wmaraci reklam
lidertakipci

Google Çince İndex Sorunu

7 Mesajlar 2.677 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

fmertaslan fmertaslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 77 / 42
  • Ticaret 11, (%100)
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık bir ay öncesinde wordpress sitelerimden birinin google indexlerinin tamamen çinceye döndüğünü farkettim ve o günlerde kurmuş olduğum bir eklentiden şüphe ederek herşeyi silip daha önceki tarihli bir yedeğime geri döndüm. Google url kaldırma servisi ile indexleri tamamen kaldırdım ve all in one seo aracılığıyla 404 sayfalarını no-index olarak ayarladım.

Zamanla indexlerim normale döndü. Fakat Wordfence eklentisi ile siteye girişleri takip etmeye devam ediyorum ve burada sürekli google örümceklerinin siteadresi/annualize/1230-15501/e6ddn3er7elm48d64c.php benzeri sayfaları gezdiklerini görmekteyim. Diğer arama servislerinin örümceklerinde böyle bir durum görülmezken yalnızca googlebot böyle sayfaları bulup gezmekte ve bu sayfalarında tamamı 404 hatası veren sayfalar.

Önce bilgisayarımda bulunan bir virüs ftp aracılığı ile tekrardan bulaşmış olabilir diye düşündüm fakat diğer sitelerimin yönetiminide aynı pc ile yapmaktayım ve onlarda böyle bir problem görünmemekte. Sizce bu sorun neden kaynaklıdır.

Bu arada bu /annualize/1230 vb. sayfalar 404 hatası verirken google bunların bazılarını nasıl algılıyor anlam veremiyorum fakat yine çince olarak indexlemeye devam ediyor.

Bu sorunla daha önce karşılaşan ve neden kaynaklığı hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim arkadaşlar lütfen günlerdir uykularım kaçmaya başladı artık. :(

wmaraci
reklam

teknoburgers teknoburgers Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)
Tam bir bilgim yok ama şuna benzer bir şey olabilir diye düşünüyorum;
https://webmaster-tr.googleblog.com/ sitesinde anlamsız kelime saldırısı bölümüne bi bak.
fmertaslan

kişi bu mesajı beğendi.

Teositeler Teositeler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek bilgisayarcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 442
  • Beğeniler 23 / 66
  • Ticaret 8, (%100)
o sorunla bende karsılastım hocam sitenin komple yedeğini alın sıfır wordpress kurun önceki tema dosyalarını kesinlikle kullanmayın herşeyi sıfırdan manul olarak yapın söyle mesela resim dosyasını klasörünü tek tek bakın resim formatı haricinde bir dosya var ise onu silin büyük ihtimal shell yemiş olabilirsiniz. dediğim gibisuanki yedeği alın ama herşeyi sıfırdan manuel olarak kurun mysql yani veritabanına virüs girmeceğinden bilgi kaybınız olmaz en son olarak siteyi kurduktan sonra kullanıcılara bakın sizin haricinizde extra yönetici etkisi olan varsa derhal silin baska biişey yapmanıza gerek kalmıycakdır iyi forumlar
fmertaslan

kişi bu mesajı beğendi.

fmertaslan fmertaslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 77 / 42
  • Ticaret 11, (%100)
Hocam şöylede olabilir mi acaba? Çünkü ben bu söylenen her şeyi yaptım. Acaba google bot önceden indexlediği adresleri kaldırdı ama bu adresleri yeniden kontrol için mi giriyorda ben bunları mı görüyorum? İnşallah zamanla sonlanır bu problem.

wmaraci
wmaraci

BizimGri BizimGri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Line Finder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
"Her şey karmakarışık bir hâl aldığında en başa dön!" Bir Çin Atasözü =)

404 Sayfalarını (bir süreliğine) Ana Sayfa'ya yönlendirin.
Sitemap.xml vs temizleyin ya da sıfırdan oluşturun. Search Console'dan ekleyin.
Tekrar Search Console üzerinden "Google Bot Gibi Getir" seçeneği ile siteyi taratın ve "Dizine Ekle" deyin. "Tüm alt bağlantılar ile birlikte..."
Her gördüğünüz aksakallıyı dedeniz, her temayı da temiz sanmamanız dileğiyle...
Hadi geçmiş olsun.
fmertaslan

kişi bu mesajı beğendi.

EPINKO EPINKO epinko.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 204 / 205
  • Ticaret 23, (%100)
Hocam ftp açın en son hangi dosyalar değişmiş onlara bakın isterseniz sitenize bakabilirim bana da olmuştu sanırm shell yada reklam gibi dosya atiyorlar ftp şifrenizi wp şifrenizi değişin.

[url=https://www.hizliresim.com/8gm823r][img]https://i.hizliresim.com/8gm823r.gif[/img][/url]

j700 j700 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Otel
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 1263
  • Beğeniler 214 / 215
  • Ticaret 1, (%100)
bir inceleyin isterseniz
wordpress çince index çözümü

bu arada çince değil bu japonca :) yazılar hiregana ile yazılmış kanji olsaydı çince olurdu
fmertaslan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al