wmaraci reklam

M.E.B Engelli Site Açtırma Nasıl Yapılır?

6 Mesajlar 2.446 Okunma
wmaraci reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
    • Üyelik 22.12.2017
    • Yaş/Cinsiyet 23 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Aydın
    • Ad Soyad İ** Ş**
    • Mesajlar 4598
    • Beğeniler 1727 / 1541
    • Ticaret 15, (%100)

M.E.B Engelli Site Açtırma Nasıl Yapılır?

NOT: Kesin Çözümdür ve Dikkatli Okuyunuz.

MEB GÜVENLİK SİSTEMİ Nedir?

- MEB Güvenlik Sistemi öğrencilerin ve kullanıcıların İnternet'te daha kaliteli gezinme yapabilmeleri için geliştirilmiş bir tür güvenlik sistemidir.

NE TÜR SİTELER KAPATILIYOR?

- Genel olarak şöyle söyleyebilirim; oyun, indirme siteleri, w*rez siteleri, film ve dizi siteleri, p*rnografik ve cinsel içerik içeren vb. siteler engellenmektedir. Tabi ki arada temiz sitelerde gitmektedir, bunun sebebi diğer madde de anlatacağım.

BENİM SİTEM NEDEN ENGELLİ?

- Eğer siteniz bir üstteki siteler tarzı paylaşım yapmıyorsanız ve siteniz meb tarafından engellenmişse ya hostinginiz paylaşımlıdır(sunucuda olan siteler oyun vb.) sitelerdir direk ip olarak ban atılmıştır ya da kategoriniz yanlış olarak indexlenmiştir. Şimdi gelelim sitenizi nasıl aktif ettirceksiniz?

WEB SİTEMİN KATEGORİSİ NEDİR?

- Kategori talebinizi bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Mesela Wmaraci.com'a bakalım kategorisi neymiş? Gördüğünüz üzere kategorisi "Information Technology" yani "Bilgi Teknolojisi" o yüzden WMARACI şuanlık güvenli bir yer olarak gözüküyor. Sana güvenimiz sonsuz WMARACI. :)

KATEGORİ TALEBİ NASIL YAPILIR?

- Kategori talebi yapmak için öncelikle yukarıdaki maddede belirttiğim gibi önce öğrenmeniz gerekli ve sonra alt tarafta bulunan "Request a Review" yani "İnceleme iste" tıklayarak doğru bilgilerinizi girip istekte bulunabilirsiniz. Eğer tabi ki siteniz temiz bir kategorideyse ellemenizi önermiyorum.

KATEGORİ TALEBİNDE BULUNDUM AMA SİTEM AÇILMADI NE YAPMALIYIM?

- Evet en çok yaşanan sorunlardan biriside bu. Kesinlikle en doğrusu ve en kesin çözüm burada anlatacağım.

Peki bu nasıl olacak ? Tabi ki şöyle öncelikle eğer web sitenin M.E.B tarafından kategorilendirilmesini istiyorsan "guvenliinternet@eba.gov.tr" adresine e-posta atmanız yeterli olacaktır. Peki postam nasıl olmalıdır?

Örnek:

NOT: Eğer farklı yazmak istiyorum diyorsanız lafı dolandırmayın Devlet kurumu olduğu için kesin yazılar yazın.

[COLOR="Black"]Konu:

Güvenli İnternet

İçerik:

Merhabalar,

Benim sitem.com M.E.B tarafından engellenmiştir fakat web sitemin güvenli olduğunu biliyorum bu yüzden web sitemin engelini kaldırılmasını istiyorum.

Teşekkürler.[/COLOR]

Bu şekilde yaptıktan sonra web siteniz incelenir ve 1 veya 2 güne aktif olur ve artık okuldan ve kurumdan giren kişiler artık sitenizi inceleyebilir.

EĞER KURUMDA VE OKULDA ÖĞRETMEN VEYA MEMURSANIZ "https://yardimmasasi.meb.gov.tr" adresine giriş yaparak adımları izleyebilirsiniz.

Sonuna kadar okuyan herkese teşekkür ediyorum. Kaynak falan yoktur hepsini kendim staj yerimde otururken yazdım :) TEŞEKKÜRLER WMARACI ♥

cgrclk

kişi bu mesajı beğendi.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
    wmaraci
    reklam

Link Link WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 04.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 44 / E
    • Meslek Seo Danışmanı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad H** A**
    • Mesajlar 1546
    • Beğeniler 379 / 426
    • Ticaret 46, (%100)
    niye adam memuriyetliğini riske atsın böyle bişey yaparak hocam. telefonundan yada evinden her siteye girer zaten.

Deneme

Metallicali Metallicali WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 17.01.2015
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek Otomotiv
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad A** Ö**
    • Mesajlar 569
    • Beğeniler 242 / 183
    • Ticaret 2, (%100)
    MEB'e sitenizi açtırmanız artık gereksiz çünkü reklamlar gösterilmiyor :) Okulda girilen sitelerde adsense reklamları görünmüyor.
    SametTEKE

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.12.2017
    • Yaş/Cinsiyet 23 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Aydın
    • Ad Soyad İ** Ş**
    • Mesajlar 4598
    • Beğeniler 1727 / 1541
    • Ticaret 15, (%100)
    Metallicali trafik trafiktir.

wmaraci
    wmaraci

• Üyelik 22.12.2017
    • Yaş/Cinsiyet 23 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Aydın
    • Ad Soyad İ** Ş**
    • Mesajlar 4598
    • Beğeniler 1727 / 1541
    • Ticaret 15, (%100)

HuseyinAKKUS adlı üyeden alıntı

niye adam memuriyetliğini riske atsın böyle bişey yaparak hocam. telefonundan yada evinden her siteye girer zaten.

hocam ben şuan risk olayını anlamadım.

Shydox Shydox www.majerweb.com Kullanıcı
    • Üyelik 25.10.2017
    • Yaş/Cinsiyet 22 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Sakarya
    • Ad Soyad A** U**
    • Mesajlar 903
    • Beğeniler 89 / 267
    • Ticaret 7, (%100)
    KomanBeğrek, HuseyinAKKUS hocam sanırım öğretmenler için bahsetmiş. Ancak bu artık dert değil.
    SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al