wmaraci reklam
lidertakipci

Abilerim yardımınıza ihtiyacım var ?

7 Mesajlar 1.157 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

fathdmrc fathdmrc Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kırşehir
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Yaşım 17 , yaklaşık 1 senedir web yazılım ile uğraşıyorum.Bu süreçte web tasarım çizmeyi, tasarımı koda aktarmayı ve tasarımı wordpresse entegre edebilecek kadar kendimi geliştirdim.Kısacası sıfırdan bir web sitesi inşa edecek kadar bilgi edindim seo dahil.

Bunların sonunda yavaş yavaş web sitesi projeleri almaya başladım.Fakat hep neye göre fiyatlandırcağım konusunda tereddütte kalıyorum.Sitesini yaptığım müşteriler genellikle "müşteri" değil de şehir de tanıdığım insanlar olduğu için fiyat vermekte zorlanıyorum.

Anlayacağınız bu işlerde yeniyim tam olarak sıfırdan wordpress temasıyla inşa edilmiş ve seo optimizesi edilmiş bir siteye neye göre fiyat vermeliyim?
Şehrimizde kurumsal firmalar yeni yeni göz önüne çıktığı için çoğunun web sitesi yok ve yavaş yavaş yapılmaya başlanıyor bende yaptım bir kaç tane.

Dediğim gibi sizce ne yapmalıyım ?

wmaraci
reklam

AsosyalAdam AsosyalAdam Makale-SEO-Tanıtım Yazısı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek SEO - Tanıtım - Backlink
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 40 / 114
  • Ticaret 39, (%100)
Sürümden kır geç derim :D Yapacağın şu (benim 3 sene önceki halimin neredeyse aynısın) bir Bir kartvizit bastır iletişime geçenlere örneklerini at, siteleri olursa ne avantajları olur anlat. Kartviziti web sitesi açabilecek yerlere dağıt fiyatı çok yüksek çekme, büyük firmalar ağzını 500 den aşağı açmaz sen 250 300 teklif ver.

Akrabayla iş yapmak veya tanıdıklarla iş yapmak sıkıntıdır biraz, genelde istediğin fiyatı söyleyemezsin, onalarada anlat durumu masraflar felan var uzun sürüyor felan felan.

Eğer 2 3 yere güzel şeyler yaparsan gerisi gelir.

fathdmrc fathdmrc Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kırşehir
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Kartvizit olayını yapabilirim.Teşekkürler fikirleriniz için :D

theredor theredor kötülerinsin sen dünya Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
tanıdıklara yaptırmaya kalkarsa sürekli onu bunu güncelle der ve fazla fiyat veremezsin. Vereceğin fiyatında altında söylersin. Bunun için wmaracı gibi forumlarda premium üyelik alıp ticaret ilanını aç. Böylesi daha sağlıklı olur. AsosyalAdam'ın da dediği gibi fiyatı çok yükseltme.

wmaraci
wmaraci

saban2510 saban2510 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek serbest tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ö**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 12 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Kartvizit isteyen olursa uygun fiyata ücretsiz kargo adresinize gönderebilirim. detaylı bilgi için pm atabilirsiniz.

HelloWorld01 HelloWorld01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle başarılar dilerim kardeşim, her webmaster bu yoldan geçmiştir. Şöyle ki 1. kural yaptığın işin kalitesinden eminsen yüksek fiyat vermekten hiç çekinme :) Ama değilsen daha az miktarlara yapabilrsin ki hem kendini geliştirirsin hem de cebine harçlığın geçer. Yazılımda oluşan sorunlara da yardım edersin ufak ufak ama hata diyorum yani adam yeni özellikler isterse yazılıma tabi ki ek ücretler talep edeceksin.

Fiyatı nasıl belirlerim dedin? Şöyle ben şahsen harcadığım zamana göre para alırım. Yani düşüneceğin ben bu işi kaç günde bitiririm. Şu günde bitirirsem günlüğüm şu kadar gelir kazancım da şu kadar dersin. Artık orası da biraz ticaret zekana kalmış.

Ama dediğim gibi yani bu işin içinde 1 senedir varsın yani 1 senede tam olarak neler kaptığını bilmiyorum ancak ticarette de pek bir tecrüben olmadığı için ufak fiyatlarla işlerle başla. Bu fiyat 50 lira da olur 500 lirada. Çok kazanamıyorum deyip vazgeçme, daha yolun başındasın.
Shydox

kişi bu mesajı beğendi.

Shydox Shydox www.majerweb.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 903
  • Beğeniler 89 / 267
  • Ticaret 7, (%100)
Kardeşim bir projeye başlarken önceden fiyatı konuşmalısın. Eğer daha çok kazanmak istersen ek paketler oluşturmalısın. Müşterilerin'le İyi İlgilenmelisin ki Sana Referans Olsunlar. Dediğim gibi Fiyat Konusunda Kendin Karar Vermelisin. Ben Fiyatı Piyasaya Göre Veririm. Kodnova Güne göre belirliyormuş. Herkesin kendine has bir çalışma stili olması gerektiğini düşünüyorum. Fiyat verirken çokta düşük tutma. Her Satıcının Bir Alıcısı Vardır. Bol Şans Başarılar.
HelloWorld01

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al