wmaraci reklam

Üniversitede part time çalışmak?

14 Mesajlar 1.962 Okunma
wmaraci reklam

Hasans1999 Hasans1999 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** C**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Üniversitede yarı zamanlı çalışmak mümkün olur mu bazılarımızın ne yazık ki durumu müsait olmuyor bu konuda deneyimi olan kimse var mı varsa yardımcı olabilecek konuyu detaylı olarak açabilecek birileri yardımcı olursa çok ama çok minnettar kalırım.

wmaraci
reklam

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Bazı kafeler olması gereken maaşı verip elamanı önemsiyor, bazı kafeler ise çok az verip değer vermiyor. İyi maaş veren bir kafeye girmeni öneririm part time. Giriş çıkış saatlerini kesinleştirmeli ve saatinde çıkabilmelisin. Yarım saat bekleyiver be koçum diğer eleman gelecek laflarına aldanma, ha bekle ama saatlik olarak yine paranı iste. Onu da baştan konuş.

Yakınlarda migros varsa part time başvurabilirsin saatlerin uyarsa, en iyisi o bana göre.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
CezaLet Hocam, biraz bekleyince saatlik parasını isterse işten bile kovarlar. En azından son yıllarda karşılaştığım durum budur.

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

Kotil adlı üyeden alıntı

CezaLet Hocam, biraz bekleyince saatlik parasını isterse işten bile kovarlar. En azından son yıllarda karşılaştığım durum budur.

Bana öyle bir şeyin yapılacağını hissettiğim zaman konuşma öncesi kamerayı aça gizliden çekerim. Varımı yoğumu mahkemeye harcar uğraşırım. :D

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
CezaLet Alacağım para var mahkemeye gitsem dahi almama olasılığım çok yüksek üstelik kanıtlı bir şekilde haklı olduğum halde. Hala uğraşacağına emin misin?

Hasans1999 Hasans1999 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** C**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Çok teşekkür ederim yazdığınız için

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

Kotil adlı üyeden alıntı

CezaLet Alacağım para var mahkemeye gitsem dahi almama olasılığım çok yüksek üstelik kanıtlı bir şekilde haklı olduğum halde. Hala uğraşacağına emin misin?

Her gün gider uğraşırım ben. Bir firmada muavinsiz yolculuk yaptığım için 2 ay şikayetimin peşinden koştum. Mail attılar bildirdiğiniz için teşekkürler diye şaka gibi. Şikayet var'a yazdım. Gelecek cevaba göre hareket edeceğim.

Ben şundan bahsediyorum, işe girerken konuşulmalı gerekiyosa ses kaydı alınmalı. Yani şu şekilde: Patron maaşımın saatlik hesaplanmasını istiyorum anlaştık mı? Anlaştık. Yaptığım fazla mesai için saatlik ücreti hesaplayıp öyle ödeme alacağım anlaştık mı? Anlaştık. Tamam diyip işe başlanır, kabul etmiyorsa zaten başlanmamalı öyle bir yerde. Fakat başta tamam diyip sonra hayır diyorsa gerekiyosa üniversite itiraf sayfalarına açık açık şu kafe hakkımı yedi şeklinde yayınlar yapılabilir. İtibar her şeyden önemli.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
CezaLet Hocam elbet uğraşılabilecekler var fakat bu iş durumlar biraz daha karışık. Şöyle örnek vereyim adam denmez o varlığa her neyse varlık diyelim. Varlık işkura bile gitmemiş gidip vericem diyip vermese bile oluyormuş. Ama bu varlık ortadan kaybolmayı seçti sadece benim o şikayetimden 14 Bin TL ceza yedi. Dava açayım diyorum 300 lira civarı bir dava ücreti tutuyor bu varlığı da zorla getirme hakkı yokmuş iş mahkemesinde falan filan baya karışık yani. Şuan bir çok kişi kimden ne kazansam derdinde ses kaydı alsan gizli ses kaydı almaktan sen ceza yersin adama söylesen kayıda aldırmaz.

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

Kotil adlı üyeden alıntı

CezaLet Hocam elbet uğraşılabilecekler var fakat bu iş durumlar biraz daha karışık. Şöyle örnek vereyim adam denmez o varlığa her neyse varlık diyelim. Varlık işkura bile gitmemiş gidip vericem diyip vermese bile oluyormuş. Ama bu varlık ortadan kaybolmayı seçti sadece benim o şikayetimden 14 Bin TL ceza yedi. Dava açayım diyorum 300 lira civarı bir dava ücreti tutuyor bu varlığı da zorla getirme hakkı yokmuş iş mahkemesinde falan filan baya karışık yani. Şuan bir çok kişi kimden ne kazansam derdinde ses kaydı alsan gizli ses kaydı almaktan sen ceza yersin adama söylesen kayıda aldırmaz.

Aklımda oluşabiliyor öyle bir kişi. Tüylerimi diken diken ediyorlar. Mahkeme böyle küçük şeylerle uğraşır mı şu an bilmem, yıl yıl erteleye de bilir. Kişi kaçtı diyorsunuz yani mekan kapandı. En iyisi defacto, migros gibi kurumsal yerlerde çalışmak. Ben kafede çalışmayı önermiyorum, çalışılacaksa tüm şartların baştan konuşulma taraftarıyım.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
CezaLet Çalışacak arkadaşa bir tavsiye eğer ki patron kiralık arabayla takılıyorsa o işe o kadar da fazla güvenmeyin derim. Mantık var neden patron araba almak yerine kiralıkla takılsın ki?

Kurumsal yerler de lise vs sorun hepsi yani. En iyisi kendi işini kurabilecek derece gelişebilmek. Yıl 2000 değil 2017 hatta 2018 olacak. Şeytan vs ayırt etmek zor bu devirde iş yerinde bi bakmışsınız yapmaz dediğiniz insan sizi attırmaya uğraşıyor. O yüzden iş seçimi baya önemli.

Yıllar ertelense gene o kadar da umursamam 2 yıl uzar mahkeme bu varlık geberir gider ondan sonra beklediğimiz vakitde heba olur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al