freelance iş ilanları

Farklı SSL Kullanmak Zarar Verir Mi?

6 Mesajlar 672 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Benim bulunduğum firma ücretsiz olarak "Let’s Encrypt™ SSL " veriyor. Fakat olaki bir gün başka firmaya geçersem ve kendim farklı bir SSL seltifikası alıp kullansam, önceki SSL ile aralarında farklılık var diye beni etkiler mi? Yani olumsuz bir durum söz konusu olabilir mi?

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
Tüm SSL'ler aynıdır. Tek bir amaca hizmet eder. Değişiklik olması birşeyi değiştirmez...
CivanDemir KaanGiRGiN

kişi bu mesajı beğendi.

Casus Casus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek search
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 884
  • Beğeniler 52 / 237
  • Ticaret 4, (%100)
@Mrtcan Ücretsiz sağlayan kanallar varken ücretli almak mantıksız öyleyse. Ancak ücretli aldım yükseldim diyen arkadaşlar da var, ücretsiz aldım sıralama kaybı yaşadım diyenlerde. Veya tam tersi ücretli aldım hiç bir değişiklik olmadı gibi. Burası biraz kafa karıştırıcı, sıralama kaybedenler belkide doğru kurulum yapamamışlardır bilemiyoruz malesef.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Az önce hosting firmama açtığım destek talebinde şöyle denildi; "Merhabalar ücretli SSL e geçiş yapdığınızda ilgili alanadınız Özel IP de barınacağından belirttiğiniz durumlar yaşanacaktır." diye.

wmaraci
wmaraci

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)

CivanDemir adlı üyeden alıntı

Az önce hosting firmama açtığım destek talebinde şöyle denildi; "Merhabalar ücretli SSL e geçiş yapdığınızda ilgili alanadınız Özel IP de barınacağından belirttiğiniz durumlar yaşanacaktır." diye.

TLS SNI Destekliyor çoğu tarayıcı Özel İP adresine günümüzde gerek yok. Çoğu sağlayıcı istemiyor. Kişisel fikrim boş yere ip alıp ek maliyete girmeyin.

Casus adlı üyeden alıntı

@Mrtcan Ücretsiz sağlayan kanallar varken ücretli almak mantıksız öyleyse. Ancak ücretli aldım yükseldim diyen arkadaşlar da var, ücretsiz aldım sıralama kaybı yaşadım diyenlerde. Veya tam tersi ücretli aldım hiç bir değişiklik olmadı gibi. Burası biraz kafa karıştırıcı, sıralama kaybedenler belkide doğru kurulum yapamamışlardır bilemiyoruz malesef.

Ücretsiz SSL ile Ücretli arasında fark yok. Hani derler ya Plasebo etkisi diye o hesap

Ve evet ücretsiz Lets Encrypt varken ücretli almak mantıksız. Firman vardır Green Bar için SSL alırsın o farklı bir durum. Ama gerçekten SSL şu zamanda para vermek mantıksız :)

Dediğiniz gibi kurulumu yapamayıp her sayfada SSL hatası aldırırsan hem google daki sırandan olursun hemde ziyaretçi kaybedersin. Daha önce kişi SSL kurmamış ise konusunda uzman kişilere bırakılmalı
CivanDemir

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
İlerideki planımda başka hosta geçeceğim ve orada ücretsiz ssl olmayacak bu tarz detayları verme gereği duymadığım için direkt soruyu sordum ben. Teşekkür ederim :)
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al