freelance iş ilanları

Yemeksepeti Tarzı Şirket Kurmak ?

17 Mesajlar 9.082 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Aziranea07 Aziranea07 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Mimarlık öğrencisi
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 8, (%38)
Dostlar aklımda bomba gibi bir fikir var yemeksepeti tarzı bir şirket kuracağım. Olmaz kuramazsın tarzı yorumlar yapmayın baştan anlaşalım. Yemek ile ilgili olmayacak sadece sistem aynı. Yemeksepetinin sistemini merak ediyorum. Yani bu adamlar nasıl bu kadar resteurantla anlaştı, küçücük bir ekipken kimler bu adamlara inandıda iş yaptılar, ilk başta bünyelerinde hangi görevde çalışanlar yer aldı. Bu tarz bir şirket için ne yapmak lazım. Fikirleri olan biraz bahsederse çok sevinirim.
emirhanpiroglu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
Bütçeniz ne kadar?

• Üyelik 11.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 8, (%38)
Hocam aklımda net bir bütçe belirlemedim işte bende merak ediyorum bu tarz bir şirket kurmak için ne kadar bütçe lazım. Önce küçük bir şirket olacak tabi zamanla büyeyecek.

CCaglayan CCaglayan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 53 / 42
  • Ticaret 5, (%100)
Başlangıç olarak yaşadığınız yerde bi kaç yerle anlaşıp sanal yemek siparisi alarak başlayabilirsiniz özellikle okul yurtları ve resmi kurumlar da siparişler gelmeye başladı mı zaten gerisi çorap söküğü gibi gelir

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 8, (%38)
Yemek sepetiyle rekabete girecek bütçem yok hocam :D Belirttiğim gibi yemek üzerine olmayacak sadece yemek sepeti sistemi gibi olacak farklı bir sektörde.

kehribar kehribar مشغول Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 156
  • Ticaret 10, (%100)
Aziranea07 Küçük şirket ile başlanmaması gereken sektördür. Biraz büyüdüğünüzü görürlerse küçük balığı barındırmazlar. Girilicekse büyük girilmelidir.
Empat

kişi bu mesajı beğendi.

TeknoMonster TeknoMonster WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad I** T**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 42 / 52
  • Ticaret 22, (%100)
Bazi arkadaslar bazi sektorler bilgili bence hocam once sektorel fikrinizi bizimle paylasirsaniz hangi sektore gore nasil ilermeniz gerektigi hakkinda bir beyin firtinasi yapila bilir.

Cunki soyle durumlar var mesela sirket kurarsin berberleee yonelik online randevu felan bunun icin atiyorum sana iyi yazarlar lazim olur makaleer ve site tasarimi birde birazcik reklam veya

Getir.com gibi bir sistem dusunursun cok iyi alt yapi ve yazilimcilar lazim olur sanaki suan devrimizde bir cok sey mobil uygulama uzerinden yuruyor.

Benim fikrimce once sektorel arastirm yapman lazim

Cunki basimiza geldi bizim sirket ikinci kolunu acmaya karar verdi bir zaman cok guzelde fikir olustu yapildi

Ama gwlki pazarin buna ihtiyaci varmiydi hayir

Yani projenen ne kadar guzel olursa bir o kadar gercek anlamda ihtiyac karsilayici olmasi gerekiyor.

Yinede her konuda her kafada bir fikir vardir bence inandigini seyi yap ve her seyden once tecrubelere dayanarak haraket et.

Yazilimaal ve altyapi konusunda elimden geldigi kadar yardimci ola bilirim.

Oracle , postgre , bigdata bu gibi verilerle sirket bunyesinde calisdik altyapi ihtiyaci icin size yonlendirmedede yardimci olurum.
Zindemarket

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 8, (%38)

kehribar adlı üyeden alıntı

Aziranea07 Küçük şirket ile başlanmaması gereken sektördür. Biraz büyüdüğünüzü görürlerse küçük balığı barındırmazlar. Girilicekse büyük girilmelidir.

Hocam büyük bir şirket olarak başlamak bu devirde imkansıza yakın. Önermeniz pek elle tutulur gibi değil.

• Üyelik 11.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 8, (%38)

TeknoMonster adlı üyeden alıntı

Bazi arkadaslar bazi sektorler bilgili bence hocam once sektorel fikrinizi bizimle paylasirsaniz hangi sektore gore nasil ilermeniz gerektigi hakkinda bir beyin firtinasi yapila bilir.

Cunki soyle durumlar var mesela sirket kurarsin berberleee yonelik online randevu felan bunun icin atiyorum sana iyi yazarlar lazim olur makaleer ve site tasarimi birde birazcik reklam veya

Getir.com gibi bir sistem dusunursun cok iyi alt yapi ve yazilimcilar lazim olur sanaki suan devrimizde bir cok sey mobil uygulama uzerinden yuruyor.

Benim fikrimce once sektorel arastirm yapman lazim

Cunki basimiza geldi bizim sirket ikinci kolunu acmaya karar verdi bir zaman cok guzelde fikir olustu yapildi

Ama gwlki pazarin buna ihtiyaci varmiydi hayir

Yani projenen ne kadar guzel olursa bir o kadar gercek anlamda ihtiyac karsilayici olmasi gerekiyor.

Yinede her konuda her kafada bir fikir vardir bence inandigini seyi yap ve her seyden once tecrubelere dayanarak haraket et.

Yazilimaal ve altyapi konusunda elimden geldigi kadar yardimci ola bilirim.

Oracle , postgre , bigdata bu gibi verilerle sirket bunyesinde calisdik altyapi ihtiyaci icin size yonlendirmedede yardimci olurum.

Hocam özellikle bir sektör değil mesela kırtasiye değil yani. Genel düşünüyorum ben ama detaylara giremeyeceğim. Derin bir sektörel araştırma yapıyorum 2-3 arkadaşımla birlikte. Bir iş adamından yatırım bile almayı düşünüyorum tanıdık olduğu için 40-50 bin tl gibi bir yatırım alım sağlam bir altyapı ile şirketi kurmayı hedefliyoruz. Aklımdaki proje dünyada var olan veya yapılmış bir şey değil, o yüzden talep çok olacaktır.

kehribar kehribar مشغول Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 156
  • Ticaret 10, (%100)
Aziranea07 Kendi ağzınızla diyorsunuz hocam, proje iyi ise kopyasını yapmak isteyenler olacaktır illa ki. Büyük şirketler bir ışık görürse, bir iki düzenleme yapıp hemen piyasa sürer. Başıma geldiği için biliyorum. Eğer elinizde gerçekten güzel bir proje varsa, risk almanızı tavsiye ederim. Girebildiğiniz kadar büyük girin, büyük yatırımcılara anlatın projenizi. İşler büyükdükçe herkes sizi saf dışı etmeye çalışacaktır çünkü. Temellerinizi sağlam atın, sıkıntı halinde tutunacak dallarınız olsun.
Empat

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al