wmaraci reklam
lidertakipci

Turknet Hız Sorunu??

22 Mesajlar 3.679 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ChecK ChecK www.hburaktasyurek.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Server Uzmanı ve Php Dev.
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 78 / 121
  • Ticaret 28, (%100)
Merhaba arkadaşlar. 4 yıldır ***** kullanıyorum 8 mbit paketim olmasına rağmen 2-3 hatta bazen 1 alıyordum son sene. Bende Kasım ayında Türknete geçtim. 16mbit destekliyor alt yapı. İlk başlarda 7-8mbit hız vardı tabi düşününce 2-3den sonra jet gibi geliyordu. Dedim mühüm değil böyle olduktan sonra kullanırım ancak son iki gündür aşırı bir hız düşüşü var bunun genel bir nedeni mi var yoksa Turknetten mi kaynaklı bir sorun var acaba?

Hız testi. (Sabah saat 6.30da yapıldı)

Saat 13.56 Güncelleme Bu sorun ile ilgili açmış olduğum talepteki yazı değişmiş. Normalde arızanızın giderilmesi için çalışmaya başlanmıştır yazıyordu.
Arızanızın giderilmesi için altyapı sağlayıcı şirket çalışmalarına devam etmektedir. Sizi arayarak ya da kayıtlı cep numaranıza SMS göndererek sonucu en kısa süre içinde paylaşacağız. Altyapıyla ilgili kontrollerin kapsamına göre bu süre değişebilmektedir.

wmaraci
reklam

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)
Arayıp sövmenizi öneriyorum ancak müşteri hizmetleri yok . Üyelik üzerinden şikayet kaydı bırakın ilgileniyorlar en kısa sürede. ************ da kullanıyorum evimde ***** ' de . Memnunum açıkçası *****ten ancak bazen o dediğiniz gibi internet hızında düşüş olabiliyor.

Hellyeah Hellyeah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 38 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
Benim altyapım adsl 16 vdsl 24 mbit destekliyor bana vdsl paketi verdiler 10 gün sürdü aktifleşmesi şimdi 3-4 gündür kullanıyorum fakat bir kere olsun 16 mbit göremedim hep 1-5 arası müşteri hizmetlerine ulaşım sıfır yeni üyelik diye aradım biz yeni üyeliklere bakıyoruz deyip yüzüme kapattı varsa benim gibi madur istanbulda yaşayan 4-5 kişi olursak tekirdağdaki merkezlerine gitmeyi düşünüyorum araç benden online hizmetlerden destek kaydı oluşturamıyprum telesekreter üzerinden arıza kaydı oluşturdum ne arayan var ne soran hizmet sıfır biraz daha böyle giderse tüketici haklarına dava açıcam

HELLYEAH - I dont care anymore

MrTimsah MrTimsah Bursa Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel Kalite Kontrol
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 158 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle merhaba ;
Bende bunun altyapı ile alakalı olduğuna inanıyorum, 2 aydır TurkNet kullanıyorum , 2 aydırda 30mbit'den düştüğüne rastlamadım. Hatta bana ocak ayından itibaren 100 MBit hıza geçeceklerini söylemişlerdi. Ben memnunum. Sorununuzu da panelden bir şikayet dilekçesi doldurursanız kesinlikle dönüş yapacaklarına inanıyorum.

wmaraci
wmaraci

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
ben ***** kullanıyorum ve 2 haftadır internet anormal yavaş. anlık yavaşlayıp düzelmeler yaşıyorum. genel bir sorun olabilir altyapıda. ya da üst yapıda. gerçi bu internette bir yapı olduğunu da sanmıyorum. derme çatma.

CanBey CanBey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** P**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 5 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
bendede dün bu sorun vardı 35mbit hızım var normalde dün 4-5 mbit ti şimdi düzeldi 32 den aşağı düşmüyor arıza kaydı bırak online işlemlerden

• Üyelik 27.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 78 / 121
  • Ticaret 28, (%100)

CanBey adlı üyeden alıntı

bendede dün bu sorun vardı 35mbit hızım var normalde dün 4-5 mbit ti şimdi düzeldi 32 den aşağı düşmüyor arıza kaydı bırak online işlemlerden

3. arıza kaydı bırakışım hocam sürekli donanımsal diyorlar.

MrTimsah adlı üyeden alıntı

Öncelikle merhaba ;
Bende bunun altyapı ile alakalı olduğuna inanıyorum, 2 aydır TurkNet kullanıyorum , 2 aydırda 30mbit'den düştüğüne rastlamadım. Hatta bana ocak ayından itibaren 100 MBit hıza geçeceklerini söylemişlerdi. Ben memnunum. Sorununuzu da panelden bir şikayet dilekçesi doldurursanız kesinlikle dönüş yapacaklarına inanıyorum.

Altyapı ile ilgili olduğunu pek düşünmüyorum hocam ya. Yani ilk zamanlar 7-8mbit alıyordum. Son 2 gündür böyle. Ve yoğunluk ihtimalini aradan çıkarmak için sabah saat 6da yaptım hız testini.

MrTimsah MrTimsah Bursa Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel Kalite Kontrol
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 158 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Donanımsal diyorlarsa kablolar veya modem geliyor aklıma , şahsen benim kablolar eskiydi yeni hat çektim ben, modemde adsl modemdi vdsl desteklemiyordu vdsl modem aldım. Başıma bunlarda gelmişti.

heartles06 heartles06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Okuyorum
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam allah belasını versin bunların ya ***** kullanıyordum Türkneti aradım 16Mbps destekliyor alt yapınız 10 11Mbps hız alırsınız dediler özellikle indirmeleri çok zor yapiyorum farkılılık gösterir mi dedim elbette kesin dediler daha kötü oldu. 7 gündür bekliyodum adamlar gelip adslden hattı aktif etmişler apartmanda sonra aradım m.hizmetlerini elektrikçi cagırın eve çektiriceksiniz dediler yaptık bu seferde aptallar sinyali vermemiş 2 gün onunla uğraştım oda araya ***** çalışanı sokturup hallettik biz arayınca açmıyorlar onlara açtılar internet daha bugün geldi Speedtest 3mpbs :D TTnet kullanırken de 3Mbps'ydi en azından *****'Te muhattap bulabiliyoruz bu adamlar yüzümüze kapatiyorlar bazen hiç açmıyorlar. Düzelmezse zaten direk iptal ettirecem

• Üyelik 27.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 78 / 121
  • Ticaret 28, (%100)

MrTimsah adlı üyeden alıntı

Donanımsal diyorlarsa kablolar veya modem geliyor aklıma , şahsen benim kablolar eskiydi yeni hat çektim ben, modemde adsl modemdi vdsl desteklemiyordu vdsl modem aldım. Başıma bunlarda gelmişti.

Modemle kabloları değiştirdim zaten. Yalnız düzeltmeye çalışıyorlar gibime geldi bir güncelleme koydum konuya bakarsanız bir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al