D-Smart Dolandırıcılık Yapıyor [Dikkat!!!]

8 Mesajlar 2.461 Okunma
smmexpress

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar ben normalde Süperonline internet kullanıyorum. İki ay önce bir telefon geldi Süperonline'dan arıyorum görüşmelerimiz kayıt altına alınıyor diye söze girdi. İnternet hızımı artıracaklarını ve ek olarak ücretsiz dsmart vereceklerini söylediler.

Başta ben TV Plus kullanıyorum gerek yok dediysem de efendim bu avantajınıza bir kampanya faturanız değişmeyecek, internet hızınızı artıracağız, hiçbir ekstra ücret de ödemeyeceksiniz diye ikna ettiler. Tamam o zaman dedim.

Bir ay sonra dsmart'tan ekstra 49.63 tl fatura geldi (bu arada superonline internetim 65 tl devam ediyor). Dsmart müşteri hizmetlerini aradım olayı anlattım. Bir hafta sonra döndüler. Araştırdık size superonline'dan arıyoruz, faturanız değişmeyecek, ücret ödemeyeceksiniz denmiş ama elimizde imzalı sözleşmeniz olduğu için bir şey yapamıyoruz dediler.

Olaya bak! Adamlar diyor ki evet bizim elemanlar sizi bir güzel dolandırmış ama siz de imza atmışsınız ödeyeceksiniz. Mahkemeye mi vereyim illa sizi dedim. Biz bir şey yapamıyoruz cevabı geldi.

Arkadaşlar ben mi çok safım yoksa bunlar mı çok namussuz? Kurumsal firmalar da böyle kaptıkaçtı **************lık işine giriyorsa biz kime güveneceğiz? Şeytan diyor on katı para harca ver avukata çıkart hepsini **************lıktan mahkemeye!

Pazartesi tüketici hakem heyetine gitmeyi düşünüyorum. Olmadı bir şekilde iptal ettirip cezası neyse vereceğim heralde. Sakın ola telefonda dsmart vereceğiz diyenlere güvenmeyin. Olayı mahkemeye taşımayacağınıza güvenerek her türlü yalanı soğukkanlılıkla söylüyorlar.

Bu arada, ne yapılması gerektiği konusunda fikri olan varsa alabilirim.

wmaraci
reklam

drake drake WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 31 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeş ************** olmayan mi kaldi bu devirde. Soze guvenmek artik bir hayal
nokta

kişi bu mesajı beğendi.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Mahkemeye verin mutlaka. Haklısınız ki kendileri de haklı olduğunuzu kabul ediyor zaten.

Tüketici mahkemesine para vermenize gerek yok. Gidin durumu anlatın.

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
mustix Tüketici hakem heyeti diye bir şey vardı diye hatırlıyorum. Tüketici Mahkemesi farklı bir şey mi? Adliyeye mi gitmek gerekiyor?

Teşekkürler

wmaraci
wmaraci

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
Çoğu internet sağlayıcılarının alt bayilerinin bu şekilde insanları kandırıp üstüne birde birşey yapamıyoruz demesi rezmen rezillik. Bende de dsmart var ve arayıp bana ekstradan Türk *******, Superonline vs. kitlemeye çalışıyorlar. Bende yüzlerine kapatıyorum. Halen daha size birşey sunmaya çalışan müşteri hizmetleri %90 sizi oltaya çekmeye çalışıyordur. Umarım mağdur olmazsınız.
Ergin

kişi bu mesajı beğendi.

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
Her ilçede tüketici hakem heyetleri bulunmaktadır. Birde internetten başvuru oluyormuş galiba, edevlet üzerinden. https://www.turkiye.gov.tr/tuketici-sikayeti-uygulamasi
Ergin

kişi bu mesajı beğendi.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)

Ergin adlı üyeden alıntı

mustix Tüketici hakem heyeti diye bir şey vardı diye hatırlıyorum. Tüketici Mahkemesi farklı bir şey mi? Adliyeye mi gitmek gerekiyor?

Teşekkürler

Tüketici mahkemesi, tüketici heyetinin bir üst kurumu. Öncelikle heyete gidip danışabilirsiniz.
Ergin

kişi bu mesajı beğendi.

senol77 senol77 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 57 / 57
  • Ticaret 1, (%100)
Bende dsamart kullanıyorum şuana kadar onlarca kez bu şekilde aradılar direk yüzlerine kapadım..direk müşteri hizmetlerinden gelen aramalara arasıra cevap veriyorum.sizde öyle yapın bence..

www.unutulmazezgiler.info
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al