freelance iş ilanları

İngilizce Site Projesi Bulduk, Peki İçerikleri Nasıl Yazdıracağız?

26 Mesajlar 3.008 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

hepyasemin adlı üyeden alıntı

İngilizce site işini ben denedim olmadı hocam. Çünkü makalesi hem pahalı hem de tüm dünyadan kişiler sana rakip. Bu işi yapanlar bol görselli tatil yerleri, saç sitilleri, sandalye modelleri gibi konularda çalışıyorlar. Bol resim koyuyorsun ara çat pat ingilizcenle veya kısa translate cümlelerle araları dolduruyorsun. Veya spam çalışıyorlar. Bu da kısa sürede patlıyor. Sen Türkçeye devam et bence.

Değerli hocam türkçe site çok ama işe yaramıyorlar... İngilizce sitede iş var ama iyi analiz etmek lazım. Kafamda bir proje var ve yakında faaliyete koyacağım. Rekabeti düşük, tbm si 50-150 lira arası ve aranma hacmi 1b-10b arası bir kelime... Bakalım ikinci denemem nasıl olcak... Artık az biraz para da ayıracağım makaleye falan...

wmaraci
reklam

Kuvan Kuvan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 301
  • Beğeniler 67 / 73
  • Ticaret 2, (%100)
Makale yazımı işlerinde beraber çalışabiliriz isterseniz.
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Kuvan

Projeyi bi aktif hale getireyim, gerekirse görüşürüz hocam.

saYRam saYRam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

hepyasemin adlı üyeden alıntı

İngilizce site işini ben denedim olmadı hocam. Çünkü makalesi hem pahalı hem de tüm dünyadan kişiler sana rakip. Bu işi yapanlar bol görselli tatil yerleri, saç sitilleri, sandalye modelleri gibi konularda çalışıyorlar. Bol resim koyuyorsun ara çat pat ingilizcenle veya kısa translate cümlelerle araları dolduruyorsun. Veya spam çalışıyorlar. Bu da kısa sürede patlıyor. Sen Türkçeye devam et bence.

devam etseydiniz keşke rakabetin yüksek olması kötü bir şey değil. bilakis rekabet varsa değer vardır ve pastadan illa ki payınızı alırsınız. Dropshipping eğitimi aldığım İrlandalı bir hoca vardı. Rekabeti gördüğünüz yerde üstüne atlayın çekinmeyin derdi.

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

Kuvan

Projeyi bi aktif hale getireyim, gerekirse görüşürüz hocam.

Proje falan olacaksa ben de katılabilirim belki. bu aralar projeye aç aç geziyorum.

wmaraci
wmaraci

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Ben de açacağım yabancı site hocam. Almanca ve ingilizcem var ispanyolca da ögreniyorum. Sosyal medyada 1 milyonu geçkin yabancı takipcim var. Link koysam en az 1k tıklanıyor en fazla 10 15kları 20kları görüyorum. Güzel konsepte bir site açacağım minimum 10k hit gelse sosyal medyadan 4 5kda googledan al sana harika bir gelir.

SamSmith SamSmith WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek cevirmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
Dilediginiz icerigi ingilizce olarak ana dil seviyesinde yazabilirim. Yazim bulunsun düsünürseniz ulasabilirsiniz, iyi calismalar.

Her türlü İngilizce icerik icin pm ile ulasabilirsiniz.

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Bence Türkçe, Türkiye'deki gezilecek yerler üzerine bir site açmaktansa sadece Antalya'daki gezilip görülecek yerleri dünyada en çok konuşulan 4-5 dilde anlatan turist odaklı bir website kurarsanız. Antalya Belediyesinden de destek alırsınız, tur şirketlerinden ve otellerden de reklam alırsınız. Sadece adsense odaklı düşünmeyin bence. O yüzden bir işin ehli olun ve o yolda ilerleyin, başarı zaten parayı beraberinde getirir. Hayırlısı ^^
Ek olarak sağlam sosyal medya hesaplarıyla artık her mecraya güzel hitler çekebilirsiniz ve youtube u artık kimse es geçmemeli diye düşünüyorum. Yavaştan televizyonun devri kapanıyor.

Paratic Paratic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar dışarıdan yazdırılan içeriklerle başarılı bir site yapmak Türkiye'de bile imkansızken globalde bunu nasıl başaracaksınız?

Başarılı bir proje tabiki olur ama bunun çevirisinden önce kaliteli içeriği nasıl üreteceğinizi ve hangi alanda yapacağınızı düşünmelisiniz.

Örnekleme daha kolay olacak sanırım.

Dünyada nam yapmış 4-5 seo blogu var. Ülkemizdeki bu alandaki hemen tüm içerik üreticileri bu sitelerin haberlerini, postlarını baz alarak içerik üretiyorlar. Şimdi siz bu alana girecekseniz SEO'yu gerçekten dünya genelinde takip edip kaliteli içerikler üretmelisiniz. Ardından bunu anadili İngilizce olan kişilere cevirtirrip siteye girmelisiniz ve bunu düzenli olarak yıllarca yapmalısınız.

Son 3 yılda ülkemiz insanı tarafından sayısız İngilizce site açıldı ama hep hüsran. Unutmayın gelir fazlaysa rekabette fazladır.
BlackStone

kişi bu mesajı beğendi.

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Paratic Hocam zaten gidip de SEO üzerine yapmayın bu işi ^^ Mesela kedi türleri, bakımı,beslenmesi üzerine bir site açıp, yanına da bir forum yapıştırırsınız. Adsense yanına kedi maması, tasması ,kumu,oyuncağı vs. satarsanız. Sosyal medyadanda tatlı, sevimli kedicikleri paylaşırsanız. Güzel bir kitle oluşturup, yürür gidersiniz bence.
Neyse İngilizce öğrenin en güzeli illa lazım olur.
BakalimBilelim lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

Paratic Paratic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
ben seo'yu sadece örnek verdim.

mevzu içeriğin ve çevirinin kalitesi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al