wmaraci reklam
lidertakipci

Para Biriktirme Taktikleri

21 Mesajlar 2.907 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar.
Uzun vadede paraya ihtiyacım olacak. (2-2.5 yıl sonra falan) Para biriktirmek ve borçla değil kendi paramla bu ihtiyacımı karşılamak istiyorum. Herşey güzel hoş ama şu yaşıma kadar para biriktirme gibi bir alışkanlığım yok elime 20 TL geçsin 1-2 saat sonra paradan eser kalmıyor. Bankada hesabım falan var vadeli hesaplara baktım ama vadeli hesaplarda sonradan para ekleme gibi birşey yok. Vadesiz hesapımdan da hep para harcıyorum. Para biriktirmeyi bilen arkadaşlar varsa yardım ederse ve fikir verirse sevinirim. Düzenli bir gelirim yok. Aylık kazancım çok değişmektedir. Bunu da belirtmemde fayda vardır.

wmaraci
reklam

Ygtgnn Ygtgnn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kuyumcu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 129 / 120
  • Ticaret 9, (%100)
PoineTR Hocam vadeli hesaplarda para yatırmak ya da para çekmek için bir süre var.. Bunun detaylı bilgisini çalışmak istediğiniz banka verir size.
Para biriktirmek gerçekten sorumluluk isteyen birşey sonradan olmaz değil olur kendizi tutmanız gerek. Yapacağınız alışverişler de gerçekten buna ihtiyacım var mı diye sormanız ve kendinizi kandırmadan cevap vermeniz gereklidir.

Benim izlediğim yöntem aylık ödenmesi gereken ihtiyaçlardan sonra kalan paramın yarısını kenara koymak. Her zaman yarı yarıya olmuyor olmaz da o yüzden %40 ın altına düşmemeye çalışıyorum.

• Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Genellikle fuzuli harcamalarım var. Bu harcamaları engellemem gerek. Genellikle inatçı biriyimdir. Kafama koyduğumda yapan bir kişiliğe sahibim ama para biriktirmek, bu zor bir mesele durumuna geldi. Vadeli hesaplara daha sonradan para ekleme yapılamıyormuş. Bankam öyle dedi. Faize falan ihtiyacım yok ama param istediğim miktara ulaşana kadar yada 2 yıl sonraya kadar harcayamayacağım bir birikim hesabı lazım bir ara iş bankası 18 yaşına kadar böyle bir hizmet veriyordu bunun gibi bir sistem var mı bilmiyorum. Bilen varsa yazarda sevinirim.

umittopcan umittopcan Tanıtım Yazısı ve Grafik Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Operatör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** T**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 34 / 123
  • Ticaret 39, (%100)
Enpara'da birikim hesabı var onu deneyebilirsiniz. Günlük vade veriyor. Ayrıca para yatırıp çekebiliyorsunuz.

wmaraci
wmaraci

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Tasarruf yapmak istiyorsan, temel ilken harcamalarını olmazsa olmaz ihtiyaçların doğrultusunda yapmak olmalıdır. Amaan bir pazarım var, onda da pazar keyfs, bilmem ne keyfss... falan modunda takılırsan asla para biriktiremezsin. Tabi gelir durumuna göre değişiklik gösterebilir her şey.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)

umittopcan adlı üyeden alıntı

Enpara'da birikim hesabı var onu deneyebilirsiniz. Günlük vade veriyor. Ayrıca para yatırıp çekebiliyorsunuz.

Kullandım ama başarısız oldum. Parayı çekemem gerek denemek için 500 TL koydum bir ayda suyunu çekti.

• Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)

mustix adlı üyeden alıntı

Tasarruf yapmak istiyorsan, temel ilken harcamalarını olmazsa olmaz ihtiyaçların doğrultusunda yapmak olmalıdır. Amaan bir pazarım var, onda da pazar keyfs, bilmem ne keyfss... falan modunda takılırsan asla para biriktiremezsin. Tabi gelir durumuna göre değişiklik gösterebilir her şey.

Ama bu para bir yerde durunca insanın içi gidiyor. En azından para biriktirmeyi öğrenene kadar elimdeki parayı harcamama engel olacak birşey lazım. Ayda 200 lira ayırsam 2-2.5yıl sonra istediğim rakama ulaşırım. Ben bu parayı ayırırım ama bu parayı harcamadan dururmuyum emin değilim . Şuana kadar duramadım.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Ben btc ye atıyorum biriktirdiğim parayı. Her ay gelirimin yüzde 15 ini koyuyorum btc ye parayı alır almaz. Hem btc de yükseliyor birde oradan kazanıyorum hemde lan bu şimdi yükselir diye düşündüğümden oradaki parayıda çekmiyorum. Size de önerebilirm kendinize belli bir oran belirleyip gelirinizn belli bir miktarını btc ye atabilirsiniz.

Ben btc almaya 20 bin ken başladığım için şimdi düşüş yapsa bile zarar etmem kısa zamanda mümkün değil ondan dolayı rahatlıkla hala alım yapıyorum. Tabi btc nin nasıl bir ilerleme veya gerileme yaşayacağını görmek mümkün değil bundan dolayı kişisel görüşümdür.
PoineTR

kişi bu mesajı beğendi.

Ygtgnn Ygtgnn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kuyumcu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 129 / 120
  • Ticaret 9, (%100)
Vadeli hesaplara para yatırımı ya da para çekimi olur. Bankanız size vade sürelerini belirttiğinde şu şu tarihler arasında vadeniz bozulmadan para çekebilir ya da para yatırabilirsiniz diye söyler. Söylemiyorsa çalıştığınız banka şubesini ya da bankayı değiştrin hocam.
PoineTR

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)

Stores adlı üyeden alıntı

Ben btc ye atıyorum biriktirdiğim parayı. Her ay gelirimin yüzde 15 ini koyuyorum btc ye parayı alır almaz. Hem btc de yükseliyor birde oradan kazanıyorum hemde lan bu şimdi yükselir diye düşündüğümden oradaki parayıda çekmiyorum. Size de önerebilirm kendinize belli bir oran belirleyip gelirinizn belli bir miktarını btc ye atabilirsiniz.

Ben btc almaya 20 bin ken başladığım için şimdi düşüş yapsa bile zarar etmem kısa zamanda mümkün değil ondan dolayı rahatlıkla hala alım yapıyorum. Tabi btc nin nasıl bir ilerleme veya gerileme yaşayacağını görmek mümkün değil bundan dolayı kişisel görüşümdür.

Bana dolar lazım. Aynı taktiği dolar alarak yapsam. Hem elimde olsa da harcayamam. Fiyatı artar yada azalır önemli olmaz benim için. Tavsiyenizi bu şekilde yorumlamak daha uygun oldu benim için. Tavsiye için teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al