freelance iş ilanları

Pagerank arttırma yöntemleri nelerdir?

37 Mesajlar 7.528 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

TDWeb TDWeb SEO Danışmanı - Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek SEO Danışmanı - Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 112 / 210
  • Ticaret 143, (%99)

MstDrsn adlı üyeden alıntı

Bana cevap verebilecek olan var mı?

bunu kimse bilemez ama benim tahmini pr3 olur.

wmaraci
reklam

zer zer cakmakenes.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

tatilmekan adlı üyeden alıntı

bunu kimse bilemez ama benim tahmini pr3 olur.

Hocam buradaki mevzu nedir? Ne güncellemesi ile pr3 oluyor. Ne neyi güncelliyor? :)

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)
Buradaki mevzuyu açıkcası kimse bilmiyor. Konuşmaların hepsi boşa. Backlink denmesinin sebebi de kişisel tecrübeler sebebiyle denmesidir. Googlenin güncellemelerinin ve neye göre sıralamaya soktuğunun tam olarak bilinmemesi lazım. Çok büyük paraların döndüğü bu sektörde , Google adwords'tan para kazanması lazım bu arada da :) Mesela hiç kimse bilmez , Pagerank ne işe yarar?

SohbetKeyfi SohbetKeyfi Burak Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek güvenlik
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 11 / 2
  • Ticaret 5, (%100)
Bana Kalırsa Pegerank Denilen Şeyin Hiç Önemi Yok Yanlız ( Bir Web Adresi PR6 Ve Üzeri Pegerank Alıyorsa Ozaman Önemli Diyebilirim. ) Onun İçin Pegerank Almayı Düşünmek Yerine Siteniz İçin Çalışma Yaparak Hitinizi (Kullanıcı, Ziyaretci) Sayınızı Yüksek Tuttugunuz Sürece Ne Gerek Var Pegarenke Örnek Wmaraci.Com Sanırım PR4 Olması Lazım Ne Kazandırıyor Bence Birşey Kazandırmıyor. Zaten Dediğim Gibi Hitinizi Kullanıcınızı Çogaltırsanız Google Gereken Değeri Zaten Veriyor. Bence Pegarenk Hiç Birşey Ziyaretci Sayısı Olmadıkdan Sonra PR'nin Önemide Yok Örnek Vermek Gerekirse EmynetSohbet.Com PR4 SohbetKeyfi.ORG PR2 EmynetSohbet.Com Hiti 50, SohbetKeyfi.ORG 3/4 K Kazanmak İçin Hit Lazım Hit İçin İse Güncel, Özgün İçerik Lazım Ve Yeteri Kadar Blacklinkde Sağlanırsa Zaten Google Size Deminde Söledigim Gibi Gerekli Değeri Elbet Vericektir.

wmaraci
wmaraci

zer zer cakmakenes.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

SohbetKeyfi adlı üyeden alıntı

Bana Kalırsa Pegerank Denilen Şeyin Hiç Önemi Yok Yanlız ( Bir Web Adresi PR6 Ve Üzeri Pegerank Alıyorsa Ozaman Önemli Diyebilirim. ) Onun İçin Pegerank Almayı Düşünmek Yerine Siteniz İçin Çalışma Yaparak Hitinizi (Kullanıcı, Ziyaretci) Sayınızı Yüksek Tuttugunuz Sürece Ne Gerek Var Pegarenke Örnek Wmaraci.Com Sanırım PR4 Olması Lazım Ne Kazandırıyor Bence Birşey Kazandırmıyor. Zaten Dediğim Gibi Hitinizi Kullanıcınızı Çogaltırsanız Google Gereken Değeri Zaten Veriyor. Bence Pegarenk Hiç Birşey Ziyaretci Sayısı Olmadıkdan Sonra PR'nin Önemide Yok Örnek Vermek Gerekirse EmynetSohbet.Com PR4 SohbetKeyfi.ORG PR2 EmynetSohbet.Com Hiti 50, SohbetKeyfi.ORG 3/4 K Kazanmak İçin Hit Lazım Hit İçin İse Güncel, Özgün İçerik Lazım Ve Yeteri Kadar Blacklinkde Sağlanırsa Zaten Google Size Deminde Söledigim Gibi Gerekli Değeri Elbet Vericektir.

Hocam dedikleriniz elbette doğru ama insanlar sitenin kalitesi için hitin yanı sıra, PR değerinede bakıyor. Farkındaysanız hiti fazla olan çoğu site, copy paste içerik paylaşıyor. Ama dediğiniz yanlış da değil. Doğru söylüyorsunuz :)

storybaron storybaron Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster/Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1030
  • Beğeniler 19 / 88
  • Ticaret 4, (%100)
Valla sitem 8 aylık ilk 5 ay boşa gitti warez di günde 50 oyun giriyordum :):) copy paste hitle biyere varamadım 25 kişi geliyordu günlük :) Sonra bıraktım siteyi sildim herşeyi wp kurdum 4 içeriği değiştirdim özgün başladım sitede 1 nokta kopya bulamazsınız full özgün. 4 ayda 492 yazı yazdım. 100-200 kelime.. Şuanda hitim 150 - 300 arası yola giriyor yavaş yavaş. PR4 siteden link aldım sınırsız. Şuan Pr 0 güncellemede bakalım kaç olucak sadece PR 4'de sınırsız linkim var. 1,5 aydır. Güncellemede kaç olur bilemicem. Google İndexim 7500 Alexa 2 milyon bakalım :):)

Özgün de Gelecek VAR..!

beyazkantin beyazkantin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web tasarım
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 37 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Page Rank Nedir?
Pagerank metodu Google tarafından, sitelerin birbirleriyle orantılı olarak önemlerini yani kısaca popüleritelerini tespit etmek için bulundu. Bu metod oluşturulurken siteler arasındaki linkler baz alınarak internetteki topoloji örneklendi.

Page Rank'in ana fikri şöyledir: Eğer bir A sitesi B sitesinin linkini yayınlamışsa bunun nedeni B sayfasının A sayfası ziyaretçileri tarafından dolaşılabilecek olarak düşünülmüş olmasıdır. Bu yapıya göre A sayfası B sayfasının pagerankini yükseltmiş olacaktır.

Ancak Pagerank kavramı sadece bunlarla sınırlı değildir. Aşağıda belirttiğim iki fikir de önemli başrol oynar.

A sayfası ne kadar yüksek pageranke sahipse B sayfasının pagerank değeri de buna orantılı olarak artacaktır.
A sayfasında ne kadar az dışarı link varsa, B sayfasının pagerank değeri o kadar yüksek olacaktır. Bu mantığa göre A sayfası sadece B sayfasını link verilecek değerde görmüşse, B sayfasının pageranki çok daha fazla artacaktır.
Mantığı açıkladıktan sonra, bu sistemi gelin formülize edelim. Başlamadan önce açıklayalım, bu formülü Google'ın iki kurucusundan aldık. Formül şu ana kadar değişilik geçirmiştir ancak temel mantığı halen aynıdır.

A 1, A 2 , ..., An B sayfasına link veren sayfalar olsun. PR(Ak)'yı da A k sayfasının pageranki olarak kabul edelim. N(Ak) ise Ak sayfasının dış sayfalara verdiği link sayısı olsun. d ise 0 ile 1 arasında değişen ve genellikle 0.85 olan bir katsayı olsun.

Bu durumda PageRank'in matematiksel değeri şöyle olacaktır:

PR(B) = (1-d) + d x ( PR(A1) / N(A1) + ... + PR(An) / N(An) )

Belki bu formülün hem basit hem de karmaşık olduğunu düşünebilirsiniz. Basit çünkü sadece birkaç koşula bağlı, karmaşık çünkü hesaplamak için daha önceden başka bir sitenin pagerankini hesaplamanız gerekir.

Aslında bu çok basittir, tüm pagerankleri belli bir değere sabitlerseniz olur biter. Eğer her sayfaya aynı değeri verirseniz; bu değeri kaç alırsanız alın sonuç değişmeyecektir.

Formülü tekrarlamaya başladığınızda sonuç bir önceki hesaplamaya bağlı olarak tekrar hesaplanacaktır. İşlem ilerledikçe pagerank değerleri yerine oturmaya başlayacak, ve bir hesaplamadan diğerine kadar hiçbir değişiklik olmayacaktır.

Rastgele Yürüme Modeli
PageRank değerinin hesaplanmasında formül dışında bir başka model daha vardır. Bu model de internetde dolaşan birinin simüle edilmesiyle, rastgele linkler arasında dolaşılmasıdır.

Bir düşünün, birisi bir sayfada dolaşırken bir link dikkatini çeker ve ona tıklayarak o sayfada dolaşmaya başlar. Böylece giderek birçok sayfa dolaşılır .

Page Rank değeri bir ziyaretçinin sayfada harcadığı süreye de bağlı olabilir.

Eğer gidilen bir sayfada geriye dönüş için de link bulunuyorsa olasılık daha da artacaktır. Bu da formülün ikinci terimine denk gelmektedir.

İlk terim ise sayfadan çıkılmadan içeri de ne kadar dolaşılabileceği olasılığını modeller. Formülde ifade ettiğmiz d sembolü aslında budur.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al