wmaraci reklam
lidertakipci

Size de Sormak İstiyorum! Hiç Bıktığınız Oluyor Mu?

47 Mesajlar 3.870 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)

xLyra adlı üyeden alıntı

Aylarca,yıllarca kafa yorduğun projenin tutmaması değil,çevrendeki insanların hadi lan senin yaptığından işten bir hayır mı gelir? gibi cümleler kullanması koyar adama.

Yaptığın proje için ilk desteğini ailenden,çevrenden beklerken; tanımadığın insanlardan " tutmazsa da verdiğim maddi,manevi desteğim helaldir." gibi cümleleri duyması koyar adama..

Bunları geçtim. ( Daha çok sayardım, fakat en önemli olanlardan birkaç tanesini yazmak istedim sadece.)

Bilgisayar kullanmasını bildiğinde,sosyal medya hakkında bilgi sahibi olduğunda,kendine ait blog'un veya kendi çapında tema satışı yaptığında sana gelmesini beklediğin sorular

"Bir siteyi nasıl kodlarım? Alan adı,Hosting nasıl alırım? Sosyal Medya hesaplarımı nasıl güvene alırım? Kardeşim fotoğraf,video montajında şu kısımları bilmiyorum yardım eder misin?" gibi sorular beklerken,
gelen soru şu " Facebook,İnstagram çalsana lan, gel kanka yutup işine girelim deli para var "vb olduğunda bu işi çoktan bırakmış oluyorsun, Üniversite hayalin varsa hayalin bitmiş olup,çevrende asgari ücretle işçi arayan firmalara başvuru yapıyorsun.. :)

Hayatımın özeti ya. "gel kanka yutup işine girelim deli para var"
anlatamıyorsun o işin kolay olmadığını

wmaraci
reklam

xLyra xLyra Göründüğü gibi değil.. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 63 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Stores Hocam, yazmış olduklarım yaşantımda duyduğum cümlelerin %1'i bile değil. Bu konulara en büyük faktörlerden biridir yaşadığın yer.

Ben 3000-5000 arası nüfusu olan; insana,insanlığa,yatırıma,bilgiye,teknolojik imkansızlıklar,gün geçtikçe nüfusu düşen, her şeye aç olan bir ilçede büyüdüm.
O kadar insan arasında bilgisayar programcısı,veya web programcılığını merak eden bir kişi vardı oda ben.

İnternet Cafe falan yokmuydu? Memlekette falan diyebilirsiniz.
- Evet vardı, fakat internet cafe sahipleri bile yaptığı meslekten habersizdi.

Üzerimdeki baskıyı siz tahmin edin..

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Birleşin arkadaşlar.

ArinArslan ArinArslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek satış
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 400 / 147
  • Ticaret 53, (%100)
nefes alıp vermekten bıktığım bile oluyor hocam :D

wmaraci
wmaraci

tevfikkavil tevfikkavil Girişimci Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 7 / 138
  • Ticaret 11, (%100)
Benim de çok oluyor hocam. Özellikle de müşteriye tasarımı beğendirme konusunda. Her defasında hayatı sorgularım bu konularda.

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)
Bazen bu işlerden bıkıp bir süre sonra ortalıktan yok olduğum oluyor. Bir ara sosyal medya ile uğraştım gayette başarılıydım, okul sebebiyle ara vermem gerekti işi bıraktım. Sonra bir dönüş yaptım domain işine girdim koşarak girdiğim denizde dalganın beni yerle bir etmesi gibi battım :D . Sürekli olarak editörlük ve içerik üretimi yapıyorum. Yıllardır edindiğim bu tecrübemi bir blog açıp her şeyi kendim için yazmak istiyorum. Gel gelelim hep bir erteleme, bir gün yapacağım deyip yapmama durumu... Belki ilerleyen günlerde yapabilirim :confused:

tevfikaktunc adlı üyeden alıntı

Bazen diyorum, keşke sadece bende film izleyen birisi olsaydım :)

Bende aynı durumdayım hocam. Kitabımı okuyayım, filmimi izleyeyim. Ama içimde hep bir üretme isteği. Bir türlü bu işleri bırakamıyorum.

interwebdex interwebdex Enerji Sinerjiyi Doğurur Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 26 / 81
  • Ticaret 26, (%96)
hepimiz vakti geldiginde bıkkınlık hissi yaşıyoruz. En çok da makale işlerinde yarı yolda bırakan yazarlar işini doğru yapmayan insanlar. müşteri ile tartışırsın bişey diyemezsin oluyor ya bıktım artık. çayımızı kahvemizi arkadaslarım ile sohbet ederken içmeyi bile özledim :D

UyuzWeb UyuzWeb Yardımsever Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Aircraft Powerplant
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 988
  • Beğeniler 40 / 200
  • Ticaret 24, (%100)
Gerçektende bu bir hastalık yaklaşık 1 yıldır ilgilenmemek için kendimi zor tutsamda başardım sayılır fakat son 1 aydır içim içimi yiyor ve geri döneceğimi hissediyorum. Bu sırada domain düşmesin diye süresinide ister istemez uzatıyorum.. Bağımlılık işte..

Geri dönüş için mesajı alıntılayın.

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
İşinin esiri olma bıktığında bırak benim gibi ...

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Olaya nasıl bakıldığı ile alakalı bir durum...

Ben tamamen harçlık mahiyetinde bakıyorum bu işlere. Nitekim aylık 200-300 gelince işimi görüyor. Elbette ki daha yüksek miktarlar elde etmek için de uğraşıyorum. Ama bıktım dediğim bir an olmadı. Kesinlikle çok basit işler değil bu mecradan gelir elde etmek ama sonuç itibariyle oturduğumuz yerden ilgilenerek bir şeyler kazanıyoruz. Güzel bir şey ve sıkılmak pek mümkün değil.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al