lostyazilim

Dizilerin Saçmalığı

7 Mesajlar 1.420 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

Türkiye’deki dizi yelpazesine baktığımızda, her türden dizi var. Bazılarının konusu o kadar saçma ki, iki kişi birbirini seviyor ancak yine de her bölümde kavga ediyor, kimisinde tecavüz konu edinirken kimiside gençleri kötü alışkanlıklara teşvik ediyor. Çok fazla dizi var. Fakat bana sorarsanız bunların sadece %5 lik kısmı gerçekten iyi, diğerleri insanımızın edebiyat eksikliğinin dışa yansıması. Yani senaristler o kadar saçmalıyor ki dediğim gibi, birbirini seven iki kişiye her bölüm kavga ettiriyorlar. Hep zengin hayatların yansıtıldığı dizilerde mevcut. Sanki gerçek hayatta her şey güllük gülistanlık yaşıyormuşuz gibi. Kimi dizilerimizde gerçekten çok güzel. Hem toplumsal mesaj veriyorlar hemde izleyiciye gerçek televizyon keyfini sunuyorlar. Ancak maalesef bizim ülkemizde bu tür diziler tutmuyor. İçerisinde yalan,dolan,iftira,**************lık, tecavüz,intikam,kan,alkol olan diziler tutuyor. Kimisi buna insanların günlük yaşamda görmedikleri hayatları izlemek istemesine bağlıyor ancak bence böyle değil. Toplumun sorunu edebiyat eksikliği ve içerisindeki edebiyat arzusu. Kaç kişi şiir okuyor, ya da eski müzikleri dinliyor? Eski müzikler dedim çünkü günümüzde çıkan çoğu şarkı,albüm ticari amaçlı ve ben onlardan keyif almıyorum. Ha ne dinliyorum derseniz, Barış Manço, Erkin Koray, Haluk Levent, Barış Akarsu vb. Kaç kişi kitap okuyor? Okumuyoruz çünkü artık kitaplar beyaz perdeye dökülüyor ya da dizi haline geliyor. Ancak bazen öyle bir hâl alıyor ki bu diziler, kitap ile uzaktan yakından alakası kalmıyor. Senaristlerin saçmalama katsayıları artıyor.

İsmini vermek istemediğim bir diziden bahsedeyim. İlk başlarda güzel bir arkadaş çevresinin yaşantısını anlatırken zamanla, kimin kiminle çıktığını, kimin kiminle kırıştırdığı belli olmayan bir dizi haline geldi. İşte o zaman izlemeyi bıraktım.

Ne zaman kaliteli dizilerin olacağını bilmiyorum ve artık hiç umudum da kalmadı. İnsanlık karanlık bir uçuruma doğru gidiyor. Yol yakınken dönmeliyiz. Silkelenip kendimize gelmeliyiz. Çünkü olanları fark ettiğimizde çok geç kalmış olacağız. Artık olanları fark etmemiz gerekiyor. Kitap, şiir okuyup içimizdeki edebiyat ihtiyacını gidermeliyiz. Eğer içimizdeki edebiyat ihtiyacını kitap,şiir gibi güzellikler yerine saçma sapan dizilerle giderirsek, git gide değişmiş ve özümüzden kopmuş bir hâl alacağız.

Yararlı ve güzel dizilerin olduğu günleri görmek umuduyla hoşçakalın.

yazının kelime sayısı: 314

bu link bu yazının yayınlandığı bloga gider.....
myurtcu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Ben artık televizyon bile izlemiyorum...
Onur07

kişi bu mesajı beğendi.

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)
Tek takip ettiğim dizi Sakarya-fırat.Kaliteli bir dizi olduğunu düşünüyorum.
Ogulcan

kişi bu mesajı beğendi.

sahinersoz sahinersoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 20 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
akasya durağı gibi bir dizinin yıllarca oynaması her şeyi özetliyor zaten. Yabancı dizilerden vaz geçmem. Televizyonu ise sadece haberler başladığında açıyorum. Adam gibi zaman ayırdığına deyecek bir programda yok zaten.
myurtcu Onur07 Ghost

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Raphael Raphael Wordpress & Seo Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek wmaster
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 55 / 152
  • Ticaret 0, (%0)
Bu ülkede zeka ve mantığa dayalı hiçbir dizi tutmaz çünkü insanlar anlamaz.
Bu yüzden saçma olan herşey trend oluyor.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Hacca giden ateist...

taspinardizayn taspinardizayn Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 2024 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 52 / 29
  • Ticaret 7, (%100)
televizyonu sadece çizgi film izlemek için açıyorum :D yaş ne kadar ilerlesede kopamıyorum

Genc Genc Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1606
  • Beğeniler 760 / 441
  • Ticaret 49, (%98)
izlediğim 3 dizi var - Yalan Dünya - Leyla İle Mecnun - Sakarya Fırat / show programlarındanda okan bayülgene rastgelirsem izlerim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al