wmaraci reklam
lidertakipci

Ziyaretçi/Gelir oranı hakkında yorum alabilirmiyim?

12 Mesajlar 1.454 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

izl84 izl84 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Site Sahibi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** Ç**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 5 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar öncelikle. Dün itibariyle örnek vermek istiyorum. 6700 tekil ziyaretçiye 13 TL adsense. Gösterim sayısı 37.000. 5 reklam bulunduruyorum. Ne yapmalıyım?

wmaraci
reklam

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)
Hite göre ortalama bir geliriniz var. Fakat çok daha iyi olabilir. Sitenizi ve reklam yerleşimini görmeden net bir şey söylemem mümkün değil. Dilersen siteni PM ile iletip tavsiyeler verebilirim. Bol kazançlar!

• Üyelik 01.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Site Sahibi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** Ç**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 5 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Pm gönderildi.

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)
Gopher in de açıkladığı üzere gelire bir çok şey etki eder. Sitenizide yer alan içeriklerin kategorisi, (finans, sağlık, eğitim vb.) reklam yerleşiminiz, adsense ayarlarınız, kullanıcı demografiniz vs. Bunlar doğrudan gelirinizi etkileyen unsurlardır

wmaraci
wmaraci

altaybilgin altaybilgin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 105 / 148
  • Ticaret 0, (%0)
hocam geliriniz genel blog vs tarzı siteler için norrmal.
nasıl geliştirebilirim konusuna bana göre tüm webmasterlar kendi sitelerini kendileri yaptıkları testlerle geliştirmeli. sizin sitenizi sizden daha iyi kimse bilemez sonuçta. farklı yerleşimler ve reklam modelleri ekleyerek sürekli mevcut trafiğinizi test etmeli ve geri dönüşü arttırmak için neler yapabileceğinizi düşünmelisiniz. her sitenin dinamiği farklı oluyor çünkü.

Hayat sıradan bir bakış açısıdır.

TheLostSoul TheLostSoul Yazar Telefon Onaysız
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 0 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam, geliriniz normal gibi gözüküyor. Fakat, bunu arttırabilme imkanınız da var. Bunun içinde, reklam yerleşimleri gibi faktörler, önem arz ediyor. Biraz adsense konusunu araştırmanızı öneririm.

Genel olarak iyi, çalışmak lazım.

murro murro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Gelir, arkadaşların dediği gibi normal ama siteyi görmeden de bunu söylemek pek doğru olmaz. Site kategorisine ve reklam yerleşimlerine bakmak lazım. Ayrıca adsense panelden kategorileri inceleyip size kazandırmayan kategorileri engellemeniz de, size kazandıran kategorilerde reklam gösterimini artıracağı için gelirinizde artışlar sağlayacaktır.

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Tamamen sektörle alakalı bir konu. Bir sitem 600-700 ziyaretçi ile günlük 2-3 TL arası bırakıyor, bir sitem henüz yeni ve 50-100 ziyaretçi ile 2-3 TL arası bırakıyor. Çok farklı sektörler ikisi de.

Adem1983 Adem1983 WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 19 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
normal deyip durmayın arkadaşlar benim bloğumda 200 civarı zayretçi 700-800 sayfa gsterimi oluyor bazen 3-4 arasında adsense geliri oluyor orantılamak gerekirse 30-40 civarı olmalı kazancı bence tema bu noktada çok önemli bazı temalarda reklam neredeyse kayboluyor reklamlrı dikkat çektiren ön plana çıkan bir tema önemli

• Üyelik 01.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Site Sahibi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** Ç**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 5 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
TEMA’mda öne çıkan görsel veya herhangi bi resim bulundurmuyorum. Tek görseller reklamlarım. Hatta admatic sorgu sayısını artırıp sayfa boyutunda ciddi yük oluşturduğu için onlarıda kaldırdım. Sade basit bir TEMA’m var. Gopher arkadaşın belirttiği gibi alakalı reklam göstermek adına bazı sektörleri engellemek mantıklı olabilir ama bir eğitim sitesi için kullanıcıları analiz ettiğimde otomotiv sektörünede ilgili bir kesim olabilir oyunlar, sağlık, kişisel bakım vs bunlara da ilgili olabilirler. Tam kestirebilmek çok güç. Mesela sürekli bir misyoner site reklamı çıkıyor. İsa/incil algısı yapan. Bunun kategorisini nasıl öğrenip engellerim bulamadım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al