wmaraci reklam
lidertakipci

Dolandırılma!

18 Mesajlar 1.970 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

drake drake WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 31 / 56
  • Ticaret 0, (%0)

Birakmayin hocam peşini kesinlikle az para değil. Kiminin 1 aylik emeği o

wmaraci
reklam

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
maalesef hiç birşey olmayacak.Savcılık en fazla dosya açar oda takipsizlikten düşer. Aslında forum ne güzel premium olmayanlara kapamıştı ticareti tam sevindim.Karardan vaz geçildi
Yeninesil44

kişi bu mesajı beğendi.

antidetron antidetron Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad x** x**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 45 / 115
  • Ticaret 9, (%100)
Savcılığa şikayette bulunabilirsiniz. Bunun haricinde bankanın işe el atması uygulamada pek mümkün değil.

Skyrunners Skyrunners Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 7, (%100)
Benim basimada forumda ayni olay geldi elimdeki tum konusma kayitlari mesajlasmalar wmaraci profil bilgileri ve bankadan aldigim bilgilerle birlikte savciliga basvurdum sorusturma acildi ve suanda taraflar savci tarafindan sorgulaniyor sahis dolandiricilik, nitelikli dolandiricilik ve guveni kotuye kullanma suclarindan yargilanacak suanda kisinin ailesi bana beni dolandirdigi meblanin 15 katini vererek ifademi degistirmemi istiyor fakat ben bu isten kolay kolay siyrilmamasini ceza yemesini istiyorum baska bir kisinin basina gelmesin die hayirlisi olsun artik sizde kesinlikle ve kesinlikle bu isin pesini birakmayin arkadasinizi ikna edip delillerle birlikte en yakin savciliga giderek suc duyurusunda bulunun lutfen
drake

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

taka taka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 8 / 17
  • Ticaret 2, (%100)
elinizde iletişim bilgileri varmiş dekont varmiş 1250 tl de hukuksal anlamda az para değil siz sadece polise gidip davaci oldugunuza dair dilekce vereceksiniz bilgileri ileteceksiniz gerisi polisin ve hakimin işi böyle pezevenklere çanak tutmayin kesinlikle gidin meraklanmayin o polis o savcı o hakim sizin için orda

eğer farklı kişilerden acilmiş ayni davalar varsa anasini bile bellerler siz ilerde uğraşmak istemediniz davanızdan vazgectiniz kamu davasi olur devlet takip eder gitmezse araması çıkar bir gün bir yerde denk gelir alir 2 gün misafir ederler başka dosyalarda varsa hoplatırlar

hakkınızı aramazsanız ne olur böyle pezevenkler dahada cesur olur gider bir garibin bir aylık alın terini çalar 1250 tl senin için birşey değildir belki ama sen o davayi açmazsan şikayetci olmazsan başkasının başı senin yüzünden yanacak bunu bil ve herkes bilsin

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bir insan haklı ise asla korkmamalıdır gerekçesi ne olursa olsun.

Miktar ne kadar az/çok olursa olsun, ''kasıtlı'' bir suç var ise kesinlikle suç duyurusunda bulunmak gerekir.

Hani bazı durumlarda insanlık halidir, ödeme gecikebilir vs bu suç değildir elbet.

Ama biri sizin hakkınıza girdi ise o kolay kurtulacağını düşünmemelidir. Yolda yürümeye bile korkmalıdır her an bu şerefsizler. Polis çevirmesine yakalanma korkusu mesela! Ama şikayet olmazsa bu şerefsizler yolda rahatlıkla yürümeye ve başkalarını dolandırmaya devam ederler.

Aile korkusu vs düşünmeyin, gidin emniyete ve durumu açıkça anlatın. Gerekeni zaten onlar yaparlar.

Geçmiş olsun.

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Benim de 200 tl gitti gecen hafta..

mjr2018 mjr2018 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 1 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

cthax adlı üyeden alıntı

maalesef hiç birşey olmayacak.Savcılık en fazla dosya açar oda takipsizlikten düşer. Aslında forum ne güzel premium olmayanlara kapamıştı ticareti tam sevindim.Karardan vaz geçildi

premium işi sitenin işlerinin iyi gitmemesinden **************lıkla ne alakası var? çok mu zor premium alıp **************lık yapmak? 1000 lira dolandıracak adam 50 lira verip premium alamaz mı? bu forumdaki ticareti azaltıyor.

**************ların çoğu hukuki olarak şikayet etmiyor. adam 100 kişiyi dolandırıyor. 2 kişi şikayete anca gidiyor.

bi iş yaparken paranı almadan işi teslim etmeyeceksin, bi iş yaptırırken işin yapıldığının videosunu görmeden para ödemeyeceksin. eğer bu mümkün değilse ve çok yüksek paraysa elden teslim diyeceksin. ticaret geçmişine, forum geçmişine internet geçmişine bakacaksın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al