wmaraci reklam
lidertakipci

Google Gizlice Bizi Dinliyor, Google İfşalandı!

19 Mesajlar 2.369 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
Telefondan kontrol ettim, Android 7.1 kullandığım için güvenlik aracı sayesinde uygulama tarafından neyin ne kadar kullanıldığını görüp istediğimiz şeye izin verip istemediğimiz şeyi yasaklayabiliyoruz.

Mikrofon izni açık olduğu halde şu ana kadar Chrome 1 kez dahi kullanmamış mikrofonu. Konunun troll amaçlı açıldığını umut ediyorum, umarım haklıyımdır. Bariz troll gibi duruyor ama inananlar çıkar belki :) Merak eden varsa kontrol araçları ile mikrofon veya kameranın kullanılıp kullanılmadığını öğrenebilir.

wmaraci
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

ProSeller adlı üyeden alıntı

Telefondan kontrol ettim, Android 7.1 kullandığım için güvenlik aracı sayesinde uygulama tarafından neyin ne kadar kullanıldığını görüp istediğimiz şeye izin verip istemediğimiz şeyi yasaklayabiliyoruz.

Mikrofon izni açık olduğu halde şu ana kadar Chrome 1 kez dahi kullanmamış mikrofonu. Konunun troll amaçlı açıldığını umut ediyorum, umarım haklıyımdır. Bariz troll gibi duruyor ama inananlar çıkar belki :) Merak eden varsa kontrol araçları ile mikrofon veya kameranın kullanılıp kullanılmadığını öğrenebilir.

Hocam size yazımı okumanızı yavsiye ediyorum. Konuda bahsi geçen telefon Samsung Galaxy A7 2017 mevcut android sürümüm 7.1 bu telefonun androidini Google yaptığından dolayı muhakkak onun önlemini alıyorlardır. Konumu okumanızı şiddetle öneririm :)

http://teknotarzi.blogspot.com.tr/2018/01/google-bizi-gizlice-dinliyor-olabilir-mi.html?m=1

theredor theredor kötülerinsin sen dünya Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
Konu neden troll olsun hocam. Google adsense en büyük reklam şirketi ve bunu yapması olası bir şey

Gaintagram Gaintagram "Kazandıkça Öde!" Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Instagram Web Otomasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
Siz hiç evde tatil ile ilgili konuşurken telefonunuza tatil mesajı geldi mi ? ya da masajdan bahsederken masajlar ile ilgili bilgi hemde size en yakın yerde ? Ya da arkadaşlarınızla telefonda alakasız şeylerden konuşurken konuştuğunuz şeyin facebookta çıkmasını yaşadınız mı ? hepsi gerçek maalesef :)

wmaraci
wmaraci

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Bu tarz olaylardan korunmak için,

- Tor Ağını kullanmak(tor ağından çıkınca yada düşünce internetin kesilmesi)
- NoScript kullanmak
- Herhangi bir linux distrosu kullanmak
- Cep telefonu kullanmamak(Nokia 3310 Hariç)
- Hiçbir hesabın bilgisayarda kalıcı olarak açık kalmaması

Kaç kişi yukarıdakilere katlanabilir bakalım.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Mrtcn Hocam acaba kaç kişi google hesabındaki verilere baktı.

Ben en son baktığımda 5 senelik veriler vardı. Haritada nerelere gittiğim nerde ne fotoğraf çektiğim. Benzlik de durduğum anları bile çekmiş. Her alışveriş merkezine girdiğimde buradamısınız demesi vs vs.

Tüm telefon işletim sistemleri Amerika'da herkesi anlık takip ediyorlar. Tehdit haline gelmedikten sonra kimse sizin bilgilerinizi işlemez. :D

Benimde başıma geldi. Morhipo'dan bahsettik işyerinde moladaydık telefonlar yanımızdaydı. Pclere geçtik bi açtık heryer Morhipo.

Google Pixel 2XL bulunduğunuz ortamdaki müzikleri size listeliyor. Bunu yapan telefon bu işi niye yapmasın ?
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

akcesmeli akcesmeli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 166 / 165
  • Ticaret 4, (%100)
Acayip sıkıldım bu başlıkları görmekten. Dinlemesine razıyım valla.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

Mrtcn Hocam acaba kaç kişi google hesabındaki verilere baktı.

Ben en son baktığımda 5 senelik veriler vardı. Haritada nerelere gittiğim nerde ne fotoğraf çektiğim. Benzlik de durduğum anları bile çekmiş. Her alışveriş merkezine girdiğimde buradamısınız demesi vs vs.

Tüm telefon işletim sistemleri Amerika'da herkesi anlık takip ediyorlar. Tehdit haline gelmedikten sonra kimse sizin bilgilerinizi işlemez. :D

Benimde başıma geldi. Morhipo'dan bahsettik işyerinde moladaydık telefonlar yanımızdaydı. Pclere geçtik bi açtık heryer Morhipo.

Google Pixel 2XL bulunduğunuz ortamdaki müzikleri size listeliyor. Bunu yapan telefon bu işi niye yapmasın ?

Eklemeler yapayım :D

VPN kullanıyorum çok gizliyim bilgimi alamıyorlar ööööö
Telefonumda konum açık ama VPN kullanıyom ööööö
Kolumda apple watch var bilgimi vermemeyi işaretledim alamıyolar ööööö
Cebimde iphone bilgilerimi vermemeyi işaretledim öööö
Windows 10 kullanıyorum. Privacy guard kurdum bilgilerimi alamıyorlar öööö
Güvenlik duvarı açık bilgileirimi alamıyorlar öööö
Firefox kullanıyorum bilgilerimi alamıyorlar ööööö

Gerekeni yapmayıp bilgilerimi alıyorlar demekte moda oldu valla. Büyük firmaların hiç suçu yok buna Ar-Ge denir. Bu adamlar bu kadar yolu boşa almadı.

dipnot: burası ufak ironiler içermektedir. Anlayamayan olursa diye falan uyarayım.

ha bu arada

Ben apple ürünleri kullanıyorum. Tüm bilgileri almaları için hepsini açık bıraktım. Google servislerinde tüm bilgileri almasına izin verdim. Almalarını istiyorum çünkü bu adamların ürünleri geliştirmesine katkı sağlamak benimde kullandığım ürünlerin ve sistemlerin gelişmesini kolaylaştırıyor.

(eskiden bende almasınlar diye düşünür bu konuda adımlar atardım)

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
Android kullanırken ortamda ne konuşulsa reklam olarak karşıma çıkıyordu iphone'a geçtikten sonra kesildi. Geçen testini de yaptık. Aynı ortamda birşey hakkında konuştuk android telefonda aynen reklamı çıktı iphone'da çıkmadı.

Ama ben bu dinlemeyi google'ın yaptığını sanmıyorum. Ya belirli bir uygulama ya da telefon üreticisi yapıyor. Bana öyle geldi, çünkü reklam sms olarak da gelebiliyor.

Herneyse çok da önemli bir şey değil bence. Sonuçta dinleyen/izleyen insan değil makine, belirli anahtar kelimeler geçerse ona uygun reklam çıkıyor. Bu devirde özel hayat diye birşey kalmadı zaten çok da kasmaya gerek yok.
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al