wmaraci reklam
lidertakipci

Toplu Şekilde Araç Satın Almak

10 Mesajlar 997 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mehmetbora mehmetbora WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 5 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Forum dışı bir konu ancak fikirlerinizi merak ediyorum. Toplu bir şekilde tek seferde ticaret amaçlı 20 adet üst sınıf araç alınca sizce ne kadar iskonto yapılır? Misal sıfır lüks araç ticareti yapmak istiyorum. Güzel bir muhitte güzel bir showroom açtım. Başlangıçta nakit olarak sermayemin tümünü 20 adet Mercedes C180 araca harcamak ve showroom'umda satışa sunmak istiyorum. Bu işlerin işleyişi sizce nasıldır?

Kişiye özel İllustarion|Vector Art çalışmalar yapmaktayım.

www.instagram.com/cizimsiparis
wmaraci
reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Öyle iş mi olur allah aşkına.
Lüks muhitte showroom varsa farklı model arabalar alıp Koymalisin ki satabilesin millete hitap edebilesin galerilerde her zaman neden farklı marka model araçlar var sebebi bu

Müşterinin 200 bin tl si varsa sen 100 binlik araba al diyemezsin.
Tek marka tek model ticari alınca %20 indiririmli alabilirsin oda kanalın varsa

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
erman beyin söylediği gibi aynı araçtan almak mantıklı değil farklı arabalar olsun ki işinizi görsün yoksa hiç bir anlamı yok

• Üyelik 31.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 5 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Öyle iş mi olur allah aşkına.
Lüks muhitte showroom varsa farklı model arabalar alıp Koymalisin ki satabilesin millete hitap edebilesin galerilerde her zaman neden farklı marka model araçlar var sebebi bu

Müşterinin 200 bin tl si varsa sen 100 binlik araba al diyemezsin.
Tek marka tek model ticari alınca %20 indiririmli alabilirsin oda kanalın varsa

Öğrenmek istediğim buydu aslında, %20 indirim. Daha alırken kazanmak. 20 araç tek marka model derken sürümden kazanılan iskontonun bedelinin ne olacağını ifade etmek istedim. Tek bir markaya yoğunlaşmak yerine piyasada hızlı giden farklı üst sınıf araçlarda toplu iskontolu alınabilir. BMW 3/5 serisi, Mercedes C serisi, Audı A3/4/5 modelleri gibi. Yeter ki alırken kazandırsın. Verdiğim örnek misaldi. Mantığını tartışmıyorum. :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
ama ticari de öyle %20 oluyor (servis panelvan)

audi bir nebze ama mercedes bmw de dolu paket var hele hele bmw de aksesuarlar ayrı para ve paket oluyor.

bu tarz araç alan yada bakan adam aksesuar paketi düşükse almıyor ekleme yapmak ise serviste bir dünya para istiyor tüm bmw leri alırken atıyorum navigasyonlu aynı paket alırsın ama bir müşteri der ki tamam alıyorum ama koltuk altı göz var mı diye sorar yok dersiniz müşteri anından vazgeçer almaz. koltuk rengini kimisi siyah deri ister başkası süet gri ister başkası koltuk ısıtma ister kimisi istemez hatta m paket yada amg veya s paket jant yada bodykit isteyende olur epey teferrüatlı sizink tek paket olunca satış olmaz ve sıkıntılı hal alır en basiti ara motor seçeneği alırsın ucuz olsun diye ama tutmayan motorlar var bu araçlarda o bile zarardır :)

bunlarda karlılığı düşürür hatta satışı engeller.

ne kadar çeşit o kadar satış ve karlılıktır.

10 araç 20 araç oldu bir anda sizde bu para nereden geliyor ? :) feyk olmasın

• Üyelik 31.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 5 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

ama ticari de öyle %20 oluyor (servis panelvan)

audi bir nebze ama mercedes bmw de dolu paket var hele hele bmw de aksesuarlar ayrı para ve paket oluyor.

bu tarz araç alan yada bakan adam aksesuar paketi düşükse almıyor ekleme yapmak ise serviste bir dünya para istiyor tüm bmw leri alırken atıyorum navigasyonlu aynı paket alırsın ama bir müşteri der ki tamam alıyorum ama koltuk altı göz var mı diye sorar yok dersiniz müşteri anından vazgeçer almaz. koltuk rengini kimisi siyah deri ister başkası süet gri ister başkası koltuk ısıtma ister kimisi istemez hatta m paket yada amg veya s paket jant yada bodykit isteyende olur epey teferrüatlı sizink tek paket olunca satış olmaz ve sıkıntılı hal alır en basiti ara motor seçeneği alırsın ucuz olsun diye ama tutmayan motorlar var bu araçlarda o bile zarardır :)

bunlarda karlılığı düşürür hatta satışı engeller.

ne kadar çeşit o kadar satış ve karlılıktır.

10 araç 20 araç oldu bir anda sizde bu para nereden geliyor ? :) feyk olmasın

Aslında dediğiniz direkt bir marka bayiisi olup sipariş üzerine çeşit sunmak oluyor. Benim demek istediğim bu araçları sürüm şeklinde alıp, stok usulü tek paket olarak satmak. Yani sahibindencom'da da üyelik alınarak alıcıya olduğu gibi sunmak. Teferruatlarla uğraşmadan ne istediğini bilen alıcıya ulaşmak. Bu tür işler yapanları gördüm ve yaklaşık 2 milyon taşınmaz değerinde iş kurmak adına değerlenen sermayem bulunmakta. Eğer böyle bir yönelimim olmazsa baba mesleğim olan müteahhitlikten devam edeceğim. İlgi alanım olan araçlarla uğraşıp parayla para kazanma konusunda kısa yollu, az dertli bir sektöre atılmak istiyorum. Verdiğim miktarlar markalar birer örnek. Benim olayım adedi arttırarak iskonto alıp araç başına düşen indirimi arttırmak ve bunları normal piyasasında elektronik ve görsel olarak showroom kalitesinde galeri mantığıyla satmak. Kendimi zannedersem bu yazımla ifade edebildim. Konuyu açtığım yazıma bakınca çokta ifade edememişim. :)

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
sahibinden üzerinden ise eyvah eyvah kardeşim :)
hiç araba sattın mı sahibinden de bilmiyorum ama açıklamaya başlığa sunroof yok yazarsın adam araç sunroff lu mu der dersin araç benzinli bu araç ne yakıyor soran mı dersin neler neler soruyorlar takas teklifleri mi dersin galericiler mi dersin ıvır zıvır amannn neler var.
açıkçası hiç akıl işi değil sıfır araba alıp galeri açıp sahibinden üzerinden satmaya çalışmak .

bilmem anlatabildim mi açıkçası düşündüğün yol yol değil benden söylemesi.

ha otomotiv ilgi alanınsa daha iyi seçenekler olduğunu unutma derim

• Üyelik 31.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 5 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

sahibinden üzerinden ise eyvah eyvah kardeşim :)
hiç araba sattın mı sahibinden de bilmiyorum ama açıklamaya başlığa sunroof yok yazarsın adam araç sunroff lu mu der dersin araç benzinli bu araç ne yakıyor soran mı dersin neler neler soruyorlar takas teklifleri mi dersin galericiler mi dersin ıvır zıvır amannn neler var.
açıkçası hiç akıl işi değil sıfır araba alıp galeri açıp sahibinden üzerinden satmaya çalışmak .

bilmem anlatabildim mi açıkçası düşündüğün yol yol değil benden söylemesi.

ha otomotiv ilgi alanınsa daha iyi seçenekler olduğunu unutma derim

Fikirler için teşekkür ederim :)

Karamese Karamese Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 8 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
C180 lüks bir araç değil hocam bahsettiğin şeyi tanıdığım bir filo yapıyor ancak s class araçlar da çok ezebilirsin fiyatı onların yaptığı toplu araba alıp 7-8 ay kirada kullanarak sonrasında değerinin üstünde aracı satıp kar etmek.

• Üyelik 31.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 5 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Karamese adlı üyeden alıntı

C180 lüks bir araç değil hocam bahsettiğin şeyi tanıdığım bir filo yapıyor ancak s class araçlar da çok ezebilirsin fiyatı onların yaptığı toplu araba alıp 7-8 ay kirada kullanarak sonrasında değerinin üstünde aracı satıp kar etmek.

Evet bu işi yapan ve hatta kendilerinden araç kiraladığımız firma sorumlusuyla bunu uzun uzun konuştum ancak biraz meşakatli bir iş olduğunu, çoğu araçta Rent A Car kaskosunun bulunmadığını, eğer kasko yaparlarsa karın büyük oranda düştüğünü söyledi. 20.000-30.000 km dolaylarında da piyasa değerinde sattıkları bilgisini verdi. Çoğu insanla olası ve olmuş kazalar konusunda değer kaybı, araç onarımı ve aracın kiralamaya sunulmadığı gün kadar ücretininde alındığını, birçok müşteriyle de davalık olduklarını belirtti. Kiralama işi kısacası dedikleri gibi meşakatli. Her işi kitabına göre yapmak, az kar edip ağrısız başla yaşamak her zaman daha iyi. :)
Karamese

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al