wmaraci reklam
lidertakipci

Rakip sitem ve benim sitemin istatistikleri . Nerde hata yapıyorum sizce ?

11 Mesajlar 1.250 Okunma
wmaraci reklam

budaks budaks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 126 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar arkadaşlar,
Aynı kelimede yarıştıgım site anahtar kelimede 1.sayfa 1. sırada ama ben aynı anahtar kelimede ilk 5 sayfada yokum. İstatistiklere baktıgınız da fark ortada. Sizce neden hata yapıyorum ?
Makalelerim özgün,hergün içerik girerim ve gün geçtikçe ziyaretçi sayımda artıyor. Alexa da KKTC de 4k, Türkiyede 80k gibi bir sıralamam var ülke içinde. Dünya genelinde ise 2M sıralamasındayım. KKTC Sıralaması nerden geldi anlamadım KKTC den gelen trafikte yok ama nasıl oluyorsa oranın da sıralamasında çıkıyorum alexa da..

Lütfen aydınlatın beni,

RAKİP SİTE; http://prntscr.com/hvr0xw

BENİM SİTEM; http://prntscr.com/hvr13m

wmaraci
reklam

• Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 126 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
Görsel ekleyemedim bu nedenle görsellerin linkini ekledim

PhpDeveloper PhpDeveloper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Php developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 5 / 14
  • Ticaret 4, (%100)
Rakip sitenin alexa üzerinde 230 backlinki mevcut sizin 0 bu yüzden kaynaklanıyor

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
İstatistik dedin de gerçek istatistik vereceksin sandım :) 24 tane indexi ile ile 1 milyona yakın aylık ziyaretçi alan site biliyorum. Orada tek dikkate değer istatistik backlink.

wmaraci
wmaraci

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Merhaba budaks

İlk aşamada "kapışmak" yerine "rakip analizi" konusunu iyi bir şekilde araştırmanı tavsiye ederim. Eğer rakibini iyi bir şekilde analiz etmeyi anlayıp/öğrenirsen, kendi stratejini de rahatlıkla belirleyebilirsin. Zira sadece bu bilgiler ile yol etmek imkânsız.
budaks birhabervar

kişi bu mesajı beğendi.

Seoverse Seoverse SEO Executive Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 14 / 44
  • Ticaret 7, (%100)
2 site isminide yollarsan bir inceleyeyim.
budaks

kişi bu mesajı beğendi.

Hiçbir başarı tesadüf değildir. Arkasında büyük bir emek, disiplin gibi birçok etmeni barındırır.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Rakip analizi çıkartmak oldukça meşakkatli bir işlemdir, bu paylaştığınız görseller hiç bir şekilde analiz sonucu üretmez.
Alexa konusunda merak ettiğin şeye gelirsek;Alexa web sitesinin ziyaretçi kaynaklarına göre sıralama yapar, siten KKTC den daha çok ziyaret alıyorsa birincil sıralamaya KKTC üzerinden girersin. Sitenin hangi dilde yayın yaptığı yada hangi kesime hitap ettiğinin bir önemi yok sıralamada. Önemli olan ziyaretçi kitlenin kaynağı hangi ülke.

Örneğin aşağıdaki görselde WMARACI'nın hangi ülkede sıralamalara girdiğini ve bu ülkelerde hangi sıralarda olduğunu görebilirsin.

kadirckr kadirckr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 18 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Google "aaa bu site ozgunmus hadi one atalim" demez. Ozgunluk ve kalite uzun vadede ise yarar. Bazi sorgularda gucsuz sitelerde ustte cikabiliyor bu normal cunku google site yarıştırma degil, insanlara bilgi vermeyi amaclar. Ayni zamanda siralamalar degisebilir. Arama motoru senin sadece forumdam okudugun kadariyla degil ki yani ozgun icerik, guncel icerikle biter mi? altin kriter backlinktir. Alexa ve Google iki ayri kurumdur fakat mantik olarak birbirlerini dogrularlar. Bir site cok hit alirsa alexa siralamasi artar cunku alexa bu durumu anlayabiliyor, alexa hitin geldigi kaynaga göre deger bicmez. Rakip analizi yapmak zor degil tam tersine cocuk oyuncagidir. Ayni zamanda zevklidir cunku tam isabet icerikler boyle uretilir.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Sosyal medya backlink calismasi yapabilirim dilerseniz. Anahtar kelime index ve alexa konusunda ciddi yararlari var. Bunu 100lerce kisiye linkleme yapmis biri olarak söylüyorum.
budaks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 126 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
Tüm yorumları okudum tek tek, tabi ki alexa degerlerine göre pay çıkarmıyorum kendime yada sadece site analizi ile istatistik çıkardıgımı iddaa etmiyorum başlık ve içerik o yönde olmuş özür dilerim. Rakip analizi konusunda pasif kalıyorum detaylı bir araştırma yapacagım bu konularda

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al