lostyazilim

Kaymakamlık'tan Şikayetçiyim.

17 Mesajlar 2.616 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

wiceligenc wiceligenc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 1 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar bulunduğum bölgede ki kaymakamlık bir logo yarışması düzenledi yarışmaya katıldım ve yarışma nasıl bir yarışma ise bir sonuçlanma tarihi ible yoktu neyse 1 ay sonra açıklandı. Açıklamada uygun içerink ve görsellik ublunamadığından yarışma 1.si seçilmemiş ve ödül verilmesi iptal olmuş.

Kaymakamlığımız tarafından gerçekleştirilen Logo Yarışması 10.05.2012 tarihinde Kaymakam Başkanlığında toplanan komisyon tarafından değerlendirildi. Yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucunda Kaymakamlığımıza uygun içerik ve görsellikte bir logo bulunamamış herhangi bir seçim yapılamamıştır. Tüm katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Diye bir açıklama yapmış. Benim bilgim dahilinde düzenlenen yarışmalarda kullanılmasa bile yarışmalarda sonuç açıklama zorunluluğu vardır yani kurum logoyu kullanma bile yarışmanın sonucunu açıklama ve ödül verme zorunluluğu bulunmaktadır.

Sizlerden istediğim bilgi nasıl şikayet edebilirim, karara nasıl itiraz edebilirim ve bu konu hakkında herhangibir dava açma hakkım bulunuyor mu ?

wmaraci
reklam

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)
Bence şikayet edilecek konu yok diye düşünüyorum.Sonuçta yetersiz gördüğüm bir logoya niye ödül vereyim?

• Üyelik 02.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 1 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Ödül veya Birincilik umrumda bile değil, İlin diğer ilçeleri aynı yarşmayı yaptılar ve diğer ilçeler kullanmasalar bile yarışmaya bir birinci seçerek ödül verdiler. Benim hoşuma gitmeyen iş hem böyle bir yarışma düzenleyip insanları 1-1,5 ay bekletip sonra da birşey yokmuş gibi aptal yerine koyarak katılımcılara teşekkür ederiz sonuç alınamadı açıklaması, her türlü ne hakkım varsa kullanacağım eğer kaymakamlığa dava açılıyor ise de açacağım. O kadar sinirime gittiki bu durum elimden ne gelirse yapmaya hazırım.

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 6008
  • Beğeniler 3911 / 3916
  • Ticaret 6, (%100)

wiceligenc adlı üyeden alıntı

Diye bir açıklama yapmış. Benim bilgim dahilinde düzenlenen yarışmalarda kullanılmasa bile yarışmalarda sonuç açıklama zorunluluğu vardır yani kurum logoyu kullanma bile yarışmanın sonucunu açıklama ve ödül verme zorunluluğu bulunmaktadır.

Arkadaş haklı. Hiç bir logoyu beğenmeseler dahi içlerinden birini seçip ödülü vermek zorundalar. Ondan sonra ister kullanırlar, ister kullanmazlar.

Yarışmanın bulunduğu ve kuralların olduğu sayfayı atar mısın? Eğer orada bu belirtilmişse kaymakamlığı mahkemeye verebilirsin.
Onur07 wiceligenc

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 1 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Yarışmayı Kaymakamlık yaptı, İlçeye Afiş asarak duyurdu ve yarışmanın bir internet üzerinden veya yazılı olarak yayınlanan şarnamesi malesef ki yok bende o nedenle mahkemey de dava açıp açamayacağımı merak ediyorum.

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 6008
  • Beğeniler 3911 / 3916
  • Ticaret 6, (%100)
Yarışma kurallarının bulunduğu bir kağıt falanda mı yok? Nasıl bir yarışmaymış bu ya :)
Onur07

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

• Üyelik 02.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 1 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Malesef yarışma afişinde yazan 2-3 madde, Ben kaymakamlığa güvenerek katıldım kaymakamlığa da güvenemeyeceksem kime güveneyim yani...

Bariswp Bariswp ZM Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)
eğer böyle bir yarışma kaymakamlığın resmi sitesinde duyurulmadıysa pekte birşey yapabileceğini zannetmiyorum.. eğer yayımlanmışsa öyle bir bilgi işin kolay

• Üyelik 02.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 1 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Devlet bile bunu yapıyorsa ben ne diyim artık ?

sahinersoz sahinersoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 20 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Tek yapabileceğiniz / yapabileceğimiz şey blogunda / blogcuların bu konuyu eleştirmesi ve mümkün olduğunca çok kişiye duyurulmasıdır. Belki bir gazete haber yapar yada twitter'da tt olursa kaymakamlık yarışmayı tekrar yapar yada bir sonuca bağlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al