freelance iş ilanları

İşten ayrılmak hakkında ?

11 Mesajlar 1.463 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Dahiturk Dahiturk sadece o'na yanarız. Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek amele
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 69 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar kurumsal bir firma bünyesinde 6 yıldır çalışıyorum fakat şirket taşeron ve soslesmeli olarak iki yılda bir yeni şirket geliyor , ihale oluyor ihale kazanan şirket devam ediyor. Ben bu şirkette 2 yıl 4 aydir çalışıyorum 10. Ayın 24 ünde sözleşme bitti ve işten çıkmak isteyenlere tazminat vs verildi. Fakat ben şu anda işten çıkmak istiyorum yöneticiler bana tazminatı vermemekte ısrarcı. İstanbul dan komple gideceğim ayrılma nedeni bu, gecinemiyorum. Bir bilgisi olan var mı? Ne yapmam gerekli şirket yöneticilerinden olumlu bir dönüş alamadım....
Şirket yöneticileri opsiyon hakkı diyor bu süreç için fakat bize herhangi bir sözleşme imzalatmadilar

idraksiz can, hayvan canıdır.
wmaraci
reklam

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Eğer taşınacağın yerde çalıştığın firmanın bir şubesi varsa oraya geçiş isteyebilirsin.

Kabul edip etmemek tamamen firmanın inisiyatifine kalmış.

Mazeretli veya mazeretsiz şehir değişikliği yapman istifa olarak sayılacak.

Başka şehre taşınmak, iş akdini sona erdirecek haklı nedenler arasında sayılmamıştır. İster bir mazereti olsun isterse olmasın, başka bir şehre taşınacağı için işten ayrılan işçi istifa etmiş olacak ve kıdem tazminatı alamayacaktır.

Ayrıca; işçinin gitmek istediği şehirde işverene ait başka bir işyerinin ya da şubenin olması ve işçinin o şubede görevlendirilmeyi istemesi halinde, işveren bu teklifi kabul etmek zorunda değildir.

Dahiturk

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

Snews Snews Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Uzmani
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 703
  • Beğeniler 10 / 146
  • Ticaret 3, (%100)
Dava acabilirsin 6 yil ayni sirkette calisiyorsan her degisen firma seni calistirdigi yil kadar tazminat verir ama isveren firma senin tum haklarini elinde tutar birde yeni taseron firmaya gectiginde imzalatilan kagitta tum gecmis haklarimdan vazgeciyorum diye yazi var ise imza attiysaniz ozaman sadece taseronda calistigin sure zarfi kadar hak talep edebilirsin veya asil is veren taseron firmaya eski personellerin devam etmesi nezninde tum haklari size gecer diye anlasmis iseler taseronda kalir siz en iyisi genel bir tazminat davasi acin ve calistiginiz sure zarfinda gelen taseron firmalar ve asil is veren suan calistiginiz taseron firmalara kagit gider bu konuda ise mahkeme net karar cikarabilir
Dahiturk

kişi bu mesajı beğendi.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
taşeronda şu önemli,
ben tazminat hakkını peşin ödüyorum taşeron firmaya bu hak işi aldığım firma ile çalışan arasında kalıyor böylece ve sözleşme bittiğinde yeni firma geldiğinde memnun kaldığım arkadaşların tazminatlarını eski firmaya ödettirip firma değiştiriyorum.
bazen şu oluyor taşeron firma personelini vermek istemiyor o zaman yapacak bir şey olmuyor başka projeye gidiyor çalışan.

tazminat alma hakkınız şu şekilde var prim sayınız 3600 ü geçtiyse sadece kıdem tazminatınızı alıp işten ayrılabilirsiniz. uğraştırmak için ise 2 ay sonra işten çıkacağınızı belirtip yeni iş arama izninizi de kullanabilirsiniz.
Dahiturk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek amele
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 69 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Farklı bir şehire taşınacağım maddi geçimsizlik ten dolayı.aldigim para yermiyor. Hayatımı devam ettirmek için ucuz bir şehir e gideceğim...İstanbul dan komple göç edevegim. Prim sayım 2800

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek amele
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 69 / 68
  • Ticaret 1, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

taşeronda şu önemli,
ben tazminat hakkını peşin ödüyorum taşeron firmaya bu hak işi aldığım firma ile çalışan arasında kalıyor böylece ve sözleşme bittiğinde yeni firma geldiğinde memnun kaldığım arkadaşların tazminatlarını eski firmaya ödettirip firma değiştiriyorum.
bazen şu oluyor taşeron firma personelini vermek istemiyor o zaman yapacak bir şey olmuyor başka projeye gidiyor çalışan.

tazminat alma hakkınız şu şekilde var prim sayınız 3600 ü geçtiyse sadece kıdem tazminatınızı alıp işten ayrılabilirsiniz. uğraştırmak için ise 2 ay sonra işten çıkacağınızı belirtip yeni iş arama izninizi de kullanabilirsiniz.

hocam en son Avukatın yanına gideceğim sanırım hiçbir şekilde olumlu sonuç elde edemedim.
ne söylemem gerekli acaba, adamlar tazminat yok diyorlar başka birşey demiyorlar

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
hocam haklılar tazminat alamazsınız.
anlaşma yoluna gidin derim.uzun dönem rapor alın veya isi boşlayın falan diyemem yanlış olur %15 kendi payını almaya bakar avukata önden para vermeyin sakın
Dahiturk

kişi bu mesajı beğendi.

akcesmeli akcesmeli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 166 / 165
  • Ticaret 4, (%100)
Bende sizin gibi çalışıyorum. Temmuz'da bizim de sözleşmemiz doluyor ve çıkacağım. Sözleşme süresi içerisinde çıkarsanız, tazminatsız çıkacaksınız.

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek amele
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 69 / 68
  • Ticaret 1, (%100)

akcesmeli adlı üyeden alıntı

Bende sizin gibi çalışıyorum. Temmuz'da bizim de sözleşmemiz doluyor ve çıkacağım. Sözleşme süresi içerisinde çıkarsanız, tazminatsız çıkacaksınız.

bizimki 10. ayda dolmuştu, fakat hiç imza attırmadılar hocam. 10. ayda gidenler aldılar tazminatı. fakat şimdi ben alamıyorum çok saçma bir durum.
avukata falan danışsam olumlu birşey çıkar mı ?

akcesmeli akcesmeli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 166 / 165
  • Ticaret 4, (%100)

Dahiturk adlı üyeden alıntı

bizimki 10. ayda dolmuştu, fakat hiç imza attırmadılar hocam. 10. ayda gidenler aldılar tazminatı. fakat şimdi ben alamıyorum çok saçma bir durum.
avukata falan danışsam olumlu birşey çıkar mı ?

Orada arkadaşlar devam etmeyeceği bildirimlerini yapmışlar. Açıkçası bende temmuz ayınınbekliyorum. Benim firmamfa katakullilere başladı. Agi adındaki paraları yatırmıyorlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al