wmaraci reklam

İçeriğin Kopyalanmasına İzin Verilmeli Mi?

13 Mesajlar 1.725 Okunma
smmexpress

SerdarCR SerdarCR Akua Teknoloji Kullanıcı
    • Üyelik 26.08.2016
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Biyomühendis
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad S** C**
    • Mesajlar 1318
    • Beğeniler 101 / 251
    • Ticaret 24, (%100)

HamdiCetin adlı üyeden alıntı

Kesinlikle verilmemeli hocam bana göre isterse sitenizin linkine boğsun yinede böyle bir şey yapılmamalı çünkü sizin yazınızla sizden üst sıralara çıkıyorlar. Emek hırsızlığı bana göre.

Senin yazınla senden üstte çıkacak bir siteyse,ondan link almanın zararı değil yararı olur.

wmaraci
    reklam

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
    • Üyelik 30.08.2011
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Muhasebe Uzmanı
    • Konum Mersin
    • Ad Soyad H** Ç**
    • Mesajlar 2482
    • Beğeniler 615 / 615
    • Ticaret 12, (%100)
    SerdarCR hocam ben yazdığım yazılarımı kendi sitem için yazıyorum. Google bile bu tür bir olayı sevmezken DMCA diye bir şey var ve bu hakkını korumanı sağlıyorken ben neden yazdığım yazıyı başka bir sitenin kopyalamasına izin vereyim.

İnsanlar açtıkları site kategorisinde içerik üretecek kapasiteye sahip değilken site açıyor. Gereksiz çöplükten başka bir şey yaratmıyorlar.

öksürüğe ne iyi gelir  https://neiyigelir.com/oksuruge-ne-iyi-gelir

Muhammedchan Muhammedchan sencesaglik.com Kullanıcı
    • Üyelik 12.04.2017
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Ziraat Mühendisi
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad M** A**
    • Mesajlar 141
    • Beğeniler 18 / 40
    • Ticaret 12, (%100)
    Bu durumun ''bence'' yada ''sence'' gibi bir değerlendirmesi bulunmaz çünkü doğru tektir. Eğer site açarken başkaları da kopyalasa siteme iyi olur gibi bir düşünce yoksa izin almadan çalmak doğru değildir.

Bu noktada karıştırdığımız birşey var ve özellikle gündelik yaşamda da toplumsal problemler oluşmasına neden oluyor. Bahsettiğim durum eğer yapılan şey genel mantıkla karşıya faydalı ise karşı tarafın ne dediği önemli değil mantığıdır.
    Özel hazırlanan makaleler dışındaki makaleler genel bilgilerin yorumlanması ile hazırlanıyor. Ancak bilgi anonimdir emek değil. Zaten bir kişi sizin içeriğinizi kopyalıyorsa ne gibi bir iyi niyeti olabilir? Emek verip hazırlamaya acziyet gösteren emek hırsızlığı yapıyor.

Özellikle bu konuda Makale Çalan Programlar diye adlandırdığım programları büyük bir icatmış gibi forumda satış yapılmasına izin verilmesi beni üzüyor.
    Kimse inşaat mühendisi, doktor yada avukat olmaya kendini zorlamaması gerektiği gibi sevmediği halde bir web sitesi sahibi olmaya zorlamamalıdır. Zaten seviyorsa sitesine giriş yaptığı her makaleyi kelime kelime inceler ve verdiği önemden sonra giriş yapana kadar onlarca kez değişiklik yapar.

Genelleyecek olursam yapılan faydalı gibi cümlelerle kendimizi kandırmayalım.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al