freelance iş ilanları

Kodladığım scriptlerimi kendi web sitemde satmak istiyorum ! Resmi bir şeye gerek var mı?

14 Mesajlar 3.733 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)

SametDemir adlı üyeden alıntı

2 farklı firmamız için 2 farklı vergi levhamız mevcut. Bence sizin konu hakkında bilginiz yok ki fazla uğraşmışsınız bu konuyla.

Vergi levhası üzerine her konuyu Paraşüt'ün blog yazısından alabilirsiniz: https://www.parasut.com/blog/vergi-levhasi-hakkinda-10-soru-10-cevap

Vergi levhadi almaniz imkansiz gibisinden birşey soylemedim ben. Uğraş isteyen isler olduğunu belirttim. Ne mutlu size öyleyse:)

wmaraci
reklam

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Bir yere kadar olan satışta sıkıntı yaşamazsın ki zaten günde 5 10 script satacağını da sanmıyorum ki öyle olacaksa da resmi olmanız daha iyi olacaktır.
Arkadaşların da dediği gibi hem müşteri karşısında imaj sahibi olur hem de faturalandırma gibi işlerinizde size çok büyük bir avantaj sağlar.

Ayrıca vatana millete bir faydan olsun sözüne katılıyorum. Ayrıca amacım siyaset yapmak değil ama vergi verip millete faydan olmuyor sözüne de hiçbir şekilde katılmıyorum.

eneskamis.com

PhotoSky PhotoSky Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek photo shoper
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 105 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
en baştada belirttiğim gibi ben kodladığım scriptleri sitede satışa cıkarmak istiyorum. ne kadar satılacagını da bilmiyorum yani. dediğiniz gibi günde 5-10 script satamam. Eğer satılırsa gerekli olan şeyleri yaparım.

Dediğinize göre şimdilik bir resmiyete gerek yok. ?

gesro gesro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Yıllık toplamda 14Bin TL'ye kadar vergiye tabi değilsiniz, aldığınız maaş buna dahildir. Örnek olarak aylık 2000 TL kazanan bir devlet memuru 7. aydan sonra vergi dilimine girerek aylık kazancı düşmeye başlayacaktır anlayacağınız 14bin TL'ye kadar kazandığınız kazançlarda vergi mükellefi olmak zorunda değilsiniz Müşterilerinizin fatura istemesi durumunda onlara gelir makbuzu düzenleyebilirsiniz bu sayede faturadan pek bir farkı olmayacaktır, Şuan bir şirket kurmak oldukça basit ancak aylık 100 TL'den başlayan fiyatlarla musahebe ücreti bulunuyor bunun yanında defteri vs derken fiyat sizin için oldukça artacaktır. Kredi kartı ile ödeme almadan ve gelir makbuzu düzenleyerek bir süre kendinizi idare edebilirsiniz.

Saygılarımla
muttalip57 PhotoSky

kişi bu mesajı beğendi.

www.gesro.net Wordpress temaları
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al