freelance iş ilanları

Adsense Banlama ! (Google buralardaysan iyi oku!)

22 Mesajlar 4.683 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

KulturluPenguen KulturluPenguen Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 73 / 83
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar.Ben de Adsense'den banlananlar derneğine 2-3 hafta önce üye oldum.Sebebi geçersiz tıklama olarak göstermişlerdi.Günlük 1-2 $ kazanıyordum.18 dolar birikmişti.Sayfa to filan fırlama da değildi hani.Yüzde 6-7'lerde geziniyordu.1 hafta içerisinde sitem canlandı . Sebebi ise internetin bağlanılmasıydı.Neden böyle bir sebep? Çünkü yeni taşındığımız evde internet daha bağlı değildi.Dolayısıyla içerik güncelleyemiyor, tanıtım yapamıyordum.1 hafta içerisinde hazır olan makalelerimi takır takır yazdım. Webmaster Tools'tan bildirdim ve hit artışı ona bağlı olarak yorumlarda artış olmaya başladı.Böyle olunca da doğal olarak tıklamalarda da artış olmaya başladı.Her şey güzelken bir gün Adsense hesabı kırmızılaştı. Ardından hesabın yasaklandığıyla ilgili bir bildirim geldi.

3 hafta internet yokken evde kendi makalelerimi hazırladım bir şekilde(kitap,ansiklopedi gibi şeyler evimizde çok bulunur).İnternetimiz bağlandığında dediğim gibi yazdım.Hİt de arttı.Bundan reklamverenler yani Adwords kullanıcıları kar etti belki de büyük bir satış yaptılar benim sitemden gelen bağlantılar sayesinde. Yeni üyeler kazandılar belki.

Google gelmiş "Geçersiz Etkinlik" diyor.E adam beni banladın? Adwords kullanıcısı kar etti? Belki 1000$ lık satış yaptı adam.Burada sadece benimle ilgilenmen garip değil mi? Genç bir siteyi(hele hele daha ilk defa senin reklamını kullanmış) hemen banlamak da garip değil mi? Ne biliyorsun senin banladığın site 1 yıl sonra belki günlük 20 milyon hit alacak(her şeyi göz önünde bulundurun)? Başka reklam firmalarıyla çalışacak ve sen bakacaksın.Adamına göre davranıyorlar sanırım.Forumda bir arkadaş şöyle reklam yerleşimi yapın dedi. Onu yaptıktan sonra da tıklamalarda artış oldu.Ardından 1 hafta geçtin BAN!

İtiraz ettim. Sanırım onu okuyan arkadaş evde eşiyle tartışmış olumsuz cevap geldi.Bundan sonra şarteller attı.Adsense ismini gördüğüm an sövmeye başlar oldum.

Not:Rahatladım.Gerçekten rahatladım içimdekileri dökünce.
Dipnot:Şu an çok kızgınım bazı yerlerde aynı şeyleri tekrar etmiş olabilirim!
Php

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)
Google 'nin buralarda olmadığına eminim :) Fakat bu yaşadıklarının tamamını buradaki webmaster arkadaşlarında iyi bildiğine de eminim. Sudan sebeblerle gelen banlar iyice can sıkmaya başladı çünkü. İnsanlar yeni bir arayış içinde ama gidecek başka kapı yok.

Moschino Moschino WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 5 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
geçmiş olsun hocam, bendede adsense var hep diken üstündeyim valla kural dışı konu falan gorunce siliyorum hemen bakalım bu ay odemeler ne olcak ilk ödeme ayım daha cok merak edıyorum..

rovalver rovalver Ailece eğlence merkezi Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 59 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 9 / 41
  • Ticaret 1, (%100)
İlk önce Geçmiş olsun. Google yurt dışı kaynaklı bir kuruluş. türk gibi düşündüğümüz zaman herzaman olduğu gibi, uzak noktalar belirecektir. Googleyi bu seviye'ye getiren kalite, İyi bir Tüccar Zihniyetidir. Para kazanandan çok, Para vereni Düşünüyor. Googlede sıralama, yükseltme için Kimlerin Hangi hileleri, Nasıl biz en yükseğe çıkarız,3 günlük siteleri bile 1 sayfalara yerleştiren insanlar var.Kaç takla attığını biliyoruz. Her zaman forum'larda okumuşumdur, Ani hit adense banıdır, hızlı yükseliş Googlenin Tavsip etmediği işlerdir.

Bedava | Video İzle | Müzik Dinle
wmaraci
wmaraci

sahinersoz sahinersoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 20 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Google geçersiz tıklama etkinliği ile bir çok kişinin hakkını yiyor. Benim tam 5 tane hesabım banlandı. Hepsinin de kayıtları, ekran görüntüleri, adsense üzerinden export ettiğim verileri saklıyorum. Ve incelediğimde hiçte geçersiz tıklama etkinliği yok. Bunları biliyordum bilerek de sakladım. Çünkü bu yazın bitiminde googl'a dava açmayı planlıyorum. Bir çok kişi kaybederim, uğraşılmaz , adamlar büyük diye el sürmüyor, göz yumuyor ama ben farklıyım. Haksızlığa gelemem. Google'dan ne kadar koparsam kardır benim için. Gelişmeleri yine wm de paylaşacağım zaten.

KulturluPenguen KulturluPenguen Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 73 / 83
  • Ticaret 1, (%100)

sahinersoz adlı üyeden alıntı

Google geçersiz tıklama etkinliği ile bir çok kişinin hakkını yiyor. Benim tam 5 tane hesabım banlandı. Hepsinin de kayıtları, ekran görüntüleri, adsense üzerinden export ettiğim verileri saklıyorum. Ve incelediğimde hiçte geçersiz tıklama etkinliği yok. Bunları biliyordum bilerek de sakladım. Çünkü bu yazın bitiminde googl'a dava açmayı planlıyorum. Bir çok kişi kaybederim, uğraşılmaz , adamlar büyük diye el sürmüyor, göz yumuyor ama ben farklıyım. Haksızlığa gelemem. Google'dan ne kadar koparsam kardır benim için. Gelişmeleri yine wm de paylaşacağım zaten.

arkadaşlar öyle böyle değil tam ödeme alınacak ban atılıyor. dediğim gibi belki adwords kullanıcısı benim sitem üzerinden 1000$ kazandı. bunun hesabını kim verecek?

YusufKISA YusufKISA yusufkisa.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek YMM Hizmetleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 81 / 104
  • Ticaret 16, (%100)
Ben şunu anlamıyorum. Kaç yıldır adsense kullanıyoruz. Video klip olsun blog olsun, chat siteleri olsun birçok alanda kullandık.

Neden ben banlanmıyorum. Yanıbaşımdaki abim günde 18 dolar kazanıyor o niye banlanmıyorda siz banlanıyorsunuz. Sebebini kendinizde arayın.
bote

kişi bu mesajı beğendi.

sahinersoz sahinersoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 20 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Yusuf KISA adlı üyeden alıntı

Ben şunu anlamıyorum. Kaç yıldır adsense kullanıyoruz. Video klip olsun blog olsun, chat siteleri olsun birçok alanda kullandık.

Neden ben banlanmıyorum. Yanıbaşımdaki abim günde 18 dolar kazanıyor o niye banlanmıyorda siz banlanıyorsunuz. Sebebini kendinizde arayın.

Yusuf imzamda ki siteye aldığım 5 adet adsense hesabı banlandı. Blogumu incelermisin nerede yasa dışı bir durum varda banlıyor? Hani geçersiz tıklama diyor ben CV şeklinde günlük bilgileri export ediyorum zaten. Sayfa TO oranıda sıfır nasıl oluyor da ben geçersiz tıklama etkinliği bulamıyorum? Ha banlanmayanlar var. Ancak bu eski bir durum değil ki yeni bir durum hemen hemen 5-7 aydır başladı bu banlamalar.

YusufKISA YusufKISA yusufkisa.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek YMM Hizmetleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 81 / 104
  • Ticaret 16, (%100)

sahinersoz adlı üyeden alıntı

Yusuf imzamda ki siteye aldığım 5 adet adsense hesabı banlandı. Blogumu incelermisin nerede yasa dışı bir durum varda banlıyor? Hani geçersiz tıklama diyor ben CV şeklinde günlük bilgileri export ediyorum zaten. Sayfa TO oranıda sıfır nasıl oluyor da ben geçersiz tıklama etkinliği bulamıyorum? Ha banlanmayanlar var. Ancak bu eski bir durum değil ki yeni bir durum hemen hemen 5-7 aydır başladı bu banlamalar.

İyide bizi neden banlamıyorlar, biz bir evde 3 hesap barındırıyoruz. Abim, ben ve abimin arkadaşı. Komşuyuz.

Hepimizde iyi paralar kazanıyoruz bizi niye banlamıyor ?

Kendinizde arayın hatayı, google 'da değil. Oda sonuçta reklam verenleri düşünmek zorunda.

Bugras Bugras WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek M.I.S
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 75 / 73
  • Ticaret 0, (%0)
Ben adsenseden hala ödeme alamadım 2 ay oldu ama hala gelmedi çek elime.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al