wmaraci reklam

Torrent Hakkında Birkaç Soru

15 Mesajlar 1.375 Okunma
smmexpress

usthosting usthosting usthosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek BT Uzmanı
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 38 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
1 - Trackeri ayrı bir ip üzerinden kullanman özellikle vdsde kullanman iyi olur.
2 - Torrenti oluşturuken kendi tracker adresini girmeniz gerekli. (Daha sonra manuelde yapabilirsiniz ama iş kolay olsun diye başta eklemek iyidir.)
3 - Kaynak sizin pcnizde yada torrenti eklediğiniz sunucu - vds-vps - seedbox vs. olması gerekli. (Malum bir yerden başka birine gönderme olacak)
4 - Çok içerik oluşturup paylaşmayı düşünüyorsanız kaynağın olduğu(paylaşılacağı) vds-vps, seedbox, sunucu vs de alan biraz fazla olsa iyi olur. Yoksa alan problemi ile karşı karşıya kalırsınız.

Bunun dışında sormak istediklerinizi gönül rahatlı ile sorabilirsiniz.
Kolay Gelsin.
Eiffel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Eiffel Eiffel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Senior Backend Dev
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 316
  • Beğeniler 93 / 82
  • Ticaret 9, (%89)

usthosting adlı üyeden alıntı

1 - Trackeri ayrı bir ip üzerinden kullanman özellikle vdsde kullanman iyi olur.
2 - Torrenti oluşturuken kendi tracker adresini girmeniz gerekli. (Daha sonra manuelde yapabilirsiniz ama iş kolay olsun diye başta eklemek iyidir.)
3 - Kaynak sizin pcnizde yada torrenti eklediğiniz sunucu - vds-vps - seedbox vs. olması gerekli. (Malum bir yerden başka birine gönderme olacak)
4 - Çok içerik oluşturup paylaşmayı düşünüyorsanız kaynağın olduğu(paylaşılacağı) vds-vps, seedbox, sunucu vs de alan biraz fazla olsa iyi olur. Yoksa alan problemi ile karşı karşıya kalırsınız.

Bunun dışında sormak istediklerinizi gönül rahatlı ile sorabilirsiniz.
Kolay Gelsin.

Bana ortalama 100GB HDD sahip VDS verdiklerini varsayıyorum ben bu sunucuyu 3-5 tane oyunun torrentini yaratmak için kullandıktan sonra yer kalmayacak. Bu sorunu nasıl hallolur peki :/ Sınırsız HDD diye bir şey de hiç duymadım. Sürekli sürekli VDS almaya kalksam dünya kadar VDS olucak. Reklama girmesin ama bazı torrent siteleri 3 tracker ile 100'lerce dosya paylaşıyor.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)

Eiffel adlı üyeden alıntı

Bana ortalama 100GB HDD sahip VDS verdiklerini varsayıyorum ben bu sunucuyu 3-5 tane oyunun torrentini yaratmak için kullandıktan sonra yer kalmayacak. Bu sorunu nasıl hallolur peki :/ Sınırsız HDD diye bir şey de hiç duymadım. Sürekli sürekli VDS almaya kalksam dünya kadar VDS olucak. Reklama girmesin ama bazı torrent siteleri 3 tracker ile 100'lerce dosya paylaşıyor.

Bizim arkadaşın tracker sitesi vardı. 4 Adet 16 TB diskli sunucu üzerinden bu işleri yapıyordu. Tracker adresi ddos vb yemesin diye ayırmıştık. Alanınız yoksa bu işe girişmeyin. eklediğiniz her torrent dosyasına sunucu eklemeniz gerekiyor.

dipnot: telif haklarından dolayı başınızın belaya girmesi en muhtemel olay. Yol yakınken boşverin :) Cebinizden aylık bin tl ücret çıkacak tutulana kadar bu katlana katlana devam edecek

blog açıp adsense ile kazanmaya bakmak daha karlı hiç değilse gider yok :)

Genede kararsizin 100 GB ile olacak işler değil

Eiffel Eiffel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Senior Backend Dev
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 316
  • Beğeniler 93 / 82
  • Ticaret 9, (%89)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Bizim arkadaşın tracker sitesi vardı. 4 Adet 16 TB diskli sunucu üzerinden bu işleri yapıyordu. Tracker adresi ddos vb yemesin diye ayırmıştık. Alanınız yoksa bu işe girişmeyin. eklediğiniz her torrent dosyasına sunucu eklemeniz gerekiyor.

dipnot: telif haklarından dolayı başınızın belaya girmesi en muhtemel olay. Yol yakınken boşverin :) Cebinizden aylık bin tl ücret çıkacak tutulana kadar bu katlana katlana devam edecek

blog açıp adsense ile kazanmaya bakmak daha karlı hiç değilse gider yok :)

Genede kararsizin 100 GB ile olacak işler değil

maddi açıdan bir sorun olmaz, telif haklarından da pek bir şey olacağını sanmıyorum açıkçası rahat bir adamım bu tarz konularda :D bakalım en azından başlamak istiyorum baktım olmuyor bırakırım

wmaraci
wmaraci

usthosting usthosting usthosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek BT Uzmanı
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 38 / 29
  • Ticaret 3, (%100)

Eiffel adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Torrentlerin çoğunu başka kaynaklardan alarak yapacaksanız trackera bile ihtiyaç yok. Bu olayı nasıl yapmak istiyorsunuz ne şekilde düşünüyorsunuz bence ilk bunun planlamasını yapın arkadaşın @Mrtcn dediği gibi bu öyle basit çaplı bir işlem değil.
Rarbg ve yify den vs. alacaksanız elbette sorun yok tracker, sunucu bunlara hiç gerek yok. İndir ekle :) Kolay Gelsin hocam size.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al