wmaraci reklam
lidertakipci

Php - Mvc yapı devşirme! Hakim arkadaşlar bakabilir.

2 Mesajlar 471 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

hypnoyzes hypnoyzes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 12 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Selamun aleyküm, bir fikir danışmak belki beyin fırtınası açıyorum. Bir anlamda burada not alıp araştırabileceğim şekilde düşüncelerimi derlemiş olacağım.

Hep php frameworkları kullanıyordum, frameworkler ile yatıp kalkmanın getirmiş olduğu mayışmalar var.
Şimdi microframework ile bu boşluğu kapatmak istemiyorum. Müşteriler için wordpress yapıp satabilirim ama bir anlamda kendim için de bir şeyler yapmak istiyorum.

Php ile mvc devşirme niyetindeyim. Genel route, tema motoru, controller, middleware ara katmanlar.

Symfony componentleri ve beğendiklerimden standart bir yapı devşirmek istiyorum kendime yönelik.

Namespace , autoload, composer nimetleri ile birlikte psr4 standartlarını kullanmak istiyorum. Aksini düşünemiyorum bile.

Ayrıca asıl amacı olan "eklenti, tema" sistemine uyumlu olması gerekiyor. Bir de patchlenebilir, olmasını istiyorum. Müşterilerin elinde duran panel için güncelleme getirtebilmek istiyorum.

Sonuç olarak dediğim gibi, kendim için düşündüğüm belki duruma göre umuma açabileceğim, dökümante edeceğim bir çatı. İlerleyen dönemler de fantazilerim de var. Katkılarınızla git üzerinden belki konsol uygulamaları da ekleyebiliriz de malumunuz bana bağlı her firmanın kaderi patronuna bağlı olduğu gibi.. Neyse lafı fazla uzatmadan

Genel de aşina olduğum şeyler. Neyi ne şekilde yapabiliriz, nasıl gidersek güzel olur fikirlerinizi alabilri miyim ? Her php geliştiricisinin ilgisini çekecek şeyler olduğunu düşünüyorum.

wmaraci
reklam

mrscode mrscode Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek UI Designer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Aklıma nedense bu geldi :)

İşin şakası bir yana konu hakkında çok bilgim yok. En fazla kendi mvc yapımı kendi stilimde ihtiyacıma göre hazırlıyorum. Konuyu takip edeyim belki işe yarar fikirler çıkabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al