wmaraci reklam

Facebook Faturalandırma Nasıl Olur

6 Mesajlar 1.147 Okunma
wmaraci reklam

TazZ TazZ www.ahmetcetintas.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker Yazılımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

facebook'ta verilen reklamları nasıl gider olarak gösterebiliriz?

facebook'a kdv dahil mi ödeme yapıyoruz?

Muhasebecimle konuyu konuştuğumuzda daha önce hiçbir müşterisinin böyle bir talebi olmadığını, o yüzden bu konuda bilgisi olmadığını ve araştırması gerektiğini söylemişti. Bunun üzerine ben de nette bir araştırma yaptım ve paraşütteki şu yazıyı bulup muhasebecime ilettim. Ertesi gün beni arayıp şöyle bir sürecin olduğunu söyledi; facebook'a ödediğimiz tutar mesela 1.000 TL olsun, bu paranın %18 kdvsini maliyeye ödüyoruz ve bunu gider olarak gösterebiliyoruz.

Ancak, bildiğim kadarıyla facebook Türkiye'de vergi ödeyen bir kurum. Biz de reklam verdiğimizde KDV dahil ödeme yapıyoruz.

Bu durum hakkında net bilgisi olan var mı?
EmrahDD

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

EmrahDD EmrahDD ☪ 𐱅𐰇𐰼𐰚𐰀𐰼 Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Freelance Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 588
  • Beğeniler 173 / 146
  • Ticaret 32, (%100)
Selam,
Konunun takibindeyim malum her ay ortalama facebook reklam giderimiz oluyor bunu gider olarak gösterebilirsek ne ala

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Muhasebeci doğru söylemiş. Google ve facebook türkiyede vergi ödemedikleri için, yurt dışından hizmet almış oluyoruz. O nedenle de parayı ilgili firmaya, kdv'yi de kdv iki beyannamesi ile maliyeye ödüyoruz.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)

Karikatürname adlı üyeden alıntı

Muhasebeci doğru söylemiş. Google ve facebook türkiyede vergi ödemedikleri için, yurt dışından hizmet almış oluyoruz. O nedenle de parayı ilgili firmaya, kdv'yi de kdv iki beyannamesi ile maliyeye ödüyoruz.

o halde anlaşılan kdv hariç ödeme yapıyoruz. Maliyeye kdv'yi kendimiz ödeyerek hem kdv'den hem de gelir vergisinden düşebiliyoruz.

KDV dahil ödüyoruz diye biliyordum ben. Bir yerde öyle okumuştum sanki..

wmaraci
wmaraci

blogumdabugun blogumdabugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ..............
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 8 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Kısa bir süre önce Facebook Reklamlarını kullandım, evet oldukça kullanışlı bir yöntem ama çok uçuk rakamlar aldığını düşünüyorum. Bir diğeri de ne kadar da olsa Türkiye üzerine konumlama yapsam da hep yabancılara düştü reklamlarım.. Facebook'un bu kadar saçmalıklarına üstelik bir de bir bankaya ait paracardla paramı yutup üzerine reklam bakiyesine yüklememe yapmaması bardağı taşırdı.. Mailler attık ama çare olmadı.. Facebook'la Reklam vermeden bir daha düşünün derim, ek olarak Adwords'ten daha profesyonel olamazlar.

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)

blogumdabugun adlı üyeden alıntı

Kısa bir süre önce Facebook Reklamlarını kullandım, evet oldukça kullanışlı bir yöntem ama çok uçuk rakamlar aldığını düşünüyorum. Bir diğeri de ne kadar da olsa Türkiye üzerine konumlama yapsam da hep yabancılara düştü reklamlarım.. Facebook'un bu kadar saçmalıklarına üstelik bir de bir bankaya ait paracardla paramı yutup üzerine reklam bakiyesine yüklememe yapmaması bardağı taşırdı.. Mailler attık ama çare olmadı.. Facebook'la Reklam vermeden bir daha düşünün derim, ek olarak Adwords'ten daha profesyonel olamazlar.

ben uzun zamandır facebook reklamları kullanıyorum. Sanırım bir yerlerde yanlış yapıyorsun. Hedef kitle, bütçe ve faturalandırma üzerine biraz eğitim videosu izlemen faydana olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca Business hesap kullanmanı da öneririm.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al