Abonelere gönderilen maillerin Tanıtım olarak gözükmesi

12 Mesajlar 3.914 Okunma
smmexpress

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba wmaracının değerli webmaster üyeleri ve webmaster olma yolunda ilerleyen adayları.

Ben abonelik eklentisi newsletter kullanıyorum.
Abonelere mail gönderdiğim zaman bu mailler GMAİL de tanıtım sekmesine gidiyor. Ben birincil kısma gitmesini istiyorum.

Bunu bir ayarı falan var mıdır?

Teşekkürler.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler
wmaraci
reklam

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
hayır yoktur gmail buna karar veriyor

Hhasan Hhasan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 3 / 39
  • Ticaret 1, (%100)
Pardon yanlis kategori

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)
Gmail gelen mailin içeriğine göre karar veriyor. O yüzden mailinizi botların filtrelemesinden kurtarmanız lazım

Mail içerisinde yer alan resim ve linklerin sayısını azaltın. En fazla 2 veya 3 resim ve link olsun.

Sirküler, yani herkese aynı konu başlığı ile mail göndermeyin. Konu başlığı isime göre olmalı.
"İşte yeni içeriklerimiz" değilde "Merhaba mehmet, bu hafta çıkan içeriklere baktın mı" gibi.

Gönderdiğiniz mailin html boyutu çok yüksek olmamalı, html kodlarını azaltın. (Bazı siteler buna rağmen botları atlatmayı başarıyor gerçi)

Ticari amaçla atılan mailleri biliyorsunuz. Genelde tanıtıma düşüyor. Şunu al , şunlar 10 lira, şunlar yeni çıktı satın almayı düşünüyor musun ? gibi. Fark ettiysen hepsinde satın almak, para vs kelimeler geçiyor. İşte eğer mailinde bu tarz ifadeler varsa tanıtıma düşmesinde etken olabiliyor. (Özellikle online alışveriş sitelerinin attı mailler genelde tanıtıma düşüyor, sende fark etmişsindir.)

Yani bunun bir ayar vardır. Önemli olan google'nin nasıl çalıştığnı bilmek ve ona göre önlem almak..
ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Schema işaretlemesi yapılarak belirleniyor. Gmail'in kendisi belirlemiyor.

https://developers.google.com/gmail/markup/?hl=tr

En kötü bilgi eksik bilgidir. Bilmeyenler lütfen biliyor gibi yorum yapmasın.
mimarcan ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)

hsntngr adlı üyeden alıntı

Gmail gelen mailin içeriğine göre karar veriyor. O yüzden mailinizi botların filtrelemesinden kurtarmanız lazım

Mail içerisinde yer alan resim ve linklerin sayısını azaltın. En fazla 2 veya 3 resim ve link olsun.

Sirküler, yani herkese aynı konu başlığı ile mail göndermeyin. Konu başlığı isime göre olmalı.
"İşte yeni içeriklerimiz" değilde "Merhaba mehmet, bu hafta çıkan içeriklere baktın mı" gibi.

Gönderdiğiniz mailin html boyutu çok yüksek olmamalı, html kodlarını azaltın. (Bazı siteler buna rağmen botları atlatmayı başarıyor gerçi)

Ticari amaçla atılan mailleri biliyorsunuz. Genelde tanıtıma düşüyor. Şunu al , şunlar 10 lira, şunlar yeni çıktı satın almayı düşünüyor musun ? gibi. Fark ettiysen hepsinde satın almak, para vs kelimeler geçiyor. İşte eğer mailinde bu tarz ifadeler varsa tanıtıma düşmesinde etken olabiliyor. (Özellikle online alışveriş sitelerinin attı mailler genelde tanıtıma düşüyor, sende fark etmişsindir.)

Yani bunun bir ayar vardır. Önemli olan google'nin nasıl çalıştığnı bilmek ve ona göre önlem almak..

Valla bence alakası yok. Çünkü hiç görsel ve link kullanmadığım yazılar bile tanıtım olarak gidiyor.

• Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Eyvallah kardeşim inceleyeceğim.

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Aynı sorunu zamanında bende yaşadım ve yukarıda anlattığım tavsiyeleri topladım, bunlara göre hareket ettim. Tanıtım / Spam giden mailler birincil mailler arasında girmeyi başardı.
Bahsettiğiniz schema işaretlemesi nedir bilmiyorum ben ararken denk gelmedim. O yüzden nedir ne değildir yorum yapamıcam. Ama kendim tecrübe ettiğim şeyi "biliyor" gibi anlatmayım da nasıl anlatayım ?
ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)

Yazını tekrar okuyunca aklıma geldi. Bir abone ilk kez kayıt oldugunda hoşgeldiniz maili birinci kutuya düşüyordu. Aynı şekilde üyeliği tamamlamak için gönderilen onay maili de. Bu yüzden haklı olabilirsin. Çok teşekkür ederim.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

Aynı sorunu zamanında bende yaşadım ve yukarıda anlattığım tavsiyeleri topladım, bunlara göre hareket ettim. Tanıtım / Spam giden mailler birincil mailler arasında girmeyi başardı.
Bahsettiğiniz schema işaretlemesi nedir bilmiyorum ben ararken denk gelmedim. O yüzden nedir ne değildir yorum yapamıcam. Ama kendim tecrübe ettiğim şeyi "biliyor" gibi anlatmayım da nasıl anlatayım ?

Hocam ben sana kasten söylemedim zaten. Ama maili işaretleme yaparsan tüm sorunlar çözülür. Daha yeni açılmış kalitesiz sitelerin maillerinde doğru yöntem uygulanırsa sorun çıkmaz. Görseller, linkler, fiyatlari HTML içerik vs ne olduğu farketmez.

İlk önce buradan kendine uygun olan şablonu seçmelisin (mail içeriğine göre):
http://schema.org/docs/search_results.html#q=mail

Schema.org ile uğraşmak istemezsen Google'nin önerdiği Json-DL ile de işaretleme yapılabilir.

Daha sonra maili aynı web sayfası gibi hazırlayıp tarayıcıda açarsın. Ctrl+A ve Ctrl+V yapıp içeriği maile yapıştırırsın.

Mailde mutlaka Abonelikten Çık bağlantısı olmalı. Bu bağlantı da işaretlenip mail istemcisinin haberdar olması sağlanır. Bak benim maillerim sadece abonelere gönderilir, izinsiz mail göndermiyorum demiş olursun.

Daha sonra firma bilgileri ve kullanım koşulları linki olmalı. Bunlar da işaretlenmeli.

Bu gibi basit işaretlemeler yapılırsa hiçbir mail servisinde sorun çıkmaz. Zaten işin standartı da budur.

Örnek Json-dl işaretlemesi:

<script>
{
"@context": "http://schema.org",
"@type": "Person",
"address": {
"@type": "PostalAddress",
"addressLocality": "İstanbul",
"addressRegion": "TR",
"postalCode": "34400",
"streetAddress": "Büyükdere Cd. Namık Kemal Sk. No 17"
},

"email": "mailto:epostaadresim@gmail.com",
"image": "fotom.jpg",
"jobTitle": "Web Uzmanı",
"name": "Hsn Tngr",
"telephone": "(212) 212 1212",
"url": "http://hsntngr.com"
}
</script>

Burada mailde kendini, firma bilgilerini, adresini vs işaretlemiş oldun. Yani senin kim olduğun ne olduğun adın sanın belli. Böyle olunca gmail vs seni spam klasörüne atmaz.
hsntngr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al