wmaraci reklam
lidertakipci

Dün Adsense Maceram Başladı (:

11 Mesajlar 1.643 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

UchihaSasuke UchihaSasuke WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Bayburt
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Selamun Aleyküm.
Yeni üye oldum ama bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum, site araçlarını kullanıyorum hakkınızı helal edin (:

Bu “adsense onayı aldım” adlı konuları bazılarınız pek sevmiyor biliyorum ama benimde dün gece onaylandı. Heyecandan niyeyse zar zor uyudum, halbuki çok da önemli bir şey değil ama anlamadım. Dün hemen onaylanır onaylanmaz reklam koydum ve şu an 0,09 bakiyem var :D

Ben 20 yaşındayım. Lise web tasarım(web programcılığı) mezunuyum. Açıkçası okulda site açma ile alakalı çok fazla ilgi edinemedim ve burası gibi siteler sağolsun baya yardımcı oldu. Sitemi geçen sene açtım ve bu sene içerik girmeye başladım. Sitede yaklaşık 25 falan içerik var. Düşünün 1 yılı anca doldurdum ama içerik girme hevesim yeni geldi (: 3 içerik yazıp adsenseye başvurdum haliyle kabul edilmedi. “Sitenizin neyle alakalı olduğunu anlayamadık” tarzı bir mesaj yollamışlardı. Böyle her 2-3 içerik yazınca başvuru yaptım kabul edilmedi. Sonra dün değil ondan önceki gün bir sitede adsense onayı nasıl alınır adlı yazıyı(tam adını hatırlamıyorum yazının) okudum ve ona göre düzelttim sitemi. Belki onunla çok alakalı değildir ama söyleyeyim belki lazım olur. Çünkü günde 10 ziyaretçiyi zar zor geçen bazen günde 1 kişinin girdiği bir siteyi onaylattım. Bence büyük iş (:

Öncelikle o yazıyı okuduğumda siteye gizlilik politikası eklememizi söylüyordu. Site ismini vermeyeyim de Burak Oran mı ne yazıyordu yazıları. Ayıp olmasın ondan öğrendim çünkü.
Neyse gizlilik politikası olmayan siteleri %90/95 oranında geri çevirdiğini anlattı. Bende hemen internette buldum bir tane gizlilik politikası ve siteme ekledim.

Sonra hakkımda sayfasının da önemli olduğunu söylüyordu. Hemen hakkımda sayfası oluşturup yazdım birşeyler.

Site haritasını tavsiye ediyordu site haritası oluşturup google ekledim. Sonra google analytics e kayıt oldum, ekledim sitemi.

Genel olarak bunlar eksikti sitemde. Bende bunları yaptım ve kabul edildi. Gerçi dedim ya “sitenin neyle alakalı olduğunu tespit edemedik” demişlerdi belki de 25 makale olduğu için kabul etmişlerdir belki anlamışlardır ne ile alakalı yazdığımı.. Bilmiyorum. Yazıları pek meşhur olmayan, ilgi çekmeyen, siteye insanların pek rağbet etmediği bir konu üzerinde yazıyorum, ustalığım var yani onun hakkında yazdım, yazıyorum. Belki baştan sona tamamen özgün olduğundan dolayıdır bilmiyorum ama kabul edildi ve çok mutluyum.

Bu arada youtube da da video çekiyorum ama sistem değişmiş. Eskiden 2-3 video atınca adsense bağlanıyordu ama şimdi 10.000 izleme istiyor. Onu da tamamlarsam muhteşem olacak. Sizinle bu heyecanımı paylaşayım dedim. Saygılar (:

Son olarak reklamları nasıl yapacağız ilk defa kullandığım için pek bir bilgim yok. Varsa öyle konular yönlendirirseniz çok sevinirim.
Sağolun herşey için.. (:
gladjoju

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

• Üyelik 24.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Bayburt
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Bu ne anlama geliyor ben pek anlamadım. Bgbg yüksek iyi birşey herhalde.. ?

• Üyelik 24.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Bayburt
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
https://hizliresim.com/g9GWGL

Yükleyemedim bir türlü yav (:

neet neet bildiğim,bilmediğin kadar Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 24 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
ben konu altından bir şey sormak istiyorum.
hücresel veri ile / telefondan reklam gösterimi ve tıklanma aldığında google bunu sayıyor mu acaba ? (her defasında hücresel veri aç kapa yapacak) :)
Bu arada unutmadan hayırlı olsun, bol kazançlar. :)
UchihaSasuke

kişi bu mesajı beğendi.

Mustafa Kemal ATATÜRK
wmaraci
wmaraci

fruzgar fruzgar www.epvpserverler.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP, SEO, girişimci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
TO oranı %2 kadar müsade edildiğinden hesabınız şüpheli hareketten askıya alınabiliyor. Geçen yıl benimde dikkatimi çekmişti bi dönem abartmadan denedim sonrası hüsran ödeme zamanı kesinleşmiş ödemelerde düşüyorlar. Farkındalar yani bu işin :) neet
neet UchihaSasuke

kişi bu mesajı beğendi.

neet neet bildiğim,bilmediğin kadar Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 24 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
hücresel veri mantığı sabit olmadığı için merak ettim sadece. :)
teşekkür ederim. fruzgar
UchihaSasuke

kişi bu mesajı beğendi.

Mustafa Kemal ATATÜRK

gladjoju gladjoju WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek jeoloji
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 90 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
temayı değiştirdim siteyi mobil uyumlu yaptım . başvuru yaptıktan sonra hemen yeni makale yazdım yine adsense başvurum kabul edilmedi :)
UchihaSasuke

kişi bu mesajı beğendi.

gakgos gakgos Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)
tebrikler :)
UchihaSasuke

kişi bu mesajı beğendi.

ceyhun86 ceyhun86 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek PAZARLAMA
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle hayırlı olsun. Adsense reklamları ile ilgili YouTube da birçok içerik mevcut. Onları izlemenizi öneririm. Ayrıca
Adsense reklam politikalarını da adsensenin kendi üstesinden okuyabilirsiniz. BGBG için çok kısa şunu söyleyeyim. BGBG sayfanın bin gösterim başına elde ettiği geliri gösterir ve yüksek olması kazancınızı arttırır. Tıklama başınada ayrı bir gelir elde edersiniz.
UchihaSasuke

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Bayburt
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

gladjoju adlı üyeden alıntı

temayı değiştirdim siteyi mobil uyumlu yaptım . başvuru yaptıktan sonra hemen yeni makale yazdım yine adsense başvurum kabul edilmedi :)

Niye bu kadar zorluyor ki. Gizlilik politikası falan her şey var ?
Ben bu adsensenin mantığını pek anlamadım gerçi bilgimde pek yok bu konular hakkında ama nedense tamamen özgün olunursa adsense her başvuruyu kabul eder diye ümit ettim. Öyle de oldu. İnşaAllah onay alır sizinki de.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al