wmaraci reklam

1 haftalık parayı 1 günde veren=google adsense

11 Mesajlar 1.607 Okunma
wmaraci reklam

tabilen tabilen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek Bilgisayar ve Yazılım Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Anlatmaya gerek yok;

Maaşa zam işe son olayı mı yapıyor bu google yoksa cidden insaflı davranmaya mı başlıyor anlamış değilim.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
Bu aralar bir dalgalanma var.

www.ontedi.com
www.cizgi.site

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
tabilen

google reklamverenden aldığı ücretin %40 ını yayıncıya verdiğini söylüyor, her kelime için sürekli değişen bir kazanç söz konusu, örneğin ben dekorasyon kelimesine reklam verirken bazen 0.70 TL, bazen 0.35 TL ödüyorum, çünkü ücret tamamen o anki rekabetle alakalı.. Sizin kazancınızın değişmesi de bu yüzden. Sabit bir ücret söz konusu olamaz..

webisyo webisyo Merhaba, ben Ali :) Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 851
  • Beğeniler 801 / 328
  • Ticaret 16, (%100)
tabilen merhaba, Adsense hariç gösterim ve tıklama başına ücret ödeyen çok fazla reklam firmasıyla uzun zaman çalıştım ve halen çalışıyorum.

Tüm firmalarda sürekli bu şekilde dalganlanmalar söz konusu. Ve bunun nedeni de reklam verenler. Örneğin yaz ayında ürün pazarlayan şifketler daha çok reklam parası ödüyor ve bu bizim kazançlarımıza da artış olarak dönüyor.

Kışın sektör duruyor reklamveren daha az reklam yapıyor ve bizlerde daha az kazanıyoruz. Gözlemlerim bu şekilde :)

Adameksik.com | Halı Saha Oyuncu Bulma Sitesi.
wmaraci

LazCoder53 LazCoder53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad E** H**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 621 / 208
  • Ticaret 0, (%0)
Başlığı gördüğümde sakız parası değilde yüksek bir meblağ kazandınız sanmıştım.
aBouT ByFataLTR

kişi bu mesajı beğendi.

May the force be with us...

viper302 viper302 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Siber Güvenlik Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 19 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
:D aynen bende öyle sandım. Konuya gelirsek buna dalgalanma değilde adı üstünde rekabet oluyor. Adsense'yi yeni kullanıyorum bende ama Adwords'ü 1 buçuk yıldır 3 tane şirket için kullanıyorum. Bazı günler hatta bazı saatler anahtar kelimeler rekabete göre yükselip düşüyor. Bir tür matematiksel hesap var sanırım arama sonuçları ile reklam verenlerin ödediği ücretleri alıp bir tür matematiksel hesap yaparak rekabeti yükseltip düşürüyorlar. Bazen atıyorum LPG kelimesini 1.75 TL yapıyorum ertesi gün bi bakıyorum 1.83 TL olmuş veya tam tersi fiyat düşmüş. Böyle bir durumda Adsense %40'ını veriyorsa tık başına alacağımız fiyatta yükselip düşüyor.

Kısaca aranan kelimede sitemizin nasıl üst sıralarda çıkmasını istiyorsak aynı şeyi para ödeyerek yaptırıyoruz. Yani tamamen duygusal :D
ByFataLTR

kişi bu mesajı beğendi.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
reklam yerleşimini merak ettim, incelemek isterim

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)

webisyo adlı üyeden alıntı

tabilen merhaba, Adsense hariç gösterim ve tıklama başına ücret ödeyen çok fazla reklam firmasıyla uzun zaman çalıştım ve halen çalışıyorum.

Tüm firmalarda sürekli bu şekilde dalganlanmalar söz konusu. Ve bunun nedeni de reklam verenler. Örneğin yaz ayında ürün pazarlayan şifketler daha çok reklam parası ödüyor ve bu bizim kazançlarımıza da artış olarak dönüyor.

Kışın sektör duruyor reklamveren daha az reklam yapıyor ve bizlerde daha az kazanıyoruz. Gözlemlerim bu şekilde :)

Bakış açınızı biraz daha geliştirmek isterim.

Her sektörün ulusal ve uluslararası düzeyde birkaç firması reklam bütçesiyle rakiplerini önemli ölçekte geride bırakıyor. Özellikle uluslararası firmalar ve ulusal düzeydeki kurumsal yapıyı tamamıyla benimsemiş firmalar, yıl sonlarında faaliyet ve bütçe raporlarını KAP'a bildirme aşamasına yaklaşırken, bütçelerini biraz sıkmakta, yıllık bütçelerinin dışına taşmamaya çalışmakta. Bu durum, kış aylarına denk geldiği için özellikle Ekim-Aralık döneminde reklam dönüşümleri önemli ölçüde farklılık yaşamakta genellikle.

Aynı zamanda Türkiye'de devam eden OHAL süreci, uluslararası firmaların risk iştahını azalttığı için, reklam bütçesi açısından oldukça düşük rakamlar gündeme getiriliyor. Normal şartlarda A miktarda reklam bütçesini Türkiye'ye ayıran firmalar, risk almak istemedikleri için bu bütçeyi A/2 veya A/4 olarak kullanıyor. Bu da önemli ölçüde TBM'lere yansıyor.

Tahminim; ramazan ayı öncesinde OHAL sonlandırılırsa, yaz ayında kaliteli siteler önemli ölçüde gelir sağlayacaktır. :)

viper302 adlı üyeden alıntı

:D aynen bende öyle sandım. Konuya gelirsek buna dalgalanma değilde adı üstünde rekabet oluyor. Adsense'yi yeni kullanıyorum bende ama Adwords'ü 1 buçuk yıldır 3 tane şirket için kullanıyorum. Bazı günler hatta bazı saatler anahtar kelimeler rekabete göre yükselip düşüyor. Bir tür matematiksel hesap var sanırım arama sonuçları ile reklam verenlerin ödediği ücretleri alıp bir tür matematiksel hesap yaparak rekabeti yükseltip düşürüyorlar. Bazen atıyorum LPG kelimesini 1.75 TL yapıyorum ertesi gün bi bakıyorum 1.83 TL olmuş veya tam tersi fiyat düşmüş. Böyle bir durumda Adsense %40'ını veriyorsa tık başına alacağımız fiyatta yükselip düşüyor.

Kısaca aranan kelimede sitemizin nasıl üst sıralarda çıkmasını istiyorsak aynı şeyi para ödeyerek yaptırıyoruz. Yani tamamen duygusal :D

Bu durum da aslında yukarıda bahsettiğim koşullar doğrultusunda gerçekleşiyor. Geçtiğimiz yıl AB ülkelerinden rekabet soruşturması geçirerek milyar dolarlık cezalara çarptırılan, aynı zamanda detaylarını şuradan da görebileceğiniz bir içerik/reklam filtreleme hizmetine giren Google, hem Adwords ve Adsense kullanıcıları üzerinden açığını kapatmaya çalıştı da diyebiliriz. Sonuçta hem reklam verme, hem de reklam alma açık artırma usulüne göre işliyor :)
viper302 webisyo maremkurt

kişi bu mesajı beğendi.

webisyo webisyo Merhaba, ben Ali :) Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 851
  • Beğeniler 801 / 328
  • Ticaret 16, (%100)
cnrsgr merhaba, yorumunuz için çok teşekkür ederim. Faydalı oldu :)

Adameksik.com | Halı Saha Oyuncu Bulma Sitesi.

cleiner cleiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek gayrimenkul Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 15 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
bu hızla 2020 de ödemeyi alır keyfiniz de yerine gelir o zaman :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al