wmaraci reklam

Dünya Düz müdür?

30 Mesajlar 2.685 Okunma
wmaraci reklam

56422 56422 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 09.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
evet hocam

wmaraci
reklam

emre1080p emre1080p iloveturkiye.blogspot.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 37 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
adam akıllı tartışamadık ona yanıyorum ya la :d

düz dünya teorisi gibi bana göre muazzam teori (yeni yeni okuyorum)
ben düz dünya görüşünü benimsemiyorum. youtube'da yabancı flat earth videoları paylaşan birkaç kişiyi takip ediyorum. 2 yıl önceye kadar duymamıştım bile.

hep siyaseten dalga geçtiğimiz kişilerin üzerine kaldı ya la bu görüş. onlara yapıştı maalesef :/ mesela tam tersi olsa savunan kişilerle sallayan kişiler değişseydi, o zaman diğer kısımın düşünceleri ne olurdu çok merak ediyorum.

abd ve diğer dünyanın farklı ülkelerinde düz dünya hakkında seminerler oluşturuluyor, konferanslar, forumlar vs.

işin özü: savunduğun görüş pek önemli değil bizim ülkede önce kim savunuyor ona bakılıyor. içeriğe bakılmıyor yani
56422

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
mesela buda ilgi konusu
https://www.bitcoindegeri.com/bitcoin-30-yil-once-the-econimist-dergisinde-sinyal-verdi/

• Üyelik 09.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

PealonTeor adlı üyeden alıntı

Böyle bir site açtığınız için teşekkür ederim hocam bende böyle bir site kurulsun diye bekliyordum görür görmez hemen üye oldum :) Şimdi üyeliğimin ekran görüntüsünü çıktı alıp askerlik şubesine gideceğim çürük raporu için, çok teşekkür ederim :)

Dalga geçenler şunu düşünsün : ilk dünya yuvarlak dendiğinde sizler gibi %95 dalga geçmişti ve bir büyüğün sözü : insanlar anlamadıkları şeyle dalga geçerler

wmaraci
wmaraci

flashoyun flashoyun Pagespeed Optimizator Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Pagespeed Optimizator
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 127 / 185
  • Ticaret 20, (%100)
sızın konunuzdan oncede bır kaç kez karşılaşmışdım denıldığı gıbı Nasa acaba rosfıld aılesının talımatıyla Dinleri yok etmek için oluşturduğu bır çalışmamıdır dıyede duşunmuyor deyılım.
Mesela https://www.youtube.com/watch?v=k-eIItkgKOw
vıdeo da mucıtı takmıyorlar.

Gel gelelım bende şu merak ıçerısındeyım sızde araştırma aypabılırsınız basıt bır şekılde
abd çin arası uçak ıle kaç saat dıye bakın 16 saat pekı dunya yuvarlak ıse O uçağın bukadar surmesı çok anormal gelmıyormu Hatırlayalım harıtaları harıtalar duzdur onu yuvarlak yaptığımız zaman abd- çın e daha yakın olması gerekmıyor mu?
gıbı delı sorular oluşuyor dedığım gıbı rosfhılt aılesının Dinlerı yıkma projesı olamazmı
56422

kişi bu mesajı beğendi.

pdflawyer.blogspot.com 1 bağlantı reklamına tıkla 28 dolar kaz.....

• Üyelik 09.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
21 yaşına gelmişin daha 3 senedir oy kullanıyorsun gelmiş oyum bir diyorsun sen ne anlarsın siyasetten neyse report ettim anlamanı beklemiyorum saygıda beklemiyorum konuşmayı yanımda olsan öğretirdim sana.

• Üyelik 09.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

flashoyun adlı üyeden alıntı

sızın konunuzdan oncede bır kaç kez karşılaşmışdım denıldığı gıbı Nasa acaba rosfıld aılesının talımatıyla Dinleri yok etmek için oluşturduğu bır çalışmamıdır dıyede duşunmuyor deyılım.
Mesela https://www.youtube.com/watch?v=k-eIItkgKOw
vıdeo da mucıtı takmıyorlar.

Gel gelelım bende şu merak ıçerısındeyım sızde araştırma aypabılırsınız basıt bır şekılde
abd çin arası uçak ıle kaç saat dıye bakın 16 saat pekı dunya yuvarlak ıse O uçağın bukadar surmesı çok anormal gelmıyormu Hatırlayalım harıtaları harıtalar duzdur onu yuvarlak yaptığımız zaman abd- çın e daha yakın olması gerekmıyor mu?
gıbı delı sorular oluşuyor dedığım gıbı rosfhılt aılesının Dinlerı yıkma projesı olamazmı

aynen bir sürü deli sorular var bu sorunu siteye yazabilirsen bende cevap araştıracağım diğer arkadaşlarda cevaplar
https://yadi.sk/i/snszqP_M3QTLmk

• Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 127 / 185
  • Ticaret 20, (%100)
ekledim sıtede ımzaya url ekleme kısmıda koyarsan ıyı olur :)

• Üyelik 09.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
https://duzdunyateorisi.com/dunya-yavarlak-ise-neden-abd-cin-25.html
bende url kısmını düzelttim videonun tamamdır ekliycem

• Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 127 / 185
  • Ticaret 20, (%100)
Bunuda şuraya koyalımda insanlar okusun tartışsın duz kontak gıtmesın sorgulamayı tekrar öğrenmemız gerekıyor bıze sorgulamadan yaşamayı öğrettiler.
[QUOTE]Düz Dünya Kanıtları4000 yıldan beri süre gelen tartışma konu olan düz dünya teorisi herkes tarafından büyük ilgi görmektedir. Bizlere ezberletilenler dışına çıkıldığında kanıtlar ile sunulan verilere ile bu teori büyük önem taşımaktadır. Tarihler boyunca önde gelen kâşiflerin notları, görsel ilizyonları yalanlar iken yuvarlak dünyanın ezberletilmiş bilgileri yerini yavaş yavaş düz dünya anlayışına bırakmaktadır. Düz dünya kanıtları olarak şunlar öne sürülmektedir.• Süveyş Kanalı günümüzde Kızıl Deniz ile Akdeniz’ i birleştiren en önemli ticari kanaldır. 1869 yılında Fransız mühendis Ferdinand de Lessepsin tarafından yapılmıştır. 168 kilometre uzunluğa sahiptir. Oradan geçen gemilerin kamera görüntüleri ve başka elde edilen veriler bir araya getirildiğinde 168 km boyunca düz bir ilerleme olduğu kayıt edilmiştir. Günümüzde sunulan bilgiler ışığında yapılan hesaplamalara göre 2 km eğim olması gerekmektedir. Çünkü dünya eğrisi her 1,6 km de bir 20 cm düşüş olacağı yönündedir. Ancak böyle bir eğime rastlanmamıştır.• Ufuk çizgisi baz alındığında gözden uzaklaşan gemilerin ilk önce alt kısımları daha sonra üst kısımları silikleşip yok olmaya başlar. Bunun nedenini ise dünyanın yuvarlak olmasından dolayı önce alt kısım sonra ise üst kısmın bizim göremediğimiz eğimli kısma geçmesine bağdaştırırlar. Ancak teleskop yardımı ile bakıldığında gemi hala görülebilmektedir. Dünya sanıldığı gibi yuvarlak olsaydı 50 km uzaklıkta olan bir gemi görüş alanından tamamen çıkması gerekirdi.• Düz dünya kanıtları arasında dünyanın kavisinin yeryüzünden hissedilemeyeceğine karşı yapılan açıklamalar bulunmaktadır. Ancak bizlere öğretilen bunun tam tersidir. Bizlere deniz seviyesinden bakıldığı zaman uzakta bulunan gemi veya şehirlerin ufuk çizgisi altında kalacağı öğretilmiştir. Amerikalı ünlü astronom Neil deGrasse Tyson ise şu açıklamayı yapmıştır. Uçaklardan dünyanın kavisinin hissedilemeyeceği ve dünyanın çok büyük olmasından dolayı daha fazla yükselmek gerektiğini özetlemiştir. Uçaklardan veya dünyanın zirvesi olarak kabul edilen Everest Dağından bakıldığı zaman bu etki görünmemektedir. Deniz seviyesinden bakıldığı anda anlaşılacağı ezbere bilgisi kilometrelerce uzunlukla yapılan deniz seviyesi lazer testinde herhangi bir eğim olmaması ile doğruluğunu yitirmektedir. Düz dünya kanıtları arasında bilimsel bir bilgi olarak sunulmaktadır.
[/QUOTE]
56422

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al