wmaraci reklam
lidertakipci

Yeni Açılan Bir Web Sitesine Backlink ve Tanıtım Yazısı Çalışması !

8 Mesajlar 793 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

apocanhi apocanhi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 61 / 89
  • Ticaret 24, (%92)
Arkadaşlar yeni açtığımız bir siteye backlink çalışması veya tanıtım yazısı çalışması yaptırmak sizce doğru mu tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa sevinirim site dediğim blog, blogger tabanlı bir blog hemde çalışma yaptırdığım taktirde google tarafından tokatlanırmıyım yoksa yükselme sağlarmıyım ??

wmaraci
reklam

Piedra Piedra WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 466
  • Beğeniler 96 / 118
  • Ticaret 6, (%100)
Siteniz ne zaman açıldı ne kadar süre geçti ?

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Bunu "doğal" olarak düşünürseniz sonuca varırsınız.Örnek olarak yeni açılan bir web sitesi hangi ara insanlar tarafından bilinir oldu ve bilinirliğin getirdiği bir şeyle tanıtım yazıları yayınlandı.Yeni açılan web sitesine hiçbir zaman erken davranıp Backlink tanıtım yazısı filan almayın kademeli olarak belirli bir süreçten sonra dış seo çalışmalarına başlarsınız aksini yapmanız durumunda Manuel Spam size selam verecektir :)
samsa

kişi bu mesajı beğendi.

apocanhi apocanhi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 61 / 89
  • Ticaret 24, (%92)

Piedra adlı üyeden alıntı

Siteniz ne zaman açıldı ne kadar süre geçti ?

1 gün oldu açılalı :)

wmaraci
wmaraci

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
3 ay geçtikten sonra ayda 1 tane (sadece sağlam sitelerden) alabilirsin. 6 ay dolunca ayda 2-3 tane alabilirsin.

Şimdi tövbe zamanı..

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Backlink alıyorsanız tanıtım yazısı ile desteklemelisiniz.. + Sosyal medya imlemeleri ve dizinleride aktif olarak kullanmalısıınz.
Kendi alanınızda sağlam sitelerden backlink çıkışı yapıcaksanız bunun devamlılığı olmalı eğer devamlığı olmazsa sıralamaya geldiğiniz gibi yerinize dönersiniz :) Spam olabilir ama profesyonelce kelime anahtarlarınızı belirleyip tanıtım yazısı, dizin ve sosyal medya ile desteklerseniz (Sitenizi güncel tutarak) spam yeme olasılığınız azalacaktır.
1 Aylık film sitemde (Sektörün zorluğunu biliyorsunuz) backlink + tanıtım yazısı + sosyal medya (tumblr + facebook + twitter vs vs) paylaşımlar, forum tanıtımı ve dizin ekleme ile iyi yerlere geldim. Alınan backlinkleri tek bir kelime ve sayfaya çıkarak spam yapmadım. Tanıtım yazılarını dikkatle iyi sitelerden aldım. Tanıtımları özgün makaleler ile iyi forumlardan yaptım. Dizinlere seçerek ekledim ve sürekli siteyi güncel tuttum.
Aldığım o kadar linke rağmen spam yemedim ve sıralamaya geldim (Hit 300-500 ve 1 aylık site)
En son spam yiyecegimi düşünerek anahtar kelimeleri bıraktım ve filmlere oynamaya başladım. Gözüme kestirdiğim hızlı ve öfkeli 8 filminde yükselmek için seo yapmaya başladım sıralama 20. sıraya kadar geldim ve google'da bir dalgalanma ile 198. sıraya geriledim :D
Ama anahtar kelimelerimde iyi kelimede ilk 10'a geldim 80Klıkta 4. sırada kaldım ve 1-2 kelimede gerileme yaşadım.
Google'da dalgalanma durulmada hala sıralar aşırı derecede değişmekte backlink alımını profesyonelce yaparsanız her hangi bir sorun yaşamazsınız ama 200 link 5TLden alırsanız siteniz aramalarda görülmeyebilir.
Not: Olurda link alıp devamlılığını getiremezseniz search console'dan reddetmeyi unutmayın

samsa samsa Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 117 / 118
  • Ticaret 5, (%100)
Boş verin siz backlink, tanıtım yazısı falan.
Şimdi kimse kızmasın ama 10 günlük bir site sizce ne kadar kişi tarafından görülmüş, verdiği içerik ile Güven sağlamış olabilir?

Öncelikle Siz bunları kendinize sorgulayın çünkü Google Yapay Zeka botları bunları düşünüyor ve tespit ediyor.
Zaten şundan kesinlikle sakının; Düşünsenize Google botu gelmiş sabah hiçbir şey yok Akşam bir geliyor 50 tane sitede bir sürü backlink...
Bence komik.

Unutmayın Bu tip dış Seo çalışmalarının iyi olduğu kadar yanlış yapıldığında zararı daha kötüdür.

webmaster27 webmaster27 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster’lik
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
zararının olacağını düşünmemekle birlikte alacaksanız tanıtım yazısı almanızı öneririm bu tanıtım yazısınında sitenizle ilgili bir siteden kalite bir tanıtım yazısı olmasına dikkat edin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al