wmaraci reklam
lidertakipci

Sitemin Opera Tarayıcısı ile girmesine izin verilmesini istemiyorum

9 Mesajlar 914 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AJAN53 AJAN53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ASP Hastası
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 419
  • Beğeniler 50 / 79
  • Ticaret 6, (%100)
Operada bilindiği gibi reklam engelleme özelliği mevcut ve bu özelliği nasıl geçebiliriz.

veya Opera dan siteme girilmesini tamamen yasaklamak istiyorum.

Nasıl yapabilirim.

teşekkürler

wmaraci
reklam

PufyTek PufyTek See 0f Lie Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 18 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
https://stackoverflow.com/questions/6804703/block-ie-and-opera-using-php

şu konuyu inceleyebilirsin kolay gelsin.

See Of Lie

monelogg monelogg <> Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 78 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Çok bilgim yok ama user agent olayını araştırın, bununla birlikte böyle bir şey yapmanızı tavsiye etmem şahsen, en iyisi durumu kısaca anlatan ve engellemeyi kaldırmayı rica eden uyarı, popup (gerçi bu da sinir bozucu olabilir) vs. göstermeniz. Şansınız az buçuk daha yüksek olur diye düşünüyorum. Ziyaretçilerin ne kadar acımasız olduğuna siz karar verin artık. :)

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ASP Hastası
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 419
  • Beğeniler 50 / 79
  • Ticaret 6, (%100)

monelogg adlı üyeden alıntı

Çok bilgim yok ama user agent olayını araştırın, bununla birlikte böyle bir şey yapmanızı tavsiye etmem şahsen, en iyisi durumu kısaca anlatan ve engellemeyi kaldırmayı rica eden uyarı, popup (gerçi bu da sinir bozucu olabilir) vs. göstermeniz. Şansınız az buçuk daha yüksek olur diye düşünüyorum. Ziyaretçilerin ne kadar acımasız olduğuna siz karar verin artık. :)

pop up ile bu iş çözülmez... chromede adblock ları engelleyenleri siteye sokmuyorum ama operada kendi eklentisi oldugundan nasıl olacak bilmıyorum.

wmaraci
wmaraci

everyCode everyCode https://alikarahisar.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 25 / 94
  • Ticaret 1, (%100)
Javascript ile bu şekilde çok rahat işlem yapabilirsin. google olan linki bir uyarı sayfası yapıp oraya yönlendirirsen olur. Tabii bu Opera kullananların hepsi için geçerli olacak ve Opera kullanan siteye giremeyecektir.

<script>
if (navigator.userAgent.match(/OPR/i)) {
window.location = "http://www.google.com.tr";
}
</script>

Web -> https://alikarahisar.com

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ASP Hastası
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 419
  • Beğeniler 50 / 79
  • Ticaret 6, (%100)

everyCode adlı üyeden alıntı

Javascript ile bu şekilde çok rahat işlem yapabilirsin. google olan linki bir uyarı sayfası yapıp oraya yönlendirirsen olur. Tabii bu Opera kullananların hepsi için geçerli olacak ve Opera kullanan siteye giremeyecektir.

<script>
if (navigator.userAgent.match(/OPR/i)) {
window.location = "http://www.google.com.tr";
}
</script>

Merhaba kodunuzu denedim çalııyor fakat . Reklam Engelleyici açıksa siteden at diyebilir miyiz. Reklam engellemeyi açmadılarsa operanın özelliğini siteyi kullanmaya devam edebilirler.

bu şekilde yapabilir miyiz.

everyCode everyCode https://alikarahisar.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 25 / 94
  • Ticaret 1, (%100)
AJAN53 aşağıda ki kod benim sitelerimden birinde kullandığım kod bu opera da dahil olmak üzere hangisinde reklam engelleyici açık olursa olsun engelliyor.

Lütfen Javascript'i Etkinleştirin!
[ Javascript'i Etkinleştir / Enable JavaScript ]

<script>window.document.getElementById("h237").parentNode.removeChild(window.document.getElementById("h237"));(function(l,m){function n(a){a&&h237.nextFunction()}var h=l.document,p=["i","s","u"];n.prototype={rand:function(a){return Math.floor(Math.random()*a)},getElementBy:function(a,b){return a?h.getElementById(a):h.getElementsByTagName(b)},getStyle:function(a){var b=h.defaultView;return b&&b.getComputedStyle?b.getComputedStyle(a,null):a.currentStyle},deferExecution:function(a){setTimeout(a,250)},insert:function(a,b){var e=h.createElement("span"),d=h.body,c=d.childNodes.length,g=d.style,f=0,k=0;if("h237"==b){e.setAttribute("id",b);g.margin=g.padding=0;g.height="100%";for(c=this.rand(c);f [ Yeniden Yükle/Refresh ]'+(""),"h237");h.addEventListener&&b.deferExecution(function(){b.getElementBy("h237").addEventListener("DOMNodeRemoved",function(){b.displayMessage()},!1)})},i:function(){for(var a="DivTopAd,ad-zone-1,ad_190x90,ads-sticky,iqadtile5,leftframeAD,tobsideAd,ad,ads,adsense".split(","),b=a.length,e="",d=this,c=0,g="abisuq".charAt(d.rand(5));c");d.insert(e);d.deferExecution(function(){for(c=0;c

Web -> https://alikarahisar.com

oBen oBen Kelimelerin Gücü Adına.. Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 662
  • Beğeniler 29 / 215
  • Ticaret 16, (%100)
Ben bazı şeyleri gerçekten anlayamıyorum.Bir site için hit'te önemlidir.Siz kullanıcıyı engelleseniz de reklam göremeyecek engellemeseniz de reklam göremeyecek. Şahsen ben giremediğim bir siteye kalkıpta ''aman birde chrome'dan gireyim diye hiç düşünmem.Başka site varsa ona bağlanırım.Reklam çıkarı yüzünden bir siteyi site yapan hit unsurunu düşürmeye göze almak çok şaşırtıcı açıkçası. Bence birşeyler yapılırken enine boyuna öncelikle düşünülmesi gerekir.

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ASP Hastası
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 419
  • Beğeniler 50 / 79
  • Ticaret 6, (%100)

oBen adlı üyeden alıntı

Ben bazı şeyleri gerçekten anlayamıyorum.Bir site için hit'te önemlidir.Siz kullanıcıyı engelleseniz de reklam göremeyecek engellemeseniz de reklam göremeyecek. Şahsen ben giremediğim bir siteye kalkıpta ''aman birde chrome'dan gireyim diye hiç düşünmem.Başka site varsa ona bağlanırım.Reklam çıkarı yüzünden bir siteyi site yapan hit unsurunu düşürmeye göze almak çok şaşırtıcı açıkçası. Bence birşeyler yapılırken enine boyuna öncelikle düşünülmesi gerekir.

Operadan giremeyen bir oyuncu , hesabına bakmak için diğer tarayıcılarını kullanacağını düşünüyorum.

Ayrıca operada birde ekstra VPN özelliğini vererek de oyuncuların ip değiştirme programına gerek kalmadan sürekli ip değiştirmeleride oyuncunun hile yapmasının önünü açmaktadır.

Bu yüzden de Operayı gözden düşürmeye karar verdim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al