wmaraci reklam
lidertakipci

WP Farklı Domaine Sayfa Yönlendirme

4 Mesajlar 705 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Hcelik Hcelik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 12 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, benim iki sitem var birisi yeni gözde sitem diyelim, diğeri de eski hantal sitem diyelim.

Şimdi eski sitem trafiğinin %90'ını sadece 2 makaleden alıyor. Bu makaleler google'da ilk sıralarda çıkıyor trafiğin sebebi de bu tabi. Ben de bu iki makaleyi yeni siteme alıp bu trafiği çekmek istiyorum.

301 yönlendirmesi bunun için uygun mu? Sanki 301 komple domain yönlendirmek için, acaba sadece sayfa yönlendirmek için kullanılır mı?

Bir de sayfa yönlendiren eklentiler var onları mı kullanmalıyım? Ama eski siteyi de uzun süre tutmak istemiyorum.

Nasıl bir yol izlemeliyim? Şimdiden teşekkürler..

wmaraci
reklam

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
nasıl yaparsınız bilmiyorum.

fakat bahsettiğiniz durum bende olsa eski siteyi bozmazdım. bu iki makalenin daha kapsamlısını yeni siteye yazarım ve eski makalelerden yenilerine organik görünümlü link çıkarım. bir nevi paravan blog. herkes yıllanmış paravan sahibi olmak için uğraşıyorken sizde hazır halde var.

iyi çalışmalar.

• Üyelik 16.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 12 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam zaten bu içeriklerin sonuna "kaynak:yenisitem" diye link yerleştirdim ama son 30 günde sadece 2 hit gelmiş oradan.

Eski siteye makale giremiyorum artık, tek bir siteye yoğunlaşmak daha iyi olur diye düşünmüştüm. Paravan blog mevzusunu araştıracağım ama tek faydası backlink ise pek işe yaramıyor benim sitede. Çünkü içerik foto ağırlıklı nasıl yapılır tarzı bir şey. Nasıl yapıldığını gören ilerisine pek ihtiyaç duymuyor.

Şimdi ben eklenti ile direk yönlendirme yapsam bi sıkıntı olur mu acaba? Google spam vs. diye algılar mı?

• Üyelik 16.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 12 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar yukarıda bahsettiğim yönlendirme işlemini wp "page links to" eklentisi ile yaptım. İstediğim trafiği çektim.

Bunun bana ileride sıkıntısı olur mu? Google amca kızar mı? Yani bu yöntemi kullanmaya devam edebilir miyim?

Lütfen bilgilerinizi esirgemeyin teşekkürler..

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al