wmaraci reklam

Web Tasarım Reklam Sayfam İçin Tavsiye Bekliyorum

11 Mesajlar 1.270 Okunma
wmaraci reklam

Nocte26 Nocte26 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PDR ve Web Tasarım Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 24 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, ilk işimi alıp başarıyla tamamladıktan sonra bunu profesyonelliğe yöneltme kararı aldım. Şu an bir sayfa üzerinde çalışıyorum ve bi nevi e-ticaret ve kendi tanıtım sitem olacak. Bir yandan blogda ufak tefek yazılar yazarım diye düşünüyorum. Bilgili arkadaşlar süreçlerin nasıl işlediği ile ilgili fikirler verirse sevinirim. ayrıca URL olarak ta noctewebtasarim.com gibi birşeyler düşünüyorum bu konu da da fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Sayfa için üzerinde çalıştığım temayı BURADAN inceleyebilirsiniz.

Teşekkürler iyi forumlar.

wmaraci
reklam

hozcelik hozcelik i was here Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
Süreç derken hangi süreçten bahsediyorsunuz ona göre bildiklerimizi paylaşalım.

Satış mı, web sitesi hakkındamı vs.

💯 Jenerik ve Projelik Domainler | Tıkla Tüm Domainleri İncele

🥳 Yandex Kurumsal Mail Hizmeti | Sınırsız Süre Kullanım | Tıkla Detayları Öğren

"Bu dünya öyle ki karanlığı aydınlığından fazla,
Herkes daha fazla ister, azla yetinmez asla."

• Üyelik 04.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 24 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Şöyle ki siteyi incelediyseniz eğer isteğe özel bir tasarım yapmak için teklif alma seçeneği mevcut. Bunun yanında eklemek istediğim, kendi yapmış olduğum hazır temaların woocommerce ile indirilebilir halini sunmak istiyorum. Süreç derken, isteğe özel hadi banka havalesi vs halledilir fakat diğer anlamda bir faturalandırma yapmak durumunda mıyım yoksa bu ikisi içinde mi gerekli? eğer gerekli ise şirket ismi almak için neler gerekli merak ettiğim şeyler bunlar aslında

• Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
1. Durum: Eğer müşterilerin firma ise gider gösterebilmek amaçlı fatura isteyebilir. Bu durumda fatura kesmelisin. Ama dikkat et senin vereceğin fiyatı kdv dahil sanabilirler. Örneğin; 500 TL anlaştınız sen faturayı 540 TL kestin %8 KDV dahil olarak, hani biz 500 TL anlaşmıştık diyebilir.
2. Durum: Firma faturayı önemsemez gerek yok der veya şahışdır, normal işlem yaparsın.

Fatura kesmek için belirli bir bütçe ayırıp şahıs şirketi kurabilirsin veya belirli bir komisyon karşılığı başka bir firmaya fatura kestirebilirsin ki önermiyorum ve bildiğim kadarıylada yasal değil.

Kısacası tavsiyem eğer müşteri fatura sormadıkça sende dillendirme geç :)
Nocte26

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 24 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumun için teşekkür ederim, benim için gerçekten aydınlatıcı oldu. :) En kötü ihtimali düşünerek şahıs şirketi araştırması yapmaya başlayacağım. Onun dışında aklıma takılan bir kaç soru, kullanmak istediğim isim SEO açısından veya kullanıcı açısından ne kadar düzgün? Google Adsense böyle sitelerde blog bölümüne reklam veriyor mu? Eğer alabilirsem diğer sitelerimde bu kodları kullanabilir miyim yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler :)

• Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
Nocte26

Bence kullanmak istediğin isim akılda kalıcı olmalı. Ben mesela sabah konuya baktığımda domain adını okumakta bile zorlanmıştım. Daha akılda aklıcı bir kimlik seçebilirsin diye düşünüyorum.

Blog kısmından tabiki başvuru yapabilirsin fakat hizmet verdiğin/pazarladığın bir sitede blog kısmında adsense reklamları olması pek hoş durmaz.

Eğer adsense alırsan search console üzerinden domainlerini onaylatıp diğer sitelerinede adsense kodlarını ekleyebilirsin. Ancak eklediğin siteler adsense politikalarıyla uyumlu olmalı dikkat et, uyumlu olmadığı farkedilirse hesabın kalıcı askıya alınabilir.
Nocte26

kişi bu mesajı beğendi.

burakcansrn burakcansrn OSMANLI TORUNU Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 36 / 93
  • Ticaret 9, (%78)
Hocam şahıs şirketi kurmanızın size faydaları düşük muhasabeci ücreti, kademeli vergi sistemi ve düşük defter tasdik ücretleridir. Öncelik olarak bir muhasebeci lazım size yaklaşık 500 ile 750 TL arasında firma kurulumu için ücret isteyecektir. Ek olarak muhasebeci kendisi için aylık ücret talep edecektir. 150 ile 450 TL arası olur.

Ardından sırasıyla şöyle olacak;
* Muhasebeciniz işe başlama formu dolduracak.
* 2 Adet nüfus cüzdanı sureti, 2 adet ikametgah (e-devlet üzerinden çıktısını alabilirsin)
*İmza beyannamesi 100 TL tutar. Noterden alacaksın.
* Muhasebecinizin işleri takip etmesi için vekalet vereceksiniz 100 TL gibi bir ücret tutar.
* İş yerin kira ise kira kontratı sana ait ise tapu fotokopisi gerekir.
*Kaşe 10 TL, Defter tasdik edilmeli 150 TL, fatura vs gibi harcamalarınız için 300 - 350 TL gibi bir ücret gerekir.
* Ticaret odasına kayıt olmanız gerekiyorsa (İş kolunuza bağlı) 1000 - 1500 TL gibi bir ücret buna yansır.

Son olarak çalışma ruhsatı gerekecektir. Bunun ücreti sürekli güncelleniyor bildiğim kadarıyla ilgili kurumlardan öğrenebilirsiniz.
Nocte26

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 24 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Değerli yorumun için teşekkür ederim. Bu kadar maliyet başlamadan soğumama neden oldu. :) Sanırım fatura kesmemi gerektirmeyecek işler alıp o şekilde devam edeceğim. Çünkü henüz piyasaya bile çıkamamışken bu kadar masraf bi öğrenci için çok fazla diye düşünüyorum

burakcansrn burakcansrn OSMANLI TORUNU Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 36 / 93
  • Ticaret 9, (%78)
Nocte26 Herşey zamanla gelişir hocam. Sadece sabır ve azim gerekir. Sen başlangıcını yap dediğin gibi fatura gerektirmeyecek işler yap. Referans ve iş sahanı genişlet ondan sonra fatura kısmına atlarsın. Böylesi hem sektörel tecrübe edinmene yardımcı olacak, hem piyasayı tanıyacaksın. Başarılar dilerim.
Nocte26

kişi bu mesajı beğendi.

CHMedya CHMedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 14, (%93)
Hocam ödeme almak amacıyla Paywant veya PayTr'de kullanabilirsiniz. Açıkçası ben kullanıyorum memnunum müşteri dekontunu kendi mailleri aracılığıyla müşterilere atıyorlar.

Sitenizi incelediğimde ise siteniz gayet başarılı hocam 👍👍
Nocte26

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al