wmaraci reklam

Ülkece neden geriliyoruz genç yeteneklerimizi avrupaya kaptırıyoruz sorusunun cevabı...

55 Mesajlar 4.461 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

xLyra xLyra Göründüğü gibi değil.. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 63 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
TÜBİTAK’ta acaba Mühendis,Bilim Adamı falan var mı? 😅

wmaraci
reklam

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

ismail89 adlı üyeden alıntı

Üretilebilir ve pazarlanabilir.

Organik hoşaf çimentodan daha değerli diyorsunuz yani? Çimento pazarlanamaz, üretilemez diyorsunuz yani? Doğru mu anladım?:confused:

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
cgrclk doğru anladın bence, farkındaysan yorum dahi yapmadım bir daha. Böyle bir kitle olduktan sonra organik hoşafla ülkeye katkı sağlayacağını düşündükten sonra ne desek boş zaten.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Cahili yönetebilmek her zaman kolay olmuştur arkadaşlar, tek sebep bu diye düşünüyorum.

wmaraci
wmaraci

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

xLyra adlı üyeden alıntı

TÜBİTAK’ta acaba Mühendis,Bilim Adamı falan var mı? 😅

Hayvanat bahçesi müdürunu koymuşlardı en son kurumun başına hocam ordan beridir takip etmiyorum. Öyle diyeyim. Yandaş bilimle alakasi olmayan bir kuruma dönüştü. Propaganda aracı gibi

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar ben mi yanlış biliyorum bilmem ama Organik Hoşaf sadece TRT Haberde yayınlanan programda finale kaldı. Tübitak desteği almadı. Bu bir yanılgı. Bunun dışında şöyle düşünün elindeki kötü mal bitene kadar iyisini hep saklar satıcı. Burada tubitakta rant ve siyasi destek vardır. Yoktur denemez. Daha fazla konuyu açmaya gerek yok.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

cgrclk adlı üyeden alıntı

Cahili yönetebilmek her zaman kolay olmuştur arkadaşlar, tek sebep bu diye düşünüyorum.

%90 beyin göcü var ülkede farkında değil kimse pırıl pırıl gençleri kapıyorlar. Harvard dan teklif gelmiş gençlere adam hala kurumu savunuyor. Böyle prestijli bir üniversite 2 tane genci neden davet etsin. Demekki projeleri oldukça başarıli ve kendileri de oldukça gelecek vaadediyor. Kendi ülkenin dehalarını değerlendiremezsen elin yabancısı kapar. Adam hoşafi bilime tercih ediyor yahu akıl alır gibi değil. Bu düzen iyi gitmiyor eyvallah lakin beni korkutan bu düzeni koruyanlar. Bir şey yanlış gidiyorsa onu düzeltmeye çalısırsın bunlar koruyor. İnanılmaz bir cehalet ordusu var nasıl mücadele edeceğiz bilmiyorum. Ben sene sonu almanyaya temelli gidiyorum zaten. Kalanlara sabır diliyorum. Zor zor.

xLyra xLyra Göründüğü gibi değil.. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 63 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
@Backlinkcigeldi İşin ilginç tarafı bende sosyal medya hakkında bir proje sunmuştum gelen mesaj ise olumluydu. Çıkan bir aksilikten dolayı gidemedim.(Aile kaynaklı)

Anlam veremediğim olay ise neden böyle projelere red geliyor abi ya? Ülkede bilime önem veren adam kalmadı adam.

ismail89 ismail89 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek berber
  • Konum Bayburt
  • Ad Soyad I** H**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Tübitak bir eğitim kurumu değil. Öğrenci eğitmiyor. Devletin bilimsel araştırma kurumu ve Devletin gereksinim duyduğu konularda araştırma yapıyor. Mesajı paylaşan öğretim görevlisi nerede görevli bilmiyorum. Bir lise olabilirmi ?

Kendi okulu bünyesinde neden kendisi destek vermiyor da yurt dışına yönlendiriyor? Harword Üniversitesi bünyesindeki başarılı öğrenciler de başka Üniversitelere veya NASA'ya mı gönderiliyor.

Onlar başarılı öğrencileri kazanabilmek ve dünya çapında kendi kurumlarının değerlendirilmesini yükseltmek için başarılı öğrencilere sponzor ayarlıyorlar. Sponzor'lar eğitim sonunda kendi ihtiyaç duydukları personel açığını kapattıktan sonra, elenenler başka kurumlara başvuru yapabiliyorlar. (Sponzorluk şartlı oluyor) Bizimkiler başarılı olan öğrencilerini satmaya çalışıyorlar.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Sponzor değil sponsor.
Harword değil harvard
Yurt dışina değil Yurtdışına
Olabilirmi değil olabilir mi?

Cehalet zor zanaat ne desek boş. Devlet lisesi nasil destek versin. Yahu geyik konusu sanki bunlar nasil yorumlar. Devlet desteklemek zorunda gerek bilim kuruluşlari gerek ar-ge ile. Tubitak bir eğitim kurumu değil ne demek. Bilim yahu bu bilimsel bir kurum. Tübitakın kuruluş amacı ne ona bir bak. Vallahi senin şu yorumlarını gördükçe ülke neden bu durumda daha fazla anlıyorum.

Hangi üniversiteden mezunsun?
Lisansın ne?
Kaç dil biliyorsun?
Hayatında kac kez yurtdışina çıktın?
Harvard'ın onünden dahi geçmemişin bırak önündan geçmeyi hakkında bildiğin her sey de yanlış. Hala konuşuyorsun

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al