wmaraci reklam

Bir Amazon'dan Diğerine ?

13 Mesajlar 3.474 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

DeepGloss DeepGloss Bir programcının notları Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 970
  • Beğeniler 485 / 236
  • Ticaret 42, (%100)
Son günlerde reklamlarıyla gözüme çarpan bir adam var.

Bir amazon satıcısından ürünü kopyalayıp kendi amazon fiyatına daha pahalıya koyuyor. Hatta yazılımını yapmışlar toplu çekip ekliyor falan.

Müşteri de sizden aldığında aldığınız kişiye sipariş geçiyor. Mantıklı gibi geldi bana. Siz ne düşünüyorsunuz?

wmaraci
reklam

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
Ekim Nazım Kaya dan bahsediyorsun hocam sanırım. Tamamen umut taciridir kendisi.
Dropshipping konusunda shopify üzerinden satış yaptırabilir. Bu konuda iyidir bilemem. Ama gel gelelim Amazon daki ürünü kopyalayıp bir diğerinde satış yaptırması akla mantığa sığmıyor. Amazon'un katı kuralları var. Tespiti akabinde ban yemek kaçınılmaz. Yani olsa bile bu denli de reklam yapılmaz.
Bu adama çok önyargılıyım. Biri çıksada ön yargımı alsa, bak hocam bu böyle şu şöyle dese :)
DeepGloss

kişi bu mesajı beğendi.

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.

ghots ghots WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 15 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
o sisteme dropshhipping deniyor ama müşteriyi zorluyor çünkü amerikadaki müşterinin eline 30-40 gün sonra ulaşıyor ama amazonda şöyle bir sistem: amazonun depoları oluyor siz çinden aldığınız malları amazonun depolarına yolluyorsunuz onlar paketleyip gönderiyorlar ve amazon bu işten belli bir komisyon alıyor ama çok ayrıntılı bilgi istiyor, türkiyede bu işi parayla gösteren bir iki tane kursta var baya tuzlu 1000 dolar kadar ayrıca sermaye isteyende bir iş detaylı öğrenmek için facebook grupları ve forumda mevcut kolay gelsin
DeepGloss

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetFazilK MehmetFazilK - Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Şöyle düşün amazon = hepsiburada
Ebay = gittigidiyor

Yani demek istediğim droshipping olayı ebay ve aliexpress için daha mantıklı

wmaraci
wmaraci

tugaydurukan tugaydurukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotografci
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 9 / 38
  • Ticaret 1, (%100)
Kanalinda ferrari satin aldim tarzinda videolar ceken bir adam kurs satip 500 dolar dileniyor ilginc :D
DeepGloss GunduzT

kişi bu mesajı beğendi.

DeepGloss DeepGloss Bir programcının notları Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 970
  • Beğeniler 485 / 236
  • Ticaret 42, (%100)
Sadece fikir paylaşalım diye hocam, sistem mantığını ve ne olduğunu biliyorum zaten :)
tugaydurukan bazen indirim falan yapıyor, videoyu da uçakta çekiyor :D :D

ghots ghots WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 15 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
araştıracaksanız amazonun fba denen programını araştırın çünkü amazonun büyümesine çok etkili olan bir sistem çinden toptan alıyorsunuz amerikada hiç eliniz değmeden satıyorsunuz böyle anlatınca çok basit geliyor ama aynı bir dükkan sahibi olduğunuz gibi aylık masraflarınız olacak ve dolar üzerinden olacağı için 3,81 ile çarpın aşırı bilgi ve ayrıntı isteyen ve sermaye gerektiren bir iş kendine güvenen ben yabancı dilde iyi satış yaparım ticari zekam kuvvetlidir diyenler meydana çıksın kimbilir belki bizde ilerde tecrübelerinden faydalanırız

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam, Dropshiping yapılabilir birşey fakat Amazon kanadadan Amazon USA ya satış yapmak imkansız. Çünkü, Amazon Dropshiping için katı kuralları bulunmaktadır. Bunun başında satılacak olan ürün satıcıya ait olması gerektiği yazmaktadır. Ayriyeten 3-5 kuruş için bu zor bir uğraş. Bunun dışında Çinden alıp amazonda satış daha mantıklı. İyi bir uğraş sonucu ciddi paralar kazanılır. Ekim Beyide takip ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Bunun dışında buna benzer kurslar satan kişilerde var. Hiçe sayacağınız 5-6 bin liranız varsa hiç düşünmeden girebilirsiniz bence. Ama Dropshipinge değil FBA daha mantıklı.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Denilenlerin %99 unun palavra olduguna inandığım bir sektör. Ayrıca öyle 5-6 bin tl çöpe atarak deneyeceğiniz bir sektör de değil. Rakamlar daha yüksek. Çinden ürün alacaksın maliyet, gümrük maliyet, logo barkod vs maliyet. Amazon deposu maliyet. Amazon payı maliyet. Ürünlerinin facebook vs reklam vermen gerek maliyet. Ürün satısa cıkardığında ilk olarak yorum için bedava dağıtman lazım maliyet. Kurs parası maliyet.

Demek istediğim gireceksen 5-6 bin değil büyük ihtimalle çöpe gidecek 25 bin tl üzeri bir paran olması lazım.

Kursların mantıksız noktası şu. Adamların gösterdikleri kazançlar çok uçuk. Gerçekten aylık 50k dolar üzeri kazanç gösteriyor birçoğu. 50 k dolar üzeri kazancım olacak 1000 dolar için milletle muhattap olacam bir de. Saçma geliyor.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Ünlü bir youtuber'in kanalında çıkıp reklamını yapmıştı laf arasında. Güven vermeyen birisi.
Şöyle zengin oldum böyle arabalara biniyorum diye gösteriş yapanlardan uzak durun bir zahmet.
Arkadaş zengin olduysan bana ne ameno? Yaşa hayatını, fıstık gibi yöntemini niye benimle paylaşıyorsun?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al