wmaraci reklam

Köye Yerleşmek

29 Mesajlar 3.785 Okunma
wmaraci reklam

dursunyilmaz dursunyilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 24 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Bu konuda uzun uzun düşündük ailemle ve yakın bi zamanda gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Uygun bir yerde arsa alıp, taş ev yaptırmayı düşünüyoruz. Şehirde yaşam bizim için tüm cazibesini kaybetmiş durumda. Yediğimiz yiyeceklerden tutunda soluduğumuz havaya kadar. Yine de şehir merkezine çok uzak olmayan bir yere yerleşmek niyetimiz. Şehirde ki evimizi satıp oradan gelecek parayla da yine gideceğimiz yere yatırım yapmak istiyoruz. Öyle profesyonel şekilde büyükbaş hayvancılık ve tarım düşünmüyoruz. Bize yetecek ve + bir miktar nakit kazandıracak kadar. Başka yerden gelir kaynağı da olduğu için sıkıntı çekmeyiz zaten. Ben de orada freelance işlerime devam etmek istiyorum, köyde olsam da teknolojiden kopuk bir hayat yaşamam zor. Bu arada bahsettiğim köy Karadeniz'e 60 km uzaklıkta.

Sizinde değerli fikirlerinizi almak istiyoruz, böyle bir deneyimi olan, hayali olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. :)
GuestLion useranonimm mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Daha 22 yaşında böyle şeyler için erken değil mi?
Bayro

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 24 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam 22 yaşında hissetmiyorum inanın :) Bu iş heves olsa yaşımdan ötürü ilerde geçer diyebilirim ama heves olmadığını çok iyi anladım.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Öncelikle, hayırlısı olsun.

Açıkçası uzun zamandır düşündüğüm ama gerçekleştiremediğim bir hayal.

Bir arkadaş 22 yaş için erken olduğunu söylemiş, aslında mantıklı bir yaklaşım ama şehir stresinde insan daha çabuk yaşlanıyor bunu da hesaba katmak gerek:)

Bu hayali başarabilenler var ise helal olsun derim.

İyi forumlar.
dursunyilmaz mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 24 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Aynen hocam daha fazla ruhu yaşlandırmadan şehirden uzaklaşmam lazım :) Zaten teknoloji vs konularda birşeyden eksik kalmayacağım için adapte sorunum olmaz. Bu arada şehre zaten ben 8 yaşımdayken taşınmıştık. Aslında şehre adapte olamadım bu yaşıma kadar :)
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Geçtiğimiz yıl, 6 ay köydeki evimizde tek yaşadım(Hayatımın en güzel 6 ayı). İnternet ve bilgisayarımı da taşıdım. Az biraz bahçe işleriyle uğraştim. Şunu net söyleyebilirim. Köye tamamen yerleşip sıfırdan bir hayat kurmak çok zor. Yani bir şekilde net geliriniz olması lazım.

Ama şunu net söyleyebilirim ki yeşilliğin içinde yaptığım kahvaltının keyfini hiçbir şey vermiyor. Şehirde yaşayarak kendimizi öldürüyoruz... Fazla uzatmadan imkan varsa ticari beklentiye girmeden, hemen başlayın. :)

Ek: Düşünürseniz eğer, Kocaeli/Kandıra taraflarında arsa bulmaniza yardım edebilirim.
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

iyi.

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
dursunyilmaz Güzel bir karar almışsınız, bende tek başıma yerleşmeyi düşünüyorum. Türkiye şartlarında en masrafsız yaşam köylerde, şehirde ağaçlardan ve doğallıktan eser kalmadığı için de yine tercih edilmesi gereken bir durum olarak görüyorum.

Tüm bunların yanı sıra hayvancılıktan, tarıma bir çok iş hakkıyla yapıldığı sürece şehirde elde edilen gelirden kat be kat daha iyisini elde edilebileceğini de düşünüyorum.

Artık internetin yaygınlaşmasıyla sadece köy işleri değil doğal ortamda yazılımdır, grafik tasarımdır vs dir bunları yapma imkanınız da var.

technovenue.com

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
ulas2016 dedikleriniz doğru. Uzun süredir köy hayatı sürüyorum, her şey çok güzel hayvan ve tarım konusunda içli dışlıyız. Süt ürünlerini köyde üretip şehirde satarak geçiniyoruz. Şehire ayda max 1 kez gittiğim için alışık değilim insanların sıktıkları koku vs. bi çok pis şey hasta edior insanı nefes bile alınmıordu havalar sıcakken :) Şu zamandan sonra köyden vazgeçemem yapabilen kişiler şanslı gerçekten.
ulas

kişi bu mesajı beğendi.

MultiAnaliz.com

TEKNOATU TEKNOATU Asla Pes Etme... Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 24 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Okul yani eğitim dönemi başlayınca şehir hayatı, bitince köy hayatı yaşıyorum. Köy hayatını internet olmadığından dolayı sevmiyorum. Ama her sabah dalından taze koparılmış salatalığı(hıyarı) yemenin zevk'i bam başka.

" Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz. Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar. "

csnv5353 csnv5353 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Gıda Mühendisi - C Sınıfı İSG
  • Konum Rize
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 47 / 99
  • Ticaret 37, (%86)
25 yaşında gıda muhendısıyım. Rize pazar ilçesınde koyde yaşıyorum. Internet vesayıre her sey var çokta rahat hayvnacılık ısıne gırmeı dusunuyorum ıyı para var kesınlıkle tavsiye ediyorum.
ulas

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al