Para Biriktirme Taktikleri

21 Mesajlar 2.953 Okunma
smmexpress

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Ya orada beni bozmamaya iten şey aslında simdi bozdurursam zarar ederim daha fazla kar etmek varken niye bozdurim mmotivasyonu oluyor genelde dolarda aynı şeyi yapar mısın aynı motivasyon olur mu bilmiyorum ama herhal yukarda direk olarak harcayamayacağın için farklı bir şeye çevirmek elinde para tutmanı sağlıyor. Yardımcı olduysam ne mutlu
PoineTR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)

PoineTR adlı üyeden alıntı

Ama bu para bir yerde durunca insanın içi gidiyor. En azından para biriktirmeyi öğrenene kadar elimdeki parayı harcamama engel olacak birşey lazım. Ayda 200 lira ayırsam 2-2.5yıl sonra istediğim rakama ulaşırım. Ben bu parayı ayırırım ama bu parayı harcamadan dururmuyum emin değilim . Şuana kadar duramadım.

Söylediğim temel ilkeyi benimsersen için gitmez. Onu benimseyemezsen zaten söylediğin gibi sürekli için gider ve para biriktiremezsin.
PoineTR

kişi bu mesajı beğendi.

SuatGulten SuatGulten WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknik Servis/Web Yazılım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 240 / 233
  • Ticaret 29, (%97)
şu kuruşlarlar varya 5 kuruş 10 kuruş 25 kuruş falan bi kutu içerisinde biriktiriyorum ben. Aylık rahat 400-500 TL biriktirmiş oluyorum sonra ptt yada diğer bankalara bütünlettiriyorum İhtiyacımı görüyorum. Genelde parayı ailemden birisine teslim ediyorum ihtiyacım olsa bile vermeyin diyorum. Onlarda vermiyor kolay kolay sonra ne yapıp edip para buluyorum ve o bozuk paralarla güzel servetler ortaya çıkmış oluyor :)

şuan köşede aileme bıraktığım 30 bin TL den fazla para oldu :)
PoineTR

kişi bu mesajı beğendi.

İnstagram IVR Kazanç Sağlamak İçin Fake Sayfalar Satılıktır. İletişim PM

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)

Stores adlı üyeden alıntı

Ya orada beni bozmamaya iten şey aslında simdi bozdurursam zarar ederim daha fazla kar etmek varken niye bozdurim mmotivasyonu oluyor genelde dolarda aynı şeyi yapar mısın aynı motivasyon olur mu bilmiyorum ama herhal yukarda direk olarak harcayamayacağın için farklı bir şeye çevirmek elinde para tutmanı sağlıyor. Yardımcı olduysam ne mutlu

Bana aslında 2.000-5.000 dolar arası bir para lazım elimde oldukça onu harcamam gibi. Kar zarar durumu söz konusu olmaz bu yüzden (olur tabi ama pek umrumda olmaz) ilerde dolar bu gidişle artıkça artar zaten.

wmaraci
wmaraci

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)

SuatGülten adlı üyeden alıntı

şu kuruşlarlar varya 5 kuruş 10 kuruş 25 kuruş falan bi kutu içerisinde biriktiriyorum ben. Aylık rahat 400-500 TL biriktirmiş oluyorum sonra ptt yada diğer bankalara bütünlettiriyorum İhtiyacımı görüyorum. Genelde parayı ailemden birisine teslim ediyorum ihtiyacım olsa bile vermeyin diyorum. Onlarda vermiyor kolay kolay sonra ne yapıp edip para buluyorum ve o bozuk paralarla güzel servetler ortaya çıkmış oluyor :)

Bozuk para biriktirmek zor gelmiyor aslında onları zaten yeni yeni biriktirmeye başladım. İki ayda 100 liraya yakın para oldu ama bu özveriyi nedense daha büyük tutarlarda yapamıyorum.
SuatGulten

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 240 / 233
  • Ticaret 29, (%97)
sabır ederseniz olur. bende bir çok bankanın hesap kartı falan var her birine parayı dağıtıyorum kartlarıda evde oraya buraya atıyorum kimsede şifreyi bilmiyor zaten 2-3 ay sonra bakıyorum oo bide ne göreyim kartlar para dolu :D

finansbankla çalışıyorum genelde 100 tl parsa örnek iş bankasına 20 atıyorum ziraata 5-10 atıyorum sonra katlanıyor. Bak bugün cebimde 200 TL vardı s**g**ra vs derken cebimde 10 TL kaldı ama cüzdanımın arasında 50 TL daha var :) paranı sakla sonra birden o parayı bul o sana güzel bir aksiyon yaşatacak ve hoşuna gidecek bu durum. Ve para biriktirmeye daha fazla özen göstereceksin
PoineTR

kişi bu mesajı beğendi.

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

SuatGülten adlı üyeden alıntı

Hocam 5-10-25 kuruş nasıl ay sonu 400 tl oluyor, o kadar kuruşla nasıl içli dışlı oluyorsunuz :) sokaklara yerleri arasam 50 tl ye ulaşamam 5-10 kuruşla
SuatGulten

kişi bu mesajı beğendi.

Stark_IV Stark_IV Sosyal Medya Virtüözü Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 607
  • Beğeniler 0 / 155
  • Ticaret 25, (%100)
Zamanında aynı senin gibiydim elime bir gün 2.000 ₺ geçerdi sabaha kalmazdı sonra sorumluluklar üstüme binmeye başlayınca kenara para atmaya başladım ölüm/hastalık mevzuları olmadığı sürece o paraya dokunmadım asla, canım bir şeyi çok mu çekti üzerimde harcayacak parada yoksa sabır dedim almadım o şeyi yemedim yine de o parayı ellemedim şu an araba alacak kadar para biriktirdim fakat arabada almayacağım alışkanlık oldu bir kere harcamamak, işimi büyütmek için yatırım yapacağım. Umarım dediklerim aklında bir fikriyat oluşturur.
VolkanYildiz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 240 / 233
  • Ticaret 29, (%97)

MertUslu adlı üyeden alıntı

Hocam 5-10-25 kuruş nasıl ay sonu 400 tl oluyor, o kadar kuruşla nasıl içli dışlı oluyorsunuz :) sokaklara yerleri arasam 50 tl ye ulaşamam 5-10 kuruşla

bende küçük miktarlar yani 5-10-25 kuruş olayı çok dönüyor. Bende sürekli para giriş çıkışı olduğu için ister istemez büyük paralar çıkıyor ortaya. Hatta bazen sırf bütünlettirmeye üşenmek için gidiyorum markete vs parayı 5-10 kuruş şeklinde bozdurup kenara koyuyorum. Dolayısıyla bu miktarlar ortaya çıkıyor. :)

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Kısa vadede yatırım düşünüyorsan dolar bazlı btc al derim. Yok eğer ben kenara atayım dursun uzun vadeli olsun diyorsan hazine bonosu al derim. 0 risk.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al