wmaraci reklam

Vesta'dan anlayanlar bakabilir mi

17 Mesajlar 1.911 Okunma
wmaraci reklam

Scrite Scrite WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEM - İnbound Marketing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 27 / 214
  • Ticaret 8, (%100)

knopfler13 adlı üyeden alıntı

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar mysql yeniden başladı ancak sorun çözülmedi.mysql anormal derecede cpu kullanıyor

Sanırım hit yok yüksek ihtimalle saldırı alıyorsun veya yazılım fazla kaynak tüketiyor.

Detaylı bakmak gerekiyor.

wmaraci
reklam

netpisiko netpisiko Güneşli Günler. Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 300
  • Beğeniler 11 / 79
  • Ticaret 0, (%0)

Scrite adlı üyeden alıntı

Berbat taraflarından bahseder misin?

6-7 aydır toplamda 100k hit gelen siteleri sorunsuz barındırıyorum.

CWP'de güzeldir ama arayüz olarak vesta daha minimaldir.

Ayrıca konu sahibinin sorusuna gelince mysql tekrar başlatmak için aşağıdaki komutu kullanabilirsin

service mysql restart

Eğer failed yani hata verirse mysql loglarını kontrol etmek gerekebilir my.cnf dosyasında vs düzenleme yapmışsan sorunun kaynağı o olabilir.

Ayrıca performans sorunu yaşamamak adına nginx+opcache+redis veya memcache kullanırsan düşük kaynakla çok yüksek hitleri barındırabilirsin.

Eğer çözemezsen pm at yardımcı olayım.

Mysql şişmelerine ne diyeceksiniz hocam sürekli 50x hatalarını görmekten bıkıp gözümü kırpmadan sıfırladım sunucuyu. Sorun başka yerde demeyin hocam panelden bakıyorum Mysql resmen sömürüyor ram'i böyle birşey olamaz. Birde premium olarak satın alabileceğimiz dosya yöneticisini koymuşlar herhalde bunu yapan tek kontrol paneli bu :) Gerçi sunucuya girip panel dosyalarından bir kaç değişiklikle lisans denetimini devre dışı bırakarak bedava kullanabiliyorsunuz ancak ne gerek var buna tüm paneller ücretsiz sunuyorken.

• Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 27 / 214
  • Ticaret 8, (%100)

netpisiko adlı üyeden alıntı

Mysql şişmelerine ne diyeceksiniz hocam sürekli 50x hatalarını görmekten bıkıp gözümü kırpmadan sıfırladım sunucuyu. Sorun başka yerde demeyin hocam panelden bakıyorum Mysql resmen sömürüyor ram'i böyle birşey olamaz. Birde premium olarak satın alabileceğimiz dosya yöneticisini koymuşlar herhalde bunu yapan tek kontrol paneli bu :) Gerçi sunucuya girip panel dosyalarından bir kaç değişiklikle lisans denetimini devre dışı bırakarak bedava kullanabiliyorsunuz ancak ne gerek var buna tüm paneller ücretsiz sunuyorken.

1- Mysql şişmiyor siz optimize etmezseniz vesta ne yapsın ?
2- Dosya yöneticisi olmadan site veya sunucuları yönetemiyorsanız $5 dolar verip sınırsız lisans alabilirsiniz

Vestacp developer takımı babamın oğlu değil ama mantıklı argümanlarla kötüleyin.

Ben günlük 100k hiti $15 dolarlık vps'te barındırıyorum vestanın kaynak tüketimi 150mb ben memnunum.

Ayrıca db şişmesinin sebebi hem yazılımsal hem mysql optimizasyonundan olabilir.

netpisiko netpisiko Güneşli Günler. Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 300
  • Beğeniler 11 / 79
  • Ticaret 0, (%0)

Scrite adlı üyeden alıntı

1- Mysql şişmiyor siz optimize etmezseniz vesta ne yapsın ?
2- Dosya yöneticisi olmadan site veya sunucuları yönetemiyorsanız $5 dolar verip sınırsız lisans alabilirsiniz

Vestacp developer takımı babamın oğlu değil ama mantıklı argümanlarla kötüleyin.

Ben günlük 100k hiti $15 dolarlık vps'te barındırıyorum vestanın kaynak tüketimi 150mb ben memnunum.

Ayrıca db şişmesinin sebebi hem yazılımsal hem mysql optimizasyonundan olabilir.

Hocam amacım karşılıklı diyaloglara girmek değil ben şahsi fikrimi söyledim halende fikirlerimin arkasındayım. Bana acemiymişim gibi davranmayın senelerce bu işin içindeyim isterseniz skype adresi verin size deneyimleri mi bir bir anlatayım ben burda bir şey kanıtlamak için değil vakit varken daha güzel alternatiflere yönlenmeleri fikrini ortaya attım isteyen fikrime uyar isteyen uymaz sonuçta burda bir firmayı temsil etmiyoruz. Lütfen herşey den önce düşüncelerimize saygı duyalım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 27 / 214
  • Ticaret 8, (%100)

netpisiko adlı üyeden alıntı

Hocam amacım karşılıklı diyaloglara girmek değil ben şahsi fikrimi söyledim halende fikirlerimin arkasındayım. Bana acemiymişim gibi davranmayın senelerce bu işin içindeyim isterseniz skype adresi verin size deneyimleri mi bir bir anlatayım ben burda bir şey kanıtlamak için değil vakit varken daha güzel alternatiflere yönlenmeleri fikrini ortaya attım isteyen fikrime uyar isteyen uymaz sonuçta burda bir firmayı temsil etmiyoruz. Lütfen herşey den önce düşüncelerimize saygı duyalım.

Fikirlere saygılıyım ama öznel birşey nesnel olarak kabul etmedim hata var diyorsunuz buyrun ispatlayın.

Eğer anlıyorsanız nasıl oluyorda ben günlük 100k tekil 300k çoğul kullanıcıya ağır laravel ve kötü kodlarla hizmet veriyorum ?

Mysql şişmiyor sadece php-fpm yüksek ram kullanımı yapıyordu yazılımcı scriptte mysql bağlantısını kapatmayı unutmuş onuda öyle hallettik.

Mysql şişmesini çözmek için önce kullandığınız yazılımı kontrol edin sıkıntı yoksa my.cnf dosyanızı optimize edin yine çözülmezse pm atın yardımcı olayım.

Ayrıca araştıranlara buradan tavsiye edeyim kullanacağınız basit arayüzlü, düşük kaynak tüketimi açısından mükemmeldir.

Örneğin ücretsiz rakibi Cwp 0,85 GB ram kullanırken VestaCP sadece 150Mb kullanım yapıyor.

Ayrıca CWP karmaşık ve kullanışsız arayüzüyle üstüne rakibi vestacp'den daha fazla ram kullanımı ile ancak 2.alternatif olur.

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba knopfler13

Web sitelerinizin yazılımları nginx uyumlu ise VestaCP paneli NGINX + PHP-FPM modunda kurarak mysql tarafında da ram inize göre optimizasyon uygulamanızı öneririz. Bu sayede ciddi bir performans görebilirsiniz.

VestaCP için kurulum komut aracı : http://tools.cliaweb.com/vesta-kurucu/

Saygılarımızla ...

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

knopfler13 knopfler13 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 10 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
cliaweb , Scrite hocamın yardımıyla sorunu hallettim teşşekkür ederim size de.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al