wmaraci reklam
lidertakipci

Temanın Responsive Olması İçin Ne Gerekiyor?

9 Mesajlar 1.146 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

YusufKARAASLAN YusufKARAASLAN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 29 / 29
  • Ticaret 9, (%89)
Selamun Aleyküm.Bi projem için güzel bi tema hazırladım.Single ve index hazır o yüzden kod göndermem pek mümkün olmayacak.Sayfalarca kod var zaten.

Neyse konuya dönecek olursak tema için bir tane style.css bir tane de mobile.css hazırladım.Galaxy , İphone gibi telefonlar için ayarlamalar yaptım ve hepsinde düzgün görünüyor.İPOD ve tabletlerde bozulmalar var ama yakında halledeceğim.Buralar da sorun yok.Ama chrome'da zoom yapınca tema ufak ufak bozulmaya başlıyor.

Bu forumda zoom yaptığımda temada hiçbirşey değişmiyor.Herşey aynı kalıyor ve sadece görüntü ekrana daha yakın bi açıdan oluyor.Benim site de zoom yaptığımda her defasında biraz daha bozuluyor.Nasıl düzeltebilirim bunu lütfen yardımcı olun.

NOT : Yapmak istediğim tema Kizlarsoruyor.com, wmaraci.com'da ki gibi yaklaşınca hiçbir değişiklik olmayan bir tema.Benim tema komple bozuluyor her yaklaştığımda.Umarım derdimi anlatabilmişimdir.Yardımlarınızı bekliyorum.

wmaraci
reklam

youngwolf youngwolf Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 62 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
İstersen zoomu kapatabilirsiniz , ama kapamak istemessen yüzdelik(%) değerler ile boyutlandir (bence)
YusufKARAASLAN

kişi bu mesajı beğendi.

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
Pixel olarak verilen genişlik değerlerini ekranın yüzdesi olarak vermelisiniz.

Örneğin;
1920px genişliğe sahip bir tasarımda 1000px e 920px 2 divi yan yana koymak yerine.
52%, 48% şeklinde yüzde ile boyutlandırmalısınız. Böylece açılan ekranın genişliğini alıp yüzde 52 sini birinci dive yüzde 48 ini ikinci dive genişlik olarak veriyor. Media etiketiyle ekranın genişliğini kontrol edip belirli bir genişlikten aşağıdaysa örn: 992px altındaysa ekran genişliği iki div yan yana kötü görüneceği için ikisinin de genişliğini 100% olarak değiştirip alt alta görünmesini sağlayabilirsiniz.

Örnek:

@media (max-width:992px){
.birincidiv,.ikincidiv{width:100%;}
}
YusufKARAASLAN

kişi bu mesajı beğendi.

sefacandemir.com.tr

• Üyelik 11.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 29 / 29
  • Ticaret 9, (%89)

SefaCanDemir adlı üyeden alıntı

Pixel olarak verilen genişlik değerlerini ekranın yüzdesi olarak vermelisiniz.

Örneğin;
1920px genişliğe sahip bir tasarımda 1000px e 920px 2 divi yan yana koymak yerine.
52%, 48% şeklinde yüzde ile boyutlandırmalısınız. Böylece açılan ekranın genişliğini alıp yüzde 52 sini birinci dive yüzde 48 ini ikinci dive genişlik olarak veriyor. Media etiketiyle ekranın genişliğini kontrol edip belirli bir genişlikten aşağıdaysa örn: 992px altındaysa ekran genişliği iki div yan yana kötü görüneceği için ikisinin de genişliğini 100% olarak değiştirip alt alta görünmesini sağlayabilirsiniz.

Örnek:

.birincidiv,.ikincidiv{width:100%;}
}

Hocam teşekkürler merak ettiğim bir konu daha var.Ben temayı media etiketleriyle responsive hale getirdim yani tüm cihazlarda bir görüntüye sahip.Ancak yazı tiplerinde böyle değil.%125 yakınlaştırıyorum yazı aynı kalıyor.Halbuki yazı da aynı oranda büyüyüp küçülse media etiketi bile kullanmama gerek kalmayacak.

Yazıya % olarak değer versem bile aynı kalıyor neden böyle oluyor hocam.Divlerde olduğu gibi büyüyüp küçülmesi mümkün değil mi?

wmaraci
wmaraci

serdaranya serdaranya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek turizm
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
s.a kardesim kolay gelsin ilan sitesi kurdum kendi capimda fakat bir turlu responsive yapamadim eger zahmet olmazsa bana yardimci olurmusun cok rica ediyorum ismin serdar ayrca

• Üyelik 11.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 29 / 29
  • Ticaret 9, (%89)
Hocam responsive yapmanın tek mantığı stil dosyasına çözünürlüğe göre değişiklikler yapmak.Mobil görünüm eklentisini ekle Chrome'a.Oradan bak bak düzenle.İnternette onlarca kaynak var, araştırıp öğren ve yap.Kimse sana birebir yardım etmez.Kendin öğreneceksin.Emin ol zor birşey değil.

ahmedy55 ahmedy55 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek IT
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 20 / 11
  • Ticaret 5, (%100)
hocam sanırım manuel olarak geliştirmişsin mobile. Bunun yerine bootstrap'a biraz bakıp öğrenebilirsen çok yardımcı oluyor. Bende yeni başladım normalde media with only ile bende senin gibi yapıyordum, ama inan zaman kaybı gibi geliyor şimdi.

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
Fontları yüzde ile büyütemezsiniz. Media etiketi içinde istediğiniz elementin font-size değerini değiştireceksiniz.

Örn:

.nav ul li a{font-size:12pt;}
}
YusufKARAASLAN

kişi bu mesajı beğendi.

sefacandemir.com.tr

atlas14 atlas14 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cep Telefon Teknik Servis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 462
  • Beğeniler 64 / 136
  • Ticaret 11, (%100)
arkadaşlar bir arkadaşımın sitesi var css kodu mobile göre editlenecek uygun fiyata yapacaklar acil dönüş yaparsa sevinirim özelden yazarsanız memnun olurum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al