wmaraci reklam

Session hatası.

7 Mesajlar 864 Okunma
smmexpress

Adalente Adalente IT MANAGER Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek IT Maneger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 59 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar enteresan bir hata ile karşılaştım anlayamadım bir türlü mantık bulamadım belkide acemiliktendir.

Kullanıcı Login olduğunda session ile bilgi alıp girişi tutuyorum çıkış yapana kadar sorun yok burada gayet iyi işliyor.

Facebook ile giriş yaptırdım üyeyi üye ise giriş yaptırıyor değil ise üyelik işlemini yapıyor giriş işlemindeki aynı sessionları işlemler bittiğinde alıyorum ve girişi yapıyor ama giriş yaptıktan sonra başka sayfaya tıkladığında giriş yapmamış gibi görünüyor session kontrol ediyorum sorun yok bir türlü anlamadım varmı fikir ve yardımcı olacak ?

E-evcil.com
wmaraci
reklam

Nanoripper Nanoripper Hello World! Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Computer Science
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Yanlışlıkla session_destroy çağırıyor olabilirsiniz, kodları görmeden pek bir şey diyemem.

• Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek IT Maneger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 59 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Yok hocam sadece çıkış ile verdim defalarca kontrol ettim.

Sessıon yazdırdım baktım sorun yok gibi ekrana anlamadım bir türlü sorunu.

E-evcil.com

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
Benzer bir krizi geçen gün bende yaşadım, tam olarak sebebini keşfedemedim, muhtemelen acemiliğimdendir. Çözüm için sayfanın başında ob ve session başlatıyorum, bu session nerede gerekli ise orada kullanıyorum. Önceden bir fonksiyona bağlayıp çağırmayı denemiştim ama sanırım sorun bundan olsa gerek.

Ajax ile mi çağırdın, include mu ettin farketmez gereken sayfanın başında ob_start(); ve session;_start(); demen yeterli olacaktır. Kimi zaman ob;_end_flush();'ı da sayfanın sonuna koyuyorum.

Loginde koyuyorum ama include ettiğim sayfada da var diyorsan ve headers already sent gibi hatalar varsa esas sayfanda kullanmaya çalış.

no time for caution
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek IT Maneger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 59 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Session sorunu yok zaten normal girişte sorun yok ilk facebook girişi yaptığındada sorun yok ama daha sonra giriş yaptığında face_id kontrol edip session atıyorum ama sorun orada oluşuyor giriş yapıyor başka sayfaya girdiğinde çıkış yapmış gibi giriş göstermiyor anlamadım kaç gündür araştırıyorum sorunu çözemedim. state ile ilgili bir kod ekledim onu kaldırdığımda ise Facebook SDK returned an error: Cross-site request forgery validation failed. The "state" param from the URL and session do not match. hatası veriyor

E-evcil.com

tepeumut tepeumut umuttepe.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 1 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
print_r($_SESSION) ile sessionlara bir bakın hangi sessionlar oluşturulmuş. o sayfa da bir session oluşturmayı da bir deneyin

http://umuttepe.com.tr

• Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek IT Maneger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 59 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Sorun domain.com ile www.domain.com arasındaki sessionların uymamasından kaynaklanıyor olması sorunu çözdüm teşekkürler.

E-evcil.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al