wmaraci reklam
lidertakipci

Laptop dahili klavye gecikme, eksik yazma sorunu.

3 Mesajlar 978 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Fliperino Fliperino WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Webmaster / Grafik Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba değerli arkadaşlarım ve hocalarım.

21.12.2017 tarihinde uyumak için Asus X540LJ marka Notebook'umu sorunsuz bir şekilde kapatarak uykuya daldım. Sabah uyandığımda şifreyi 3-4 defa yanlış girdiniz hatasıyla karşılaştıktan sonra yavaş yavaş doğru olduğuna emin olarak yazdım ve girdim. PC'yi aldığımdan beri yanlış girmemiştim oysa ki şifreyi. İnternet tarayıcısına girdikten sonra bir terslik olduğunu anladım. Wmaraci.com yazdığımı zannederken wmrai yazmışım haberim yok. Uyku sersemliği diye düşünürken harbiden klavyede bir problem olduğunu anladım. Klavyede yazarken ve silerken gecikmeler oluyor.

Örnek:
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

yazarken kısa ve eşit aralıklarla yavaşlama oluyor. Aynısı silerken de oluyor ve klavyenin eksik yazmasının sebebi de bu. Fakat anlam veremedim, ben bu bilgisayarı kapatırken ters bir şey yapmadım. Geçen olan güncellemeden sonra başka bir güncellemede gözüme takılmadı ki güncelleme problemi olsa internette gözüme çarpardı. Harici klavye taktım onda bir problem olmuyor. Bu sorunu daha önceden yaşayan var mı acaba ?

Dün Nvidia Experience indirmiştim, kapatıp açınca acaba o yüzden mi oldu diye düşündüm, çünkü bilmeyen varsa bu Experience denen program oyunlar için otomatik optimizasyon yapıyor. Sildim, kapattım açtım sorunum hala devam ediyor. Virüs taraması yaptım MalwareBytes ile 3 tane virüs buldu fakat onlarında alakası yok.

wmaraci
reklam

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Bende de aynı sorun oldu 6 yıllık pc olunca artık bir klavye fare aldım tavsiye ederim çok rahatlarsin

Fliperino Fliperino WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Webmaster / Grafik Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam benim laptop'ın garantisi yeni bitti. Dışarıda çok kullandığım için klavye taşımayı pek tercih etmeyecektim ki sorunum çözüldü.Buna benzer bir probleminiz olursa belkide donanımsal değildir arkadaşlar, bunu belirtmemin nedeni birkaç şey denedikten sonra klavyem düzeldi.

1.Nvidia Experience diye bir programdan bahsetmiştim. Onu kaldırdım tamamı ile.

2. TheMalwareBytes ile derin tarama yapın. Güvendiğiniz dosyalar bile virüslü olsa onları da silin.

Bunları yaptıktan sonra düzeldi mi ? Düzelmedi. İşim bittikten sonra bilgisayarı kapattım bir daha açtığımda baktım ki sıkıntım düzelmiş.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al