lostyazilim

Güncel Blog İfadesi

2 Mesajlar 654 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

sosyofikir sosyofikir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mimar - Blogger
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 92 / 58
  • Ticaret 8, (%100)

Güncel blog ifadesi aslında kelime anlamı olarak gerçekten güncel ve özgün yazıları olan blog anlamına gelir. Oysaki ülkemizde bu kavram biraz daha farklılaşmış olup güncel yazılar yazan ama her biri orjinal olmayan, daha çok marjinalleşme çabaları içerisinde anlaşılmayan sözcükleri ard arda getiren bir yazar üslubu kullanılmakta. Oysaki güncel blog ve özgün blog arasındaki en önemli konu birbirleri ile uyumlu ve anlaşılabilir yazıları yazmaktır. Öz eleştiri yapmak gerekirse ben de pek sade yazıları kullanmıyorum. Ee buna bağlı olarak okuyucu bağlamında da ona göre bir portföy çizmiş oluyorsun. Okuyanlar seni yazılarındaki üslup ve anlattıkların için okuyorlar.

Okuyucu da merak uyandıran yazıların yüzünden okunuyorsun.
Yani amaç gerçekten de okuyucuyu meraklandıracak, bazen düşündürecek, bazen güldürecek konuları ele alabilmek. Hep şöyle söylerler, bir blog yazarı her zaman bir konuya yönelmeli ve sadece o konu içerisinde yoğunlaşmalı. Ben buna katılmıyorum. Çünkü ne kadar fazla konuşacak şey olursa o kadar kaliteli ve güncel olur blog. Ama evet amaç sadece google'da yükselmek ise, seo ise onlar daha önemli elbette. O zaman bir konu üzerinde yoğunlaşmak önemli olan noktadır. Sosyofikir olarak her zaman özgün mü yazdıklarım ? Her zaman çok mu kaliteli yazıyoruz ? Hayır, ama işte bu öz eleştiriyi yapabiliyorsak iyiye, daha güncele, özgüne doğru adım adım ilerleyebiliriz. Bu arada özgün yazılarımızda bazı paragrafları alıntılanıyorsa sitemizde her yazının sonunda kaynakça belirtiyorum. Ama gözümüzden kaçan bir kaynakça olduysa bunu da bildirirseniz sevinirim. Öz eleştirisini yapmayan, herşeyi inanılmaz ölçüde bildiğini sanan blog yazarlığı bir yere kadar gider ve sonra da gider.

Blog yazarlığı ile gerçek yazarlık arasında inanılmaz farklar bulamazsınız. Birbirleri ile aynı bağlam içerisinde, yakın düşünceler ve kurallar içerisinde yazılar yazılır. En önemli fark blog yazarlarında daha çok insana seslenebileceğiniz bir platform oluşturabileceğiniz kanısına varmanızdır ki, bunun içinde nasıl kitap yazarken reklam, kitap yayınevi gibi şeyler önemli ise blog yazarken de seo, google aramaları vb. konularda bilgi sahibi olunmalıdır ki yazdıklarımız okunabilsin.. Bu yüzden aşağıdaki bazı konuları takip etmeniz, yazılarınızın okunmasına, okurlarınızın etkin bir biçimde sitenizi günlük ziyaret etmelerine, kaliteli yorumlar görebilmenize yarayacaktır.

Kaynak : http://www.sosyofikir.com/2012/05/guncel-blog-ifadesi.html#more

Sosyofikir.Com Kaliteli güncel blog
wmaraci
reklam

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)
Güzel bir yazı olmuş.Katılıyorum bizimkiler güncel blog açtığında hit kaygısına yönelik yazılar yazıyorlar.Ben taraftar değilim bu konuda.Mesela adam güncel blog açmış ayakkabı modelleri paylaşıyor lif örnekleri falan yani blog yazarlığından çok site, haber yazarlığı yapıyor.Umarım düşündüklerimi net anlatabilmişimdir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al