freelance iş ilanları

Bir ata sporu olarak, WeBmAsTer olmak!

31 Mesajlar 3.654 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

mrscode mrscode Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek UI Designer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle amacım ortalığı karıştırmak ya da bu işi gerçekten öğrenmeye çalışanlara dil uzatmak değil. Fakat son zamanlarda bir WeBmAsTeR furyası aldı başını gidiyor. Bir arada SEO cular vardı ki çok şükür şimdilerde biraz daha insaflı davranıp işi bilenlere yavaş yavaş piyasayı bırakmaya başladılar.

Bugün bir iki ay önce görüştüğümüz bir müşterimizi ziyaret ettik bir web sitesi istiyordu. Gittiğimizde işi yaptırdığını söyledi ki gayet normal aradan iki ay geçmiş. Siteyi görmek istedik ve anında İbrahim Tatlıses gibi beynimizden vurulmuşa döndük. İnanılmaz derece amatörce, baştan sağma, web dünyasına hakaret sayılacak derecede kötü ve sadece html tasarım yapılmış. Neden diye sorduğumuzda siz 2000TL istediniz, yapan arkadaşlar 400TL aldı dedi. Firmayı sorduk araştırdık meraktan sadece, firma sahibi (şahıs firması) facebook kapak fotoğrafına aynen şunu koymuş. "WeBmAsTeR!"...

- WTF

Biz müşteriye gidiyoruz, istedikerini dinliyoruz, tasarımlar hazırlıyoruz, rakiplerinin sitelerine bakıyoruz, daha iyisini yapmaya çalışıyoruz adımız uidesigner, adamlar "WeBmAsTeR" yahu!

Bunun dışında müşteriler de artık WeBmAsTer. Konuşuyoruz dinliyoruz görüşmenin sonu genelde şununla bitiyor;

1- Benim yeğenimde WeBmAsTer ama askerde o da anlar bu işlerden. (İşi bilmiyoruz diye çok fiyat söylemeyin).
2- Şimdi size anlatıyorum ama wördpiresle aslında bende yaparım. Zaman yok. Yoksa uzak değiliz bu işlere.(İşi bilmiyoruz diye çok fiyat söylemeyin).

Yani demem o ki bu webmasterlık ata sporu oldu da bizim mi haberimiz yok?
alperenyld BerkayZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

zyx zyx bn Msa gbi drenrkn Ra’lra Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** B**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 137 / 133
  • Ticaret 11, (%100)
Yaptığınız sitelere göz atma şansım var mı?

• Üyelik 01.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek UI Designer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
zyx yaptığınız derken çalıştığım firma ile yaptığımız bir çok site var hepsini gösterme şansım tabi ki olmaz ama P.M ile bir kaç tanesini paylaşabilirim.

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Son 5 senede Youtube'da her kanal açan kişinin facebook profilinde "Youtube'da Gamer" yazan kişiler ile aynı türde diyebiliriz bence :D

Amatör olarak uğraşıyorum senelerdir bir kere ağzımdan webmaster çıkmamıştır be :D
alperenyld

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek UI Designer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Kreatorn insanın içine oturmuyor değil. Benim neyim eksik diye :)

Ygtgnn Ygtgnn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kuyumcu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 129 / 120
  • Ticaret 9, (%100)
Ünvan almak o kadar kolay ki şaşırmıyorum.Bir konu hakkında internette araştırma yapan o konuda uzman,bilgisayar başına geçen WeBmAsTeR oluyor galiba :)
alperenyld mrscode

kişi bu mesajı beğendi.

Theonur Theonur Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Muhasebe - Finans
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 0 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Malesef Bu İşi Artık Yerlere Döktüler Her İnsan Markasının Bir Sitesi Olmasını İstiyor Kaliteli Bir Ajans 2000 TL Bir Fiyat Verir Fakat Çok Geldiğini Söyler Biraz Daha Araştırınca 99 TL Özgün Site Tasarımı + Hosting + Domain + Sınırsız Depolama Diye Teklif Sunar Adam Bu Fiyatı Görünce Tabi İşin Profesyonel İçeriğini Bilmeden Onu Alır Sonunda Berbat Bir Tasarımla Kalır Ama O İşin Mükemmel Gittiğini Söyler Bu İşi Bu Fiyatlara Yapan Yapan Demeyeyim’de WP Bir Temayı Düzenler Verir Yani Kısaca Durum İçler Acısı...
mrscode

kişi bu mesajı beğendi.

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Açıkcası bende yapmadım değil ufak meblaalara web sitesi fakat Theonur un dediği gibi hazır temayı editleyip veriyordum. Bunu karşı tarafta biliyordu madem fiyat tuzlu geliyor, adam uyguna bakıyor. Peki sizlere bir soru madem böyle bir konu açtınız web sitesi kurup satabilmek için ne gerekli?

Üniversite mi?

Eğer böyle düşünüyorsanız biraz garip olur fakat yorumlarınızı duymak isterim. mrscode
CloumDigital mrscode

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)

Ygtgnn adlı üyeden alıntı

Ünvan almak o kadar kolay ki şaşırmıyorum.Bir konu hakkında internette araştırma yapan o konuda uzman,bilgisayar başına geçen WeBmAsTeR oluyor galiba :)

Ben heçkırım, siteni brute force ile çalarım bak. :D

Bir de youtube de siteye index atma videosu var 12 yaşında çocuk index.html dosyasını siteye sürüklüyor hooop HACKLENDİNİZ! :D

İşler çocuk oyuncağına döndü o yüzden bitcoin işi gibi geç kalmamak adına kendimizi geliştirmemiz ŞART!.
Ygtgnn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Bu arada eklemeyi unuttum, bu devirde ki işler şöyle yürür ucuza göz doldurarak kim fiyat teklifi yaparsa o işi kapar. Bunu bizzat çevremden görebiliyorum. İşin kalitesini önemseyen nadir insan kaldı.
mehmetcanotun

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al