wmaraci reklam

Kredi Kartı İle fatura ödeme hak.

6 Mesajlar 910 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

seyitshn seyitshn < Seyit ŞAHİN > Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 64 / 90
  • Ticaret 52, (%98)
Arkadaşlar merhaba az önce internet faturamı yatırmak için superonlinenin sitesine girdim normalde her işlemde bende kart bilgilerinden sonra 3d security isterdi sms onayını yaptıktan sonra ödeme yapardı.Fakat az önce kart bilgilerini girip "tamamla" dediğimde telefonuma sms gelmeden ödemeyi yaptı.

Bu durum neden kaynaklanır? ben her seferinde şifre gelmesini istiyorum, daha önce aynı siteden aynı kartla ödeme yaptım diye olmuş olabilir mi? Bence öyleyse çok saçma buna alınabilecek önlem nedir cevaplarınız benim için önemlidir teşekkürler.

wmaraci
reklam

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Bazı ödemeler rakama göre değişebiliyor. Rakam küçük ise sistem buna izin verebiliyor. En iyi önlem ise kartı mail ordera yada internet alışverişine kapatmak. Sanal Kart tanımlayarak ödeme yaparsanız 0 sorunla karşılaşırsınız ...
umutali KonumuzKuran

kişi bu mesajı beğendi.

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)
3dsecurity sisteminden bahsettiğinizi varsayarak yazıyorum.

Web üzerinden k.kartı ile online ödeme yaparken gelen sms aslında banka ile alakalı değildir.
Web sitesi sahibi olan firma , müşteriye güven verici gözükmek adına banka ile anlaşma yapar ve sisteme dahil olur.

Yani örnek vermek gerekirse A sitesi sisteme üye olup ödemelerini yapmadan önce sms göndertir fakat B sitesi göndertmeyebilir.

Olay tamamen alışverişi gerçekleştirdiğiniz firmada bitiyor.

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
Bir diger nokta bazi sitelerde 3d ile odeme ya da direkt öde gibi secenekleri var. Eger 3d ye tik atmazsaniz direkt ceker ödemeyi

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

seyitshn seyitshn < Seyit ŞAHİN > Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 64 / 90
  • Ticaret 52, (%98)
Ranay Hocam benim korktuğum nokta şu ben en son superonline faturamı yatırdım belirttiğim gibi.Şifre istememesini geçtim, her ay otomatik çeker diye endişeye düştüm.Biz bunu müşteri hizmetlerini arayıp mail order harici vs halledemez miyiz? yani benden onay alınmadan çekim yapmasını istemiyorum ben.

Mahmut54 Mahmut54 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 135 / 83
  • Ticaret 2, (%100)
seyitshn

Bankanızı arayıp sadece 3d secure kullanmak istediğinizi ve 3d secure olmayan işlemlere kartınızın kapatılmasını isteyebilirsiniz. Çoğu banka bu imkanı sağlıyor.
Ek olarak otomatik çekimlere bir diğer önlem olarak; Bankanıza kurumlar tarafından dışarıdan gelen dönemsel fatura ödeme taleplerinin reddedilmesini söyleyin. Sadece tanımlarsam internet - mobil bankacılıktan ödeme talimatı olsun diye belirtin.
seyitshn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al