freelance iş ilanları

C# ve C,C++

5 Mesajlar 624 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

budaks budaks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 126 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
Bu dillerin farkları nedir ? yeni başlayacak biri ilk önce hangi programlama diline yönelmelidir ?

wmaraci
reklam

THEX3T4R THEX3T4R @Back-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek @Back-End Developer.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
Ayrıntılara girer isek bu işten kimse cıkamaz ve bu soruyu cok düşünen biri olarak kafayı bile sıyırırsın. Bilindik bir soru vardır ne yapmak istiyorsun ? ilk önce bunu belirle Oyunmu ? , Web sitesimi , Mobil bir uygulamamı ? bunu belirle daha sonra buna en uygun nedir ?
Örneğin Oyun için = C++ , C# , Java Script , Python
Web = PHP , Python
Android = C#(XAMARİN) , Java
gibi bir cok ek secenek vere biliriz ama genel olarak alanını belirledikten sonra herhangi birine başka avantajları vs girer isen dediğim gibi cıkamazsın.
C++ ve C# Gelir ise C# Microsoft ürünüdür ve DotNet ailesindendir. DotNet ailesi ASP.NET , VB.NET , C# , Xamarin ve bir kaç ufak cocuktan oluşmaktadır ve Visual Studio kullanılarak geliştirilir öğrenmesi kolay ama Özgür diyemeyiz Geliştirir ve Yazılımları Kullanır iken Microsoft ürünleri kullanmak zorunda gibi bir şeysiniz 3D uygulama geliştirme olanağı yoktur ve Genel olarak orta düzey kurumsal firmalar kullanır Muhasebe Programları , E-ticaret uygulamalı ve mobil uygulamalar gibi.
C++ ise C Temelli olgunlaşmış bir dildir. 3D ve Karmaşık yapılarda altarnatif olmayan bir dil diye biliriz. Genel Olarak Oyun , Server , İşletim sistemi ve Sunucu tabanlı projelerde kullanılır.
Net bir cevap vermek gerekir ise Her dilde istisnasız her şey yapılır ama uygun olan ile yazılmasıdır bu yüzden yazılıma ilk başlar iken bu dil iyi bu kötü fanatiklik yapar iseniz aylarınız gider ve bir şey öğrenemezsiniz bir dile başlayın gerisi gelir. :)
budaks

kişi bu mesajı beğendi.

WmOptimize WmOptimize Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek WebProgramlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 151 / 174
  • Ticaret 3, (%100)
Şahsen C# öneririm. Diğer dillere göre daha basit ve form özelliği ile kolayca arayüz tasarlayabiliyorsun. C++ dilini sadece arkaplan olarak gördüm ancak C#'dan daha eski bir olduğu için bana göre bir tık geri kalıyor. Tabi şunu da unutmamak gerek bir dil ne kadar eski ise o kadar optimizasyona yatkındır.

budaks budaks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 126 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
Emeginize bilginize ve elinize saglık öncelikle. Ben web ve uygulama odaklı çalışmak ve bu amaç için kullanılan dilleri ögrenmek istiyorum diyebilirim.

wmaraci
wmaraci

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Web = PHP, HTML, CSS

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al