wmaraci reklam
lidertakipci

Journal Tema 12 Sorunu.

9 Mesajlar 3.751 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

filozof80 filozof80 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, journal temayı satın aldım ve site görünüm olarak tema 12 yi https://www.journal-theme.com/12/admin içerisinden sql datasını alıp ekledim
Ancak Demo sitesindeki gibi tüm içerik eklenmedi.
Demo içerikte yer alan menüler vb. şekildeki görünüm birebir aynı olmasını istiyordum. Daha sonra kendim içerikleri değiştirmeyi düşündüm.
Bunun nedeni ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim.
Teşekkürler şimdiden.

wmaraci
reklam

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam demo indirme yerinde themeforest tema indirme panelinde lisans kodunu ve kullanıcı adını girip demoyu indireceksiniz googlede journal tema kurulum videosu var hatta aşağı ekleyim yardımcı olacaktır size.

• Üyelik 27.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

melankolia adlı üyeden alıntı

Hocam demo indirme yerinde themeforest tema indirme panelinde lisans kodunu ve kullanıcı adını girip demoyu indireceksiniz googlede journal tema kurulum videosu var hatta aşağı ekleyim yardımcı olacaktır size.

Kurulum ve tema kısmını bu video da anlatıldığı gibi yaptım.
Bir yeri atladımmı bilemiyorum :)
Ayarlar>Mağaza kısmında Varsayılan Tema da journal görünmüyor.
Eklentilerden aktif ettim ancak bu şekilde de tam olarak demodaki gibi görünmüyor.

• Üyelik 27.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Bayro adlı üyeden alıntı

Özelden ulaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım

Özel mesaj gönderdim size de :)

wmaraci
wmaraci

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)

filozof80 adlı üyeden alıntı

Kurulum ve tema kısmını bu video da anlatıldığı gibi yaptım.
Bir yeri atladımmı bilemiyorum :)
Ayarlar>Mağaza kısmında Varsayılan Tema da journal görünmüyor.
Eklentilerden aktif ettim ancak bu şekilde de tam olarak demodaki gibi görünmüyor.

Hocam başka bir forumda şu şekilde yorum vardı ben bu şekilde çözmüştüm sizde deneyin bi
Önce bunu deneyin hocam
Eklentiler => Temalar => Your Store/Düzenle => Tema Dizini

Modüller kısmında tema ismine ait yere tıklayarak aktif ediyorsunuz. Daha sonra kullanıcı gruplarında yeni kurulan modülü yani temaya erişim ve değişim izni veriyorsunuz.
Daha sonra mağazalar kısmında genel ayarlara gelerek temanızı seçiyorsunuz.

Not: Bazen temanızı erişim ve değişim izni verdiğiniz halde göremeyebilirsiniz. Böyle bir problemle karşılaşırsanız temanızın modüller kısmında kaldırıp tekrar yükle deyin. O zaman düzelecektir.

Bütün bu işlemlerden sonra temanız aktif oluyor. Tema ayarları için ise eklentiler kısmından temalara girerek yapabiliyorsunuz. Her temanın kendine ait resim boyutları farklı olabiliyor buna dikkat etmelisiniz.
yilmaz70 filozof80

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bu tarz durumlar genelde 2.3 sürümünde veya 3 sürümünde yaşanabiliyor.

Eğer 2.3 sürümünde ise melankolia arkadaşımızın dediklerini yapmanız yeterli olacaktır. Ancak bu arada vendor klasörü ve composer lock dosyalarının ana dizine yüklendiğinden emin olmalısınız.

Eğer 3 sürümünde ise storage klasörünü dizin dışına taşıma uyarısını gerçekleştirmediyseniz hata alabilirsiniz ayrıca.

Birebir aynısı olsun diye demo içerik yüklemesi yapıldığında gereksiz olan tüm dosyalar eklenmiş olmaktadır. Bu yüzden demo içerik yüklemesi yapmadan manuel olarak kendiniz düzenlerseniz daha sağlıklı olacaktır. journal12 demo sitesine gidip admin panelden ne yaptıklarına bakıp aynısını uyarlayabilirsiniz :)

Eğer son dediğim şıkkı gerçekleştirecekseniz, sıfırdan kurulum yaparak temayı yüklemenizi tavsiye ederim.

Kolay gelsin.
melankolia filozof80

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Eğer 2.3 sürümünde ise melankolia arkadaşımızın dediklerini yapmanız yeterli olacaktır. Ancak bu arada vendor klasörü ve composer lock dosyalarının ana dizine yüklendiğinden emin olmalısınız.

Eğer 3 sürümünde ise storage klasörünü dizin dışına taşıma uyarısını gerçekleştirmediyseniz hata alabilirsiniz ayrıca.

Birebir aynısı olsun diye demo içerik yüklemesi yapıldığında gereksiz olan tüm dosyalar eklenmiş olmaktadır. Bu yüzden demo içerik yüklemesi yapmadan manuel olarak kendiniz düzenlerseniz daha sağlıklı olacaktır. journal12 demo sitesine gidip admin panelden ne yaptıklarına bakıp aynısını uyarlayabilirsiniz :)

Eğer son dediğim şıkkı gerçekleştirecekseniz, sıfırdan kurulum yaparak temayı yüklemenizi tavsiye ederim.

Kolay gelsin.

Açıklama için teşekkürler.
Opencart sistemine yeni başladım. Öğrenmeye çalışıyorum bu yapıyıda.
Temayı ekleyip düzenlemeyerek hem öğrenmek hem siteyi oluşturmak daha kolay bir yöntem gibi geldi bana.
Bu nedenle bu yolu tercih etmiştim. :)

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

filozof80 adlı üyeden alıntı

Açıklama için teşekkürler.
Opencart sistemine yeni başladım. Öğrenmeye çalışıyorum bu yapıyıda.
Temayı ekleyip düzenlemeyerek hem öğrenmek hem siteyi oluşturmak daha kolay bir yöntem gibi geldi bana.
Bu nedenle bu yolu tercih etmiştim. :)

Rica ederim.

Kendinizce haklısınız tabii ki. Ancak manuel olarak kurcalayıp yaparsanız kendinize göre düzenleme imkanı da olacaktır.

Sadece biraz zaman alacaktır :)

Kolay gelsin tekrar.

rockurban1 rockurban1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarımcı
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 64 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Kolay gelsin.

:/ malesef aynı şeyi ben yaşıyorum hocam bana yardımcı olurmusunuz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al