wmaraci reklam

Müşteri Gibi Uber Çağıran Taksiciler, Şoförü Dövdüler!

16 Mesajlar 1.895 Okunma
smmexpress

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
HaberTürk’ün haberine göre İstanbul’da bir grup taksici, mobil uygulama üzerinden taksicilik yapılmasına olanak tanıyan Uber’i çağırıp şoförü darp ettiler. Darp edilen şoför, konuyu yargıya taşımış durumda.

Sık sık taksicilerin şiddetine uğradığını iddia eden bir başka Uber sürücüsü ise kendisine sürekli taciz ve hakaret edildiğini, hatta bir keresinde aracının önünün kesilip bıçakla arabadan indirilmek istendiğini söyledi.

Taksicilere göre Uber, günde 1.5 milyon taşıyor ve vergi vermeyip emek hırsızlığı yapıyor. Uber sürücüleri ise buna karşı çıkıp fatura kestiklerini, yani vergi verdiklerini iddia ediyorlar. Ortada belirgin bir çelişkinin olduğunu söylememiz gerekiyor.

wmaraci
reklam

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
Karı kıza trene bakar gibi bakan, trafiğin içine eden taksiciler, minibüsçülerde mesleği bıraksın o zaman. Vergilerini verdiğini düşünüyorum Uber sürücülerinin. Temiz, bakımlı araçlarda ulaşım sağlıyorlar. Taksiye biniyorsun; ter kokusu, sigara kokusu vs. ne ararsan var.
biletshop Mastermeido doaldigital

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Şu taksicilerden bi kurtulsakda rahat etsek faydalarından çok zararları var.
biletshop ugurcx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Geçen hafta Sabiha gökçenden 15Dk uzaklıkta olan bir yere taksi ile gittim. Taksici yolu uzatarak (daha öncesinde 15TL) 33 TL yazdırdı. Dedim abi daha öncede geldim bu kadar tutmaması gerek. Klişe lafları söylemeye başladı. "Kardeşim ben buraları bilmiyorum" ve " taksimetre yalan mı söylüyor" dedi. Birde 35 TL verip bozuk yok dedi. Geçen gün aynı yerden sabiha gökçene gitmek için uber çağırdım. 22 TL tuttu. İndirim kodu ile bedavaya geldi. Yolda giderken telefonumu araca bağlamama izin verdi şoför. Adam güler yüzlü ve Fransızca biliyordu. Hava alanına girerken akraba gibi davranmamızı ve ceza yersek uberin karşılayacağını söyledi. Birşey olmadı ama uber karşılıyormuş.

Birde 6 kişiye kadar kabul etmesi çok güzel taksiye o kadar kişi binemiyor. Yani dolaştırmadan 15 TL ye gittiğim yere uber ile 22 TL ye gitmeye razıyım. Hatta GPS ile takip etmek de çok güzel.

Taksiciler tavır değiştirmezse çok şey kaybederler.
Mrtcn SpeedTroller biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

noktapanel noktapanel ben buraya neden çıktım Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 535 / 265
  • Ticaret 19, (%100)
Allahtan uber Türk girişimi değil, düşünsenize Taksim Taksiciler Derneği ofisi basıyor :)
SpeedTroller PoineTR

kişi bu mesajı beğendi.

Ygtgnn Ygtgnn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kuyumcu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 129 / 120
  • Ticaret 9, (%100)
Son dakika: UBER aracına silahlı saldırı!

UBER araçlarına yönelik saldırılara kurşunlama da eklendi. Akşam saatlerinde Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde yolcu almaya giden bir UBER aracına kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından silahlı saldırıda bulunuldu.

4 kurşun isabet eden araçta, yolcu olmaması büyük bir şanstı. Kurşunlardan biri boş yolcu koltuğuna isabet etti. Saldırının ardından aracın sürücüsü Yunus Emre, büyük korku yaşadı. Aracıyla birlikte Küçükçekmece Emniyete Müdürlüğüne gelerek olayla ilgili polise bilgi verdi. Polis ekipleri emniyet otoparkına çekilen araçta inceleme yaptı. Olay yeri inceleme ekipleri ile asayiş ekipleri UBER sürücüsünün ifadesi doğrultusunda saldırının gerçekleştiği noktaya giderek saldırının failinin tespit edilebilmesi için çalışma başlattı.

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-uber-aracina-silahli-saldiri-40767884

mjr2018 mjr2018 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 1 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
ben bu güne kadar hiç taksiye binmedim. hatta gece e5 kenarında 2 saat otobüs seferlerinin başlamasını bekleyecek kadar! minibüse dahi eğer o hat üzerinde otobüs yoksa veya 3-4 saatte bir geçiyorsa biniyorum. niye derseniz adamlar gece sokaktaki tinercilerden daha ürkütücü :) bazıları illagal işlere bile girişiyor. yani mümkünse işlerimi otobüs saatleri içinde hallediyorum. "en kötü bir taksiye atlar gelirim" yok öyle bi düşüncem.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Sonuna kadar UBER'ciyim.
UBER geldiğinden beri 1 kez taksi kullanmadım.

-Kisa yol gitmez
-bos boş konuşur
-Sigarası kokusu olur
-Yeri gelir üzerine hücumlar
-Tüm para bozmaz
-Uslup ne bilmez
-Dandik dundik eski arabaları vardır.

BİR İNSAN NEDEN UBER KULLANMASIN TÜM BUNLARA KARŞIN???? SON MODEL MERCEDESE BİNİYORUM ŞOFOR ATIŞTIRMALIK VE SU DAHİ İKRAM EDİYOR. DAHA NE OLSUN. SAYGI TEMIZLIK KUSURSUZ.

Taksicilerin sonu geliyor. Ee bilirsiniz sonu gelen...
Mrtcn PoineTR

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Bugün yine haberlerde konu aldı. İçinde kadınların bulunduğu uber aracına bıçakla saldıran taksi şoförü uber aracının tekerlerini bıçakladı.

Siz böyle yaptıkça kaybedeceksiniz. Birde bu adamlar mafya gibi (gibisi fazla) her zaman bi aksiyon.

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Bu uber ücretler nasıl acaba ?

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al