wmaraci reklam
lidertakipci

Websitemiz Hakkında Görüşleriniz: osym.com.tr

19 Mesajlar 1.609 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

com.tr alabilinmiş ise bir sorun çıkma ihtimali düşük. Belge ile alınan bir domain sonuçta, ama bu demek değildir ki domaini elinizden almazlar.

Ama sanmıyorum almazlar

Arkadaş o domaini belgesiz marka tescil yolu ile almış büyük ihtimalle.

wmaraci
reklam

zego zego İnternet Reklamcılığı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İnternet Reklamcılığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ü**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 44 / 46
  • Ticaret 29, (%100)

ÖSYM adlı üyeden alıntı

Hocam vs alırsam ? ozaman sorun olurmu ne bileyim başka bir yolu varmıdır

Dediğini tam anlayamadım hocam.

• Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ü**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 44 / 46
  • Ticaret 29, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

com.tr alabilinmiş ise bir sorun çıkma ihtimali düşük. Belge ile alınan bir domain sonuçta, ama bu demek değildir ki domaini elinizden almazlar.

Ama sanmıyorum almazlar

.com.tr domaini herkes alabilir marka tescili ile. Fakat reg yaptıktan 1 yıl sonra asıl sonuç çıkar. Onaylandı veya red yedi diye. Red yiyecek büyük ihtimal. Red yemeyip onay alsa dahi ilerleyen süreçte ÖSYM bırakmaz domaini. Zaten içeriği de eğitim olarak açmış. Durum hepten yaş.

OSYM OSYM Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ögretmen
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Sonuçta illegal bir yöntemle almadım patent içim hakkı vs birşey alırsak olurmu sorun MEB.com.tr MEB.net gibi siteler var sorun olmuyor

wmaraci
wmaraci

HelloWorld01 HelloWorld01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
Bu alan adı başınızı ağrıtacak. Anahtar kelime ve bilinirlikle hit almayı düşünmüşsünüz fakat bu siteye giren ziyaretçilerin %70ni aldatır nitelikte. Buradan bile ÖSYM ye 2 şikayet gitse ya siteyi kapatmak zorunda kalırsınız ya da mahkemelik olursunuz.

OSYM OSYM Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ögretmen
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam illegal şekilde alınmıyor , ders notları paylaşılıyor ÖSYM resmi sitesine link de çıkardım bir yazı vs eklesem bilgi platformudur diye ozaman sorun olurmu

• Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ü**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 44 / 46
  • Ticaret 29, (%100)

ÖSYM adlı üyeden alıntı

Sonuçta illegal bir yöntemle almadım patent içim hakkı vs birşey alırsak olurmu sorun MEB.com.tr MEB.net gibi siteler var sorun olmuyor

Hocam gün geldi domaini ver yoksa dava ederiz dediler diyelim. Sizin elle tutulur yanınız yok. İçerik eğitim, isim osym. İçeriği nakliyat sitesi kurup deseniz ki "kardeşim OSYM bizim ortakların baş harfleri sizle ne alakası var?" O zaman elle tutulur yanınız olur. Sana **************lık yapıyorsun diyen yok, illegal işlem yaptın diyen yok zaten. Boşken almışsındır. Ama ösym adını da biraz kullanarak siteyi büyütmek istediğin belli. Ama ÖSYM gibi bizim ülkenin en önemli kurumlarından biri buna izin vermez. Verse keşke de büyütsen. Bizim ülkede olmuyor. Başını eziveriyorlar hemen.

aydnaydn59 aydnaydn59 Videographer Kimlik Onayı
  • Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Fotoğrafçı - Videographer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam en başta ösym den farklı olduğunuzu belirtecek hiçbir yazı uyarı vs yok en başta buradan bir gol yersiniz bu birinci bir diğeri ösym denilen kurum bu alan adını düşünmüştür ve sürekli benzer alan adlarını kontrol ediyordur diye tahmin ediyorum fakat kurum olduğu için .gov uzantısı almaktadır benzer alan adlarını bir şekilde korumaya alıyordur yakında tespit edildiğinde kapatılman olası. bir an önce alan adı değiştirmeye gitsen çok iyi olur sadece kapatılmakla kalmayıp mahkemede başın ağrıyabilir. Fakat içerik düşünce güzel tasarım gayet yaratıcı sade ve kullanışlı. Ayrıca alexaya bile girmeden 15bin öğrenci vs tarzında açıklamalar girmişsin aktif üye olmadan bu tarz kullanıcı güvenini sahte şekilde kazanman ivmelenmeni düşürecektir bunlara dikkat etmen senin yararına olacaktır hocam, başarılar iyi çalışmalar.

Tavsiye alan adı istersen eğer yeni bir konu açabilirsin

fukarafikir fukarafikir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Site açılışına kullanıcıların kolaylıkla görebileceği şekilde ekranın merkezini kaplayan ve sitenin osym.gov.tr den bağımsız topluluk amacı güden bir site olduğunu belirtir uyarı penceresi, her sayfanın alt başlık kısmına da benzer bir açıklama koyarak bir müddet tepkileri ölçebilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al