freelance iş ilanları

Bot Haber Siteleri ile SEO

2 Mesajlar 738 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

TazZ TazZ www.ahmetcetintas.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker Yazılımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)
Selam arkadaşlar,

bazen forumlardaki SEO konularında dikkatimi çekiyor bu konu. Adam 10-20 haber sitesi açmış, bot ile haber çekiyor, gnews kayıt ettirmiş bir de domain birkaç sene olduysa tanıtım yazısı paketleri satmaya başlamış. Text-link, banner filan da satıyor.

Daha önce bir haber sitem vardı. Ücretli İHA abonesiydim. Şimdi bu durumda ödeme yapan abone ile bot site yapanın ne farkı kalıyor? Birçok üye vs olduğu için haber ajansları tarafından da takip edilip hukuki bir savaş açılmıyor demek ki; bu kadar çok var bunlardan.

Bu durumda bu işe, olumlu bir girişim gözüyle bakılabilir mi? Böyle girişimcilik örneği olur mu?
-Adam baya bot yapmış kendine özel, kelimeleri filan değiştirerek yayınlıyor hatta. Emek var yani.

Bu konuda bilginiz var ise bir açıklık getirebilir misiniz?

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Hocam yapılıyorsa cidden enteresan bir iş. Ajanslardan bot ile makale çekip bunu editörler özgunleştiriyor normalde. Hurriyet sputnik Birgün vs.. gibi dev haber ajansi boşuna editör tutuyor o zaman. Bot yapar bot haber girer. Lakin belki de öyledir bilemiyorum. 13.00 da düşen haberi 13.00.30 saniye de giriyorlar yani normal bir kişinin kapasitesi 30 saniyede bir haber özgünleştirmeye yetmez. Yapay zeka kullanılıyordur tahminimce

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al